Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Yankeesi Działdowo z brązem

Fot. nadesłane

W weekend (20/22 września) Działdowo gościło na boisku przy ulicy Świerkowej finalistów Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików baseballistów Strefy A, jednej z trzech w Polsce. Obejmuje województwa: kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie W finale zagrali przedstawiciele 4 województw: UKS „Dęby” Osielsko, WUKB, „Centaury „ Warszawa, „Stal” BIS Kutno i UKS „Yankees” Działdowo.

Oprócz gospodarzy pozostałe drużyny to młode zaplecze / U-12/ drużyn ekstraligi mających na koncie wiele tytułów Mistrzostw Polski. Nasza strefa należy do najmocniejszych w kraju i Yankeesów czekało trudne zadanie. W pierwszym meczu turnieju zmierzyli się z baseballistami ze stolicy, faworytami mistrzostw. Młodzi działdowianie po raz kolejny osłabieni kontuzjami i niedyspozycjami czołowych zawodników / podobnie było na OOM/ trzymali się dzielnie przez cały mecz i dopiero błędy w obronie w końcówce meczu przechyliły szalę na korzyść Warszawy 18:10.

W kolejnym meczu Yankeesi zmierzyli się z Dębami Osielsko, praktycznie o srebrny medal. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej piłki i w normalnym czasie wynik remisowy 10:10 sprawił, że o wygranej zadecyduje over time czyli dogrywka. Więcej szczęścia mieli goście spod Bydgoszczy, którzy zdobyli „srebrny” , zwycięski obieg i wygrali 11:10.

W meczu o brąz z drużyną Kutna , z którą wygrana zawsze jest osiągnięciem nie lada, gospodarze tylko na początku oddali pole młodym „stalowcom” by wygrać ostatecznie 19:8.Mistrzami, zgodnie z przewidywaniami zostali baseballiści Centaurów Warszawa. Gratulacje dla Yankees Działdowo nie tylko za sukces sportowy/ od lat na podium/, ale także za organizację na wysokim poziomie docenioną przez zawodników i trenerów.

Jako organizator zawodów chciałbym podziękować za wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu / puchary/, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Panu Burmistrzowi Miasta / fundator koszulek dla uczestników i materiałów promocyjnych/, Panu Staroście / materiały promocyjne/, Alowi Koproskiemu / statuetki i medale/, Dyrekcji i pracownikom SP 2 Działdowo, Pani Dyrektor SP 3 Działdowo , firmom Heinz Glas, PROREMBUD, DEKORGLASS i Kasa Stefczyka oraz zawodnikom klubu za pomoc : Pawłowi Karbowskiemu, Mateuszowi Banachowi, Maciejowi Główczewskiemu,Michałowi Kempka, Mikołajowi Rojewskiemu, Mateuszowi Cymbalak i Igorowi Piotrowiczowi - mówi Zdzisław Ziółkowski - organizator imprezy

Podsumowując ostatnią młodzieżową , mistrzowską imprezę baseballową tej rangi w roku 2019 / pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski U-18 we Wrocławiu ale koszty kilkutysięczne przerosły nasz budżet/ dyscyplina olimpijska jaką jest baseball zdobyła dla województwa 44 punkty w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego województw .Do rozegrania pozostały jeszcze mecze seniorów w Bałtyckiej Lidze Baseballu,. W niedzielę (29 września 2019) na boisku w Kutnie o godzinie 12.00 Yankeesi będą walczyć o awans do finału BLB z Piratami Władysławowo, przełożony mecz / wstępnie na 12.10.2019/ Yankees Działdowo vs Battle Group Poland NATO oraz turnieje o Puchar Grunwaldu i Mikołajkowy.

Wyniki U-12:

UKS Yankees Działdowo – WUKB Centaury Warszawa 10:18

MKS Stal BIS Kutno- UKS Dęby Osielsko 4:25

UKS Dęby Osielsko - UKS Yankees Działdowo 11 :10

UKS Yankees Działdowo - MKS Stal BIS Kutno 19:8

UKS Dęby Osielsko - WUKB Centaury Warszawa 3:17

WUKB Centaury Warszawa - MKS Stal BIS Kutno 9:8

Klasyfikacja końcowa:

1. WUKB Centaury Warszawa / mazowieckie/ 3 zw. 44:21

2. UKS Dęby Osielsko / kujawsko-pomorskie/ 2zw 39:31

3. UKS Yankees Działdowo /warmińsko-mazurskie/ 1zw 39:37

4. MKS Stal BIS Kutno / łódzkie/ 0zw 20:53

dta2

UKS Yankees Działdowo: Wrzecionowska Milena, Borowiec Tomasz ,Szostek Fabian, Łuniewski Michał, .Ulatowska Maja, Tomaszewska Oliwia, Jakóbowska Aleksandra, Maier Antoni, Mikowski Artur, Rojek Iwo ,Zdanowicz Jakub ,Hartman Przemysław , Ucal Marcin, trenerzy: Andrzej Krzykowski, Zdzisław Ziółkowski – trener koordynator kadry.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn