MP Masters Warszawa 2020 – Dominacja Vikingów i Czarnych Panter

Fot. GSŁ Czarne Pantery Giżycko facebook

Na torze Stegny w Warszawie odbyły się w weekend (29 lutego/1 marca) Mistrzostwa Polski Masters w łyżwiarstwie szybkim. Startowali weterani powyżej 40 roku życia. Jak zwykle świetnie spisali się reprezentanci UKS Viking Elbląg i GSŁ Czarne Pantery Giżycko. Ich dorobek medalowy jest imponujący. Rekordzistą był Robert Swiatkowski (UKS Viking), który w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych na dystansach zdobył 6 medali: 4 złote i po 1 srebrnym i brązowym.

Po trzy złote medale wywalczyli łyżwiarze z Giżycka: Zdzisław Maliszewski i Marek Gabryszak. Wśród pań sześciokrotnie na podium stawała Beata Zajączkowska (Czarne Pantery) zdobywając 2 złote 3 srebrne i 1 brązowy krążek.

W wyścigu drużynowym najlepsi okazali się elblążanie (Robert Światkowski, Przemysław Zientara, Grzegorz Ramsz). Brąz zdobyły Czarne Pantery (Zdzisław Maliszewski, Marek Gabryszak, Leszek Lachowicz)

Dorobek medalowy

ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6 (2 3 1)

GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (3 0 0)

STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (0 0 3)

ŚWIATKOWSKI Robert 40+UKS Viking Elbląg 6 (4 1 1)

RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 2 (0 2 0)

ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 1 (0 0 1)

MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (3 0 0)

GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (3 0 0)

LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (0 3 0)

CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (1 0 2)

RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1 (0 0 1)

BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (2 1 0)

PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2 (0 0 2)

BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3 (0 2 1)

KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 1 (0 0 1)

Wyniki

Kobiety

500 metrów

Open

3 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 55.38

4 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.83

6 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 59.84

K50

1 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.83

K55

2 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 55.38

3 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 59.84

1000 metrów

Open

2 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:58.69

5 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:07.04

6 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:13.78

K50

1 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:07.04

K55

1 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 1:58.69

3 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:13.78

1500 metrów

Open

2 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:50.89

5 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:58.30

6 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:11.05

K50

1 GADOMSKA Anna 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:58.30

K55

1 ZAJĄCZKOWSKA Beata 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:50.89

3 STANKIEWICZ Anna 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:11.05

Mężczyźni

500 metrów

open

1 ŚWIATKOWSKI Robert UKS Viking Elbląg 40+ 44.57

6 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 46.84

7 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 47.35

11 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 49.21

12 GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 49.68

14 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 52.13

15 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 52.42

17 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 54.45

18 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 55.18 P

20 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.20

22 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.59

24 BIEDRZYCKI Zbigniew 60+ UKS Viking Elbląg 57.27

25 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 58.11

M40

1 ŚWIATKOWSKI Robert UKS Viking Elbląg 40+ 44.57

4 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 46.84

5 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 47.35

M45

5 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 54.45

M50

1 GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 49.68

M55

1 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 52.42

2 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 55.18 P

3 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.59

M60

1 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 49.21

2 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 52.13

3 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 56.20

4 BIEDRZYCKI Zbigniew 60+ UKS Viking Elbląg 57.27

5 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 58.11

3000 metrów

Open

3 ŚWIATKOWSKI Robert 40+ UKS Viking Elbląg 5:00.30

4 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 5:18.61

5 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:20.37

6 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 5:23.33

9 1GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:40.32

11 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:56.82

13 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:03.88

16 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:15.47

17 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:20.72

20 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:36.06

21 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:36.65

22 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 6:51.96

M40

1 ŚWIATKOWSKI Robert UKS Viking Elbląg 40+ 5:00.30

2 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 5:18.61

3 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 5:23.33

M45

3 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:56.82

M50

1 GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:40.32

M55

1 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:03.88

2 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:15.47

3 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:36.65

M60

1 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 5:20.37

2 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:20.72

3 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 6:36.06

4 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 6:51.96

1500 metrów

Open

2 ŚWIATKOWSKI Robert 40+ UKS Viking Elbląg 2:17.80

4 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 2:27.40

7 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 2:29.10

8 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:29.87

11 GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:32.49

15 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:46.71

16 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:48.13

17 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:48.22

18 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:55.81

20 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:57.16

22 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 2:59.80

25 BIEDRZYCKI Zbigniew 60+ UKS Viking Elbląg 3:03.35

29 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:08.17

M40

1 ŚWIATKOWSKI Robert 40+ UKS Viking Elbląg 2:17.80

2 RAMSZ Grzegorz 40+ UKS Viking Elbląg 2:27.40

4 ZIENTARA Przemysław 40+ UKS Viking Elbląg 2:29.10

M45

5 RICHTER Sergiusz 45+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:46.71

M50

1 GABRYSZAK Marek 50+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:32.49

M55

1 BARTOŃ Zbigniew 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:48.22

2 BARTŁOCZUK Andrzej 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:55.81

3 CYWIŃSKI Leszek 55+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:57.16

M60

1 MALISZEWSKI Zdzisław 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:29.87

2 LACHOWICZ Leszek 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 2:48.13

3 KORZENIEWSKI Andrzej 60+ UKS Viking Elbląg 2:59.80

4 BIEDRZYCKI Zbigniew 60+ UKS Viking Elbląg 3:03.35

5 PIKCIUN Andrzej 60+ GSŁ Czarne Pantery Giżycko 3:08.17

Bieg drużynowy (3200 m)

1 UKS VIKING ELBLĄG (ŚWIATKOWSKI Robert, ZIENTARA Przemysław,RAMSZ Grzegorz) 5:31.83

3 CZARNE PANTERY 1 (MALISZEWSKI Zdzisław, GABRYSZAK Marek, LACHOWICZ Leszek ) 6:03.67

5 CZARNE PANTERY 2 (RICHTER Sergiusz, BARTŁOCZUK Andrzej, BARTOŃ Zbigniew) 6:25.25

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn