OOM Śląskie Goczałkowice (2) 2018 – W Cadetach dominacja piszanek, w Techno srebro dla Mrągowa

Fot. PMOS Pisz facebook

W Goczałkowicach zakończyła się w niedzielę (19 sierpnia) druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Rywalizowali przedstawiciele klas: Optimist, Techno i Cadet. Najlepiej spisały się zawodniczki  PMOS Pisz w klasie kadet, które zdobyły złoty i brązowy medal. (Magdalena Leynńczyk/Zuzanna Grusznin i Patrycja Raszczyk/Zuzanna zachłowska). Srebro w Techno wywalczył  Michał Lis (Baza).

Wtej samej klasie wśród dziewcząt bardzo blisko podium, na czwartej pozycji, zakończyła regaty Oliwia Chomka (Baza). W klasie Cadet chłopców najwyżej (siódme miejsce) uplasowali sie Bartosz Ligęza i Jan Dobosz (MBSW/UKŻR Giżycko). Po optimistkarzach spodziewalismy sie troche więcej. W rywalizacji dziewcząt Magdalena Skórnóg (MBSW/UKŻR Giżycko) zajęła ósme miejsce, a wśród chłopców jej kolega klubowy Patryk Chełkowi był dziesiąty.

W klasyfikacji klubowej najwyżej na piatym miejscu znalazł się MBSW/UKŻR Gizycko, na ósmym Baza Mrągowo. W punktacji województwa warmińsko-mazurskie na drugim miejscu za pomorskim, minimalnie przed mazowieckim.

Wyniki

Cadet

Dziewczęta

1 Magdalena Leymańczyk 2002, Zuzanna Grusznis 2006, PMOS Pisz 4,0 2 1 1 (11)

2 Zuzanna Ostrowska 2005, Hanna Bujko 2007, MKS "Dwójka" 6,0 1 2 3 (8)

3 Patrycja Raszczyk 2003, Zuzanna Zachłowska 2005, PMOS Pisz 9,0 (9) 4 2 3

4 Malwina Walter 2003, Anna Łyczko 2005, ŻUKS "Stężyca" 14,0 3 10 (13) 1

5 Laura Banach 2004, Anna Tymińska 2008, MKŻ Mikołajki 14,0 5 (7) 7 2

6 Amelia Piasecka 2003, Aniela Faustyna Nowak 2007, UKŻ Grot OSIR Suwałki 16,0 6 (9) 4 6

.............................................

8 Wiktoria Ryzińska 2002, Julia Mielewczyk 2006, PMOS Pisz 20,0 (11) 8 5 7

14 Amelia Leszczyńska 2006, Łucja Falęcik 2009, MKŻ Mikołajki 35,0 (16) 16 14 5

18 Oliwia Ejdys 2005, Emanuela Kołakowska 2008, MKŻ Mikołajki 51,0 17 (18) 18 16

Chłopcy

1 Michał Dębkowski 2003, Zdzisław Bulik 2006, MKS "Dwójka" 3,0 (1) 1 1 1

2 Piotr Cendrowski 2005, Adam Rutkowski 2006, MKS "Dwójka" 6,0 2 2 2 (12)

3 Hubert Kurjańczyk 2001, Weronika Marszalik 2006, UKS Lamelka Kartuzy 10,0 (7) 3 5 2

4 Marcin Jarczewski 2002, Julia Czapiewska 2008, ŻUKS "Stężyca" 13,0 (5) 5 4 4

5 Bartłomiej Szlija 2001, Oskar Plichta 2003, UKS Lamelka Kartuzy 16,0 (14) 8 3 5

6 Paweł Kajeta 2002, Tymoteusz Roszkowski 2006, UKS Lamelka Kartuzy 16,0 3 7 (9) 6

.....................................................................

7 Bartosz Ligęza 2002, Jan Dobosz 2005, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 17,0 (8) 6 8 3

14 Stanisław Dann 2004, Amelia Siemaszkiewicz 2005, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 37,0 16 (18) 13 8

16 Krzysztof Kołakowski 2003, Jędrzej Majewski 2006, UKŻ Ostróda 38,0 10 (17) 15 13

19 Krystian Kołakowski 2002, Wojciech Ptaszkiewicz 2006, UKŻ Ostróda 48,0 (20) 16 17 15

20 Paweł Kuszewski 2004, Kamil Endler-Kozłowski 2006, MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 52,0 13 (20) 20 19

22 Jakub Adamski 2006, Beniamin Kołakowski 2006, MKŻ Mikołajki 64,0 24 (25) 19 21

23 Jakub Drozdowski 2005, Jakub Śliwiński 2006, MKŻ Mikołajki 65,0 23 22 (24) 20

24 9810 Łukasz Śliwiński 2007, Katarzyna Tymińska 2006, MKŻ Mikołajki 67,0 21 23 (25) 23

lis45

Techno

Dziewczęta

1 Aleksnadra Wasiewicz, 2005, SKŻ Ergo Hestia Sopot 7,0 5 1 1

2 Karina Filip, 2003, GKŻ Gdańsk 11,0 6 3 2

3 Agata Zych, 2002, SKŻ Ergo Hestia Sopot 13,0 2 2 9

4 Oliwia Chomka, 2004, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 13,0 3 4 6

5 Linda Falkiewicz, 2006, SKŻ Ergo Hestia Sopot 17,0 1 8 8

6 Amelia Zalewska, 2003, SKŻ Ergo Hestia Sopot 18,0 7 7 4

..............................

15 Kamila Niedbała, 2003, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 40,0 12 15 13

Chłopcy

1 Kamil Manowiecki, 2002, SKŻ Ergo Hestia Sopot 3,0 1 1 1

2 Michał Lis, 2004, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 6,0 2 2 2

3 Konrad Machura, 2005, SKŻ Ergo Hestia Sopot 17,0 6 3 8

4 Dominik Lewiński, 2002, GKŻ Gdańsk 19,0 10 6 3

5 Michał Polak, 2002, GKŻ Gdańsk 19,0 8 4 7

6   Julian Wardaszko, 2003, SKŻ Ergo Hestia Sopot 21,0 9 8 4

....................................................

11 Krzysztof Leński, 2002, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 39,0 13 9 17

17 Aleksander Żyłka, 2003, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 53,0 20 20 13

25 Oliwier Przybylak, 2004, Klub Sportowy "Baza Mrągowo" 74,0 30 19 25

Fot.Giżycka Grupa Regatowa facebook

Optimist

Dziewczęta

1 Agnieszka Pawłowska, 2003, CHKŻ Chojnice 24,0 20 3 1

2 Alicja Przybyłek, 2005, AZS OŚ Poznań 24,0 9 7 8

3 Aleksandra Bobula, 2004, JK Kotwica Tarnobrzeg 27,0 13 5 9

4 Julia Schmidt, 2003, OPTI CWM Gdynia 28,0 12 11 5

5 Marta Richert, 2006, MKŻ Arka Gdynia 31,0 7 14 10

6 Emilia Roszkowska, 2004, KS Spójnia Warszawa 34,0 10 1 23

..................................................

8 Magdalena Skórnóg, 2006, UKŻR Niegocin Giżycko 35,0 8 20 7

12 Amelia Potejko, 2006, UKŻR Niegocin Giżycko 48,0 5 21 22

20 Dominika Grola, 2006, UKŻR Niegocin Giżycko 65,0 24 25 16

22 Iga Wielczyk, 2005, SSW MOS Iława 68,0 22 22 24

26 Joanna Fabisiak, 2003, UKŻR Niegocin Giżycko 73,0 37 10 26

Chłopcy

1 Jacek Kalinowski, 2006, CHKŻ Chojnice 12,0 6 5 (7) 1

2 Antoni Lipiński, 2006, CHKŻ Chojnice 14,0 4 (9) 8 2

3 Oskar Ponto, 2004, YKP Gdynia 18,0 1 6 11 (32)

4 Mateusz Gwóźdź, 2005, YKP Gdynia 23,0 12 (46) 3 8

5 Michał Jaroszek, 2006, KSW "Baltic" Dziwnów 25,0 2 (21) 9 14

6 Maksymilian Kruczyński, 2006, AZS OŚ Poznań 26,0 (42) 12 1 13

........................................................

10 Patryk Chełkowski, 2006, UKŻR Niegocin Giżycko 36,0 (21) 15 17 4

15 Mateusz Gigielewicz, 2005, UKŻR Niegocin Giżycko 39,0 19 14 6 (38)

27 Jakub Kluk, 2006, UKŻR Niegocin Giżycko 74,0 3 28 43 (dns)

44 Julian Podwalski, 2005, SSW MOS Iława 111,0 36 42 33 (50)

48 Szymon Szczech, 2003, SSW MOS Iława 120,0 (55) 41 31 48

54 Jakub Dąbek, 2004, SSW MOS Iława 126,0 43 40 (60) 43

57 Jakub Kamiński, 2003, UKŻR Niegocin Giżycko 136,0 57 38 41 (dns)

60 Patryk Furmanek, 2005, SSW MOS Iława 155,0 54 55 46 (57)

65 Kamil Stemplewski, 2005, UKŻR Niegocin Giżycko 174,0 58 58 (66) 58

Klasyfikacja klubowa OOM

1 SKŻ Ergo Hestia Sopot 78

2 MKS Dwójka Warszawa 77

3 CHKŻ Chojnice 70,5

4 MKŻ Arka Gdynia 52

5 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko 45

6 KS Spójnia Warszawa 41

....................................................

8 KS Baza Mrągowo 34

12 Nautcius YC Olsztyn 25

15 PMOS Pisz 16

30 MKŻ Mikołajki 4

34 SSW MOS Iława 3

34 UKS Silesia-Opty Chełm Śląski 3

34 Olsztyńska Grupa Regatowa Olsztyn 3

34 Olsztyński Klub Żeglarski 3

40 MOS SSW Iława 2

49 UKŻ Ostróda 1

Klasyfikacja województw OOM

1 pomorskie 327

2 warmińsko-mazurskie 136

3 mazowieckie 135

4 wielkopolskie 52

5 zachodniopomorskie 42

6 śląskie 28

7 podkarpackie 14

8 kujawsko-pomorskie 13

9 świętokrzyskie 11

10 małopolskie 10

11 podlaskie 9

12 lubelskie 4

13 dolnośląskie 4

14 opolskie 1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn