MP Juniorów i klas nieolimpijskich Górki Zachodnie 2018 – Wiktoria Gołębiowska bezapelacyjnie złota

Fot. Cezary Borkowski

W Górkach Zachodnich koło Gdańska zakonczyły sie w sobotę (1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów i w żeglarskich klasach nieolimpijskich. Świetnie spisały sie  się reprezentantki Warmii i Mazur w klasieLaser Radial. Złota medalistka została bezapelacyjnie  Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) a srebrną Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Gizycko).

 W klasie 420 mistrzem Polski został Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który był załogantem  Patryka Kosmalskiego (CHKŻ Chojinice). Na drugim miejscu uplasowali się  żeglarze z OKŻ Olsztyn Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), a na trzecim Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko).  Wśród dziewcząt na trzeciej pozycji zakończyły regaty  Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo). W klasie 29er na medalowych miejscach znalazły sie  juniorki Nauticus YC Olsztyn: na drugim Magdalena Chyła i Natalia Zdanowicz (brąz  w open) a na trzecim Aleksandra Wirzinkiewicz i Zuzanna Mróz. W klasie OKDingy na trzecim stopniu podium stanął Marek Bernat (Warmia Olsztyn)

Wyniki po 3 dniach

Laser Radia kobiet

1 Wiktoria Gołębiowska 2000 MOS SSW Iława 1.0 1.0 1.0 3.0 1.0 1.0 (5.0) 8.0

2 Julia Rogalska 2002 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 5.0 2.0 (8.0) 4.0 3.0 2.0 1.0 17.0

3 Katarzyna Harc 2000 TS"Kuźnia"Rybnik 2.0 3.0 2.0 1.0 4.0 5.0 (8.0) 17.0

Laser Radial mężczyzn

Grupa złota

1 Tytus Butowski 2001 KS AZS AWFiS Gdańsk 1.0 1.0 3.0 4.0 2.0 1.0 (29.0) 1.0 13.0

2 Tadeusz Kubiak 1994 SEJK"Pogoń"Szczecin (5.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 5.0 2.0 14.0

3 Jakub Rodziewicz 1998 SEJK"Pogoń"Szczecin 3.0 3.0 2.0 3.0 2.0 1.0 1.0 (7.0) 15.0

...........

8 Piotr Malinowski 2001 MOS SSW Iława 8.0 4.0 6.0 14.0 6.0 5.0 4.0 (22.0) 47.0

11 Stanisław Klimaszewski 1992 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 1.0 3.0 2.0 7.0 (45.0 DNC) 5.0 27.0 16.0 61.0

13 Konstanty Sawicki 2002 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 19.0 5.0 7.0 3.0 5.0 7.0 (39.0) 31.0 77.0

22 Tomasz Trajnowicz 2003 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 3.0 15.0 16.0 26.0 26.0 (29.0) 6.0 5.0 97.0

25 Daniil Fenko 2001 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 11.0 13.0 14.0 13.0 10.0 18.0 18.0 (20.0) 97.0

28 Mateusz Siedlecki 2002 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 16.0 9.0 18.0 11.0 17.0 17.0 25.0 (45.0 UFD) 113.0

Grupa srebrna

71 Bartosz Guz 2001 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko (38.0) 33.0 26.0 33.0 33.0 32.0 24.0 181.0

73 Hubert Maczyszyn 2003 MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 31.0 39.0 34.0 37.0 39.0 (45.0 RET) 11.0 191.0

Klasa Europa

1 Jan Pic 1987 M ŻMKS Poznań 1.0 2.0 1.0 (3.0) 3.0 1.0 1.0 9.0

2 Łukasz Włoch 1995 M KŻ"Mewa"Poznań (4.0) 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0 9.0

3 Jeremi Zimny 1994 M WKŻ Wolsztyn 9.0 (15.0) 5.0 2.0 2.0 3.0 4.0 25.0

..............................

20 Sylwester Bączek 1984 M PMOS Pisz 2.0 19.0 24.0 19.0 20.0 19.0 (28.0) 103.0

Klasa OKDinghy

1 Tomasz Gaj 1967 SZK OK-Dinghy (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0

2 Pawel Pawlaczyk 1964 JKW Poznań 2.0 2.0 (4.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 12.0

3 Marek Bernat 1962 KKS"Warmia"Olsztyn 3.0 3.0 2.0 4.0 5.0 (6.0) 4.0 21.0

.......................

5 Jarosław Radzki 1969 KKS"Warmia"Olsztyn 5.0 6.0 3.0 5.0 (7.0) 5.0 6.0 30.0

Klasa RS:X

1 Mikolaj Michalski 2000 M GKŻ Gdańsk 1.0 3.0 RDG 2.3 RDGs (5.0) 2.0 1.0 1.0 2.0 12.3

2 Przemyslaw Szybkowski 2000 M SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 3.0 1.0 1.0 1.0 3.0 (4.0) 2.0 3.0 14.0

3 Aleksander Przychodzeń 2000 M SKŻ"Ergo Hestia"Sopot 6.0 (23.0 DSQ) 2.0 2.0 7.0 6.0 3.0 4.0 30.0

...........................

6(6) Dawid Litwinek 2001 M KS"Baza"Mragowo 2.0 8.0 5.0 8.0 (10.0) 7.0 6.0 5.0 41.0

14(12) Jedrzej Cituk 2001 M KS"Baza"Mragowo 14.0 15.0 9.0 13.0 16.0 15.0 10.0 (23.0 UFD) 92.0

18(15) Jakub Pyrek 2003 M KS"Baza"Mragowo 18.0 17.0 16.0 17.0 18.0 (22.0) 14.0 10.0 110.0

22(17) Jan Pasiuk 2002 M KS"Baza"Mragowo 21.0 20.0 (23.0 DNC) 23.0 DNF 17.0 20.0 21.0 23.0 UFD 145.0

Klasa 29er

1 Mikołaj Chłopek 2000 Mateusz Kruczyński 2000 M YKP Gdynia 1.0 1.0 1.0 1.0 (6.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 11.0

2 Wiktoria Lehmann 2001 Maja Micińska 2001 F YKP Gdynia 4.0 3.0 4.0 (5.0) 3.0 2.0 3.0 2.0 3.0 2.0 26.0

3(2) Magdalena Chyła 2003 Natalia Zdanowicz 2004 F "Nauticus"YC Olsztyn 2.0 2.0 (5.0) 4.0 2.0 5.0 5.0 4.0 2.0 1.0 27.0

...............

6(3) Aleksandra Wirzinkiewicz 2004 Zuzanna Mróz 2002 F "Nauticus"YC Olsztyn 5.0 (7.0) 7.0 6.0 5.0 3.0 6.0 6.0 6.0 7.0 51.0

Klasa 420

1 Patryk Kosmalski 2002 Tomasz Lewandowski 2003 M CHKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn 2.0 1.0 (6.0) 3.0 3.0 2.0 1.0 3.0 15.0

2(2) Kacper Paszek 2001 Bartosz Reiter 2000 M OKŻ Olsztyn 3.0 4.0 1.0 2.0 2.0 1.0 3.0 (5.0) 16.0

3(3) Jakub Gołębiowski 2002 Filip Szmit 2002 M MOS SSW Iława/ MBSW /UKŻR"Niegocin" Giżycko 1.0 3.0 (4.0) 1.0 1.0 4.0 4.0 4.0 18.0

..............................................

5(4) Seweryn Wysokinski 1999 Maciej Krusiec 1999 M SEJK"Pogoń"Szczecin/OKŻ Olsztyn 4.0 5.0 (12.0) 8.0 11.0 3.0 8.0 1.0 40.0

7(3) Amelia Linowska 2003 Julia Chmiel 2003 F KS"Baza"Mrągowo 14.0 6.0 7.0 9.0 4.0 8.0 7.0 (16.0) 55.0

16(9) Mateusz Buło 2004 Kamil Jankowski 2005 M KS"Baza"Mrągowo (20.0) 16.0 15.0 17.0 14.0 15.0 14.0 20.0 111.0

20(11) Jan Gierzynski 2004 Bartosz Ligeza 2002 M MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 16.0 19.0 (23.0) 18.0 19.0 19.0 19.0 22.0 132.0

23(12) Joanna Fabisiak 2003 Maria Konarzewska 2005 F MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko 22.0 22.0 24.0 23.0 (29.0 DNC) 24.0 20.0 17.0 152.0

24(12) Mikołaj Merkler 2004 Jakub Kamiński 2003 M YKP Gdynia/MBSW /UKŻR"Niegocin "Giżycko (29.0 UFD) 27.0 29.0 DNC 20.0 23.0 18.0 23.0 13.0 153.0

25(13) Mateusz Białek 2004 Jakub Michałowski 2003 M KS"Baza"Mrągowo 23.0 23.0 20.0 25.0 22.0 22.0 (26.0) 24.0 159.0

Fot. Jacek Kwiatkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn