Regaty o Puchar Burmistrza Olecka – Jedna niedziela, a tyle radości

Fot. Bolesław Słomkowski

W niedzielę (18 sierpnia) na Jeziorze Oleckim Wielkim rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza. Impreza miała sportowo-rekreacyjny charakter. Rywalizowano w trzech klasach: młodzieżowej Optimist i seniorskich: Omega i T1. Wśród najmłodszych dominowali wodniacy Giżyckiej Grupy Regatowej. Klasyfikację dziewcząt i open wygrała Zofia Kudzewska, a chłopców Nikodem Górski.

W „Omegach” triumfowali goście z Augustowa: Adam Bronakowski Grzegorz Czyżewski Paweł Sokołowski, natomiast w klasyfikacji jachtów zwyciężyli gospodarze z Olecka: Bolesław Słomkowski , Zbigniew Kowalewski , Dariusz Sadowski

Wyniki

Optimist

1 Zofia Kuszewska 2010 Giżycka Grupa Regatowa 2 2 4* 1 1 6.00

2 Nikodem Górski 2006 Giżycka Grupa Regatowa 1 5* 1 4 3 9.00

3 Adam Szalewicz 2008 Giżycka Grupa Regatowa 5 1 2 2 6* 10.00

4 Antonina Dziekańska 2011 Giżycka Grupa Regatowa 3 6* 3 3 2 11.00

5 Aleksander Zajączkowski 2009 Giżycka Grupa Regatowa 4 4 5* 5 5 18.00

6 Maja Horoszkiewicz 2008 Giżycka Grupa Regatowa 6 3 9* 6 7 22.00

7 Marek Grzybowski 2009 Giżycka Grupa Regatowa 10* 8 6 7 4 25.00

8 Szymon Jaroszuk Akademia Augustów 7 11* 8 9 8 32.00

9 Krzysztof Szkudlarek 2010 Giżycka Grupa Regatowa 8 7 7 11 12* 33.00

10 Mateusz Żelaźnicki Klub Wodny Olecko 9 9 11 12* 9 38.00

11 Ewa Fiutowska Akademia Augustów 11 14* 12 10 11 44.00

12 Alan Żelaźnicki Klub Wodny Olecko 14* 13 10 13 13 49.00

13 Weronika Piotrowicz 2008 Giżycka Grupa Regatowa DNS* DNS DNS 8 10 52.00

14 Maja Leśniewska 2011 Giżycka Grupa Regatowa 13 10 14 17* 15 52.00

15 Michał Kot Klub Wodny Olecko 15 12 13 14 17* 54.00

16 Tymoteusz Kowalewski Klub Wodny Olecko 12 15* 15 15 14 56.00

17 Lena Czaplejewicz Klub Wodny Olecko DNS* DNS DNS 16 16 68.00

Klasa Omega

1 Adam Bronakowski Grzegorz Czyżewski, Paweł Sokołowski (Balt-Yacht Augustów) 2 3* 2 1 3 1 9.00

2 Andrzej Stępkowski, Michał Osyda, Bogdan Pieńtrzykowski (Klub Żeglarski "KAMENA") 1 2 1 3 5* 2 9.00

3 Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka (Żagiel Sokółka) 3 1 3 2 4* 3 12.00

4 Jakub Jarocki, Maciej Drozdowski, Karol Suchodoła (UKŻ Michałowo) 4 6* 4 5 2 4 19.00

5 Robert Dąbrowski, Marta Jaroszuk, Emil Przemielewski (Klub Wodny Olecko) 5 7* 6 4 1 5 21.00

6 Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Eryk Czaplejewicz (Klub Żeglarski ŻAGIEL Sokółka) 6* 4 5 6 6 6 27.00

7 Barbara Ramotowska, Amelia Potejko, Paweł Kuszewski (Giżycka Grupa Regatowa) 7 5 7 7 7 DNS* 33.00

8 Konrad Ołdakowski, Ewelina Melaniuk, Michał Czekała (Klub Wodny Olecko) 8 8 8 9* 8 7 39.00

9 Krzysztof Fabisiak/Leśniewski Jan Dobosz Jakub Mikielewicz (Giżycka Grupa Regatowa) DNF* 9 9 8 DNF DNF 46.00

Klasa T1

1 Bolesław Słomkowski, Zbigniew Kowalewski ,Dariusz Sadowski (Klub Wodny Olecko) 2 1 1 1 5.00

2 Maciej Kamiński (Klub Wodny Olecko) 1 2 2 2 7.00

3 Jan Okińczyc, Jerzy Okińczyc, Jerzy Chmielewski (Klub Wodny Olecko) 3 3 3 DNS 14.00

4 Jerzy Szeszko, Andrzej Karkusz, Kamil Nalbach (Klub Wodny Olecko) DNS DNS 4 DNS 19.00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn