Eberspacher Puchar Mazur Mistrzostwa PSKO (B) Giżycko 2018 – Wodna batalia na Niegocinie i medale iławian

Fot. Mariusz Kluk/gizycka grupa regatowa facebook

W Giżycku zakończyły się w niedziele (26 sierpnia) regaty Eberspacher Puchar Mazur, które były jednocześnie Mistrzostwami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist (grupa B). Wystartowało ponad 200 młodych żeglarzy, w tym duża rzesza z sekcji warmińsko-mazurskich (Olsztyn, Giżycko, Mrągowo, Pisz, Ełk, Iława). Uczestników sklasyfikowano w grupach złotej, srebrnej i brązowej (po ok. 70 zawodników).

W najsilniejszej stawce zwyciężył Filip Kocięda (Opti CWM Gdynia) przed Aleksandrem Daniszewskim (UKS Navigo Sopot) i Janem Klinickim (SSW MOS Iława). Tuż za nim znalazł się kolega klubowy Oskar Wielczyk. Wśród dziewcząt brązowy medal dla Iławy zdobyła Alicja Michalewska, którą wyprzedziły tylko: Maja Kwiek (WTW Warszawa) i Aleksandra Bobrowska (Barnim Goleniów). W dziesiątce były jeszcze trzy reprezentantki Warmii i Mazur: piąta Natalia Chojnowska (SSW MOS Iława), siódma Lena Cituk (MBSW/UKŻR Giżycko) i ósma Aleksandra Zybert (OKŻ Olsztyn).

Grupę srebrną wygrał Maciej Szawkowski (Baza Mrągowo), trzeci był Maciej Kasprzak (SSW MOS Iława), a czwarty Jan Rohde tez z Iławy. Wit Dmuchowski (SSW MOS Iława) zajął drugie miejsce w rywalizacji zawodników do lat 9.

W grupie brązowej drugie miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Aleksandra Kiełbik, a trzecie Aleksandra Wrońska (obie OKŻ Olsztyn).

Grupa złota

1 Fabian Kocięda Opti CWM Gdynia 14 6 1 3 2 4 4 8 BFD* 6 7 55.00 1

2 Maja KWIEK WTW Warszawa 1 8 1 17 1 2 6 2 45* 1 23 62.00 1

3 Aleksandra Bobrowska UKS Barnim Goleniów 3 1 2 5 BFD* 1 1 6 4 5 43 71.00 2

4 Alicja Michalewska SSW MOS Iława 31* 24 3 9 11 1 8 13 1 3 5 78.00 3

5 Aleksander Daniszewski UKS Navigo Sopot 2 9 6 1 6 5 2 43* 19 18 12 80.00 2

6 Jan Klinicki SSW MOS Iława 1 1 59* 3 19 3 3 41 15 4 21 111.00 3

7 Oskar Wielczyk SSW MOS Iława 4 14 7 7 1 8 26 45* 3 2 42 114.00 4

8 Konrad Wlazłowski YKP Gdynia 24 15 1 2 19 3 6 31 9 17 61* 127.00 5

9 Jan Karnowski Spójnia Warszawa 10 13 55 2 5 2 2 9 BFD* 23 6 127.00 6

10 Max Berliński YKP Gdynia 25 19 5 16 4 7 6 DSQ* 8 29 9 128.00 7

...............................

20   Natalia Chojnowska SSW MOS Iława 9 37* 3 4 20 13 19 22 29 32 20 171.00 5

21 Jan Fuk MBSW UKŻR Gizycko 5 44* 18 6 25 21 31 11 20 16 19 172.00 16

24   Lena Cituk MBSW/UKŻR Gizycko 1 12 21 19 1 20 1 37 BFD* 9 66 187.00 7

28 Aleksandra Zybert OKŻ Olsztyn 44 66* 11 12 15 14 5 15 48 14 28 206.00 8

43   Bolesław Nesterowicz PMOS Pisz 18 35 12 17 18 36 11 46 25 51* 38 256.00 28

45   Marta Chomik Nauticus YC Olsztyn 33 52 4 3 4 56 17 51 14 64* 24 258.00 17

47 Maciej Dudek Nauticus YC Olsztyn 10 3 5 11 48 62 27 5 BFD* 50 40 261.00 29

49 Filip Rostek Nauticus YC Olsztyn 56 25 10 21 12 43 40 25 21 60* 17 270.00 31

63   Mikołaj Strupiński MBSW/UKŻR Giżycko 27 57 UFD* 33 2 14 16 26 BFD 69 10 327.00 41

62 Eliza Kołtak Nauticus YC Olsztyn 22 15 18 21 DPI (26) 21 42 52 44 70* 55 319.60 22

67 Michał Karnacewicz Nauticus YC Olsztyn 34 2 43 18 BFD* 30 23 54 BFD 13 48 338.00 43

40026913 2160764613998333 2445475093246115840 n

Grupa srebrna

1 Maciej Szawkowski Baza Mrągowo 64 5 5 UFD* 31 15 36 7 4 - 167.00 1

2 Kinga Furmanek SSW MOS Iława 28 31 33 38* 11 28 25 11 2 - 169.00 1  

3 Zofia Kucharska YKP Gdynia 27 43 23 17 29 47* 14 3 22 - 178.00 2  

4 Jakub Kuraś KŻ Horn Kraków 31 33 12 36 46* 22 28 8 10 - 180.00 2

5 Maciej Kasprzak SSW MOS Iława 22 52* 37 34 48 4 28 14 3 - 190.00 3

6 Jan Rohde SSW MOS Iława 23 69* 31 16 6 53 37 17 14 - 197.00 4

7 Piotr Hofman Garland LOK Gliwice 30 3 40 25 59* 17 43 36 5 - 199.00 5

8 Szymon Małachowski UKŻ 7 Białystok 38 40 42* 31 23 25 28 5 16 - 206.00 6

9 Antoni Kasprzyk KN Lider Kraków 41 35 48* 12 DPI (19) 20 39 31 8 - 208.60 7

10 Ignacy Pospieszny AZS Poznań 17 53 52 43 13 12 63* 2 19 - 211.00 8 1

..............................

23 Jakub Rusiniak Nauticus YC Olsztyn 13 63* 20 28 38 28 31 25 48 - 231.00 17

33 Wit Dmuchowski SSW MOS Iława 41 30 31 61* 21 18 23 54 37 - 255.00 24 2

37 Zofia Gołębiowska Baza Mrągowo 50 58 11 54 BFD* 12 13 33 32 - 263.00 11  

41 Mikołaj Bujalski Nauticus YC Olsztyn 44 32 41 58* 32 23 45 42 20 - 279.00 29

48 Roch Dmuchowski SSW MOS Iława 37 45 43 UFD* 47 16 8 38 64 - 298.00 35

50 Kacper Warywoda Nauticus YC Olsztyn 35 28 33 37 28 64 20 BFD* 54 - 299.00 36

54 Anastazja Pastuszka PMOS Pisz 36 19 39 24 50 50 17 DNC* DNC - 308.00 16  

63 Bartosz Bilicki SSW MOS Iława 47 32 29 43 35 62* 46 51 38 - 321.00 45

64 Maksymilian Luto Nauticus YC Olsztyn 46 23 21 60 35 34 59 45 69* - 323.00 46

71 Liwia Liszkiewicz OKŻ Olsztyn BFD* 29 16 23 BFD 63 26 BFD 67 - 370.00 20  

39950245 2160762277331900 507066519025352704 n

Grupa brązowa

1 Kacper Barszczyk UKS Navigo Sopot   45 34 36 33 56* 51 41 8 5 253.00 1

2 Igor Kawałko Opti CWM Gdynia BFD* 56 24 65 BFD 9 25 3 1 256.00 2

3 Józef Krasowski AZS UW Warszawa 39 37 60 28 DPI* (67) 45 30 18 10 267.00 3 1

4 Wiktor Mois UKS Navigo So pot BFD* 13 46 49 44 51 35 1 34 273.00 4

5 Iwo Dudek YKP Gdynia 65* 41 34 46 52 DPI (25) 48 7 23 283.30 5 2

6 Igor Mirowski AZS UW Warszawa 61* 39 44 53 34 47 52 16 2 287.00 6

7 Konrad Kunc YK Stal gdynia   54 36 28 32 33 55 57* 21 28 287.00 7

8 Julia Wróblewska YKP Gdynia 45 7 41 UFD* 51 64 37 14 35 294.00 1

9 Gustaw Zalewski YKŻ Toruń 42 60 DNF* 37 45 56 50 4 3 297.00 8

10 Igor Mazurkiewicz KŻ Horn Kraków 65* 56 45 63 39 31 34 29 8 305.00 9

...........................

13 Antonina Kiełbik OKŻ Olsztyn 49 16 40 45 36 52 57* 31 40 309.00 2

14 Aleksandra Wrońska OKŻ Olsztyn 32 50 61 57 BFD* 50 45 6 12 313.00 3

17 Michał Kluchciński OKŻ Olsztyn 21 48 42 52 25 55* 49 35 49 321.00 13

21 Dominika Godlewska OKŻ Olsztyn   28 62* 55 48 35 55 40 34 37 332.00 6

26 Daria Kukiełko UKS MOS Ełk 51 45 54 66* 48 33 58 40 14 343.00 8

28 Kacper Wojczulanis MBSW/UKŻR Giżycko   40 23 69* 58 47 40 47 52 41 348.00 19

30 Hubert Szulczewski SSW MOS Iława 43 47 62 24 BFD* 57 61 32 25 351.00 21

41 Michał Ciechanowicz MBSW/UKŻR Giżycko 66* 66 28 50 42 59 41 36 65 387.00 28

49 Maksymilian Rybicki OKŻ Olsztyn 55 55 50 51 52 57 62* 54 51 425.00 32

52 Maja Szwejk MBSW/UKŻR Gizycko 33 49 UFD* UFD BFD 64 69 19 53 433.00 18

60 Antoni Kuźmiński Baza Mrągowo 43 69 35 35 43 DNF* DNF DNC DNC 444.00 39

65Weronika Grala MBSW/UKŻR Gizycko70 70 65 27 BFD* 68 70 62 43 475.00 23 4

67 Mikołaj Głąb Nauticus YC Olsztyn 67 67 63 59 62 63 69* 37 59 477.00 44

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn