WAMA-SPORT Historia - OOM i MP juniorów Bydgoszcz - Dziewięć złotych - jest się czym pochwalić...

Fot. Janusz Milewski (ilustracja)

16 medali (9 złotych 3 srebrne i 4 brązowych) zdobyli kajakarze Warmii i Mazur podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów (2012) w Bydgoszczy. Bohaterem ekipy był kanadyjkarze z Węgorzewa Tomasz Barniak, którzy trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w c-1 200 i 500 m oraz c-2 5 km z Mateuszem Kozakiewiczem.

Złoto zdobyli również w MP juniorów w  k-2 200 m Konrad Kozłowski i Marek Michels z KSC Olsztyn, kajakarki Bazy Mrągowo: Dominika Włodarczyk i Martyna Lisiecka w k-2 500 m oraz Martyna Lisiecka w k-1 5 km, także Wojciech Załuski z Olimpii Elbląg w k-1 5 km. W OOM  Anna Puławska i Zuzanna Matysiak (Baza) w k-2 500 m czwórka KSC na 1000 m (Cezary Ołdakowski, Wojciech Suwiński, Kamil Ptaszkowski, Grzegorz Filipkowski) .

Jak widać kajakarstwo na Warmii i Mazurach trzyma się dzielnie, choć oczywiście pracuje w znacznie mniej komfortowych warunkach niż w Wielkopolsce czy Kujawach i Pomorzu. To jest naprawdę dobry wynik, było jeszcze przecież wiele miejsc finałowych. Trzeba przyznać, że niektórzy, zwłaszcza na długich dystansach, mieli pecha. Będąc na wysokich miejscach "zaliczyli" wywrotki. Ale to niestety wpisane jest w tę dyscyplinie sportu. Gratulujemy naszym młodym reprezentantom, także ich trenerom, którzy dokonują cudów, by ich zawodnicy wracali z takich regat z tarczą. Dziś podajemy komplet zweryfikowanych rezultatów biegów finałowych, w których wystąpili reprezentanci Warmii i Mazur.

MP Juniorów

Juniorzy

k-1 200 m

1 KLICZKOWSKI DORIAN Orzeł Wałcz 94 SMS 00 : 38.11

2 KACZMAREK PAWEŁ 95 Polstyr Człuchów 00 : 38.22

3 KOZŁOWSKI KONRAD 94 KSC Olsztyn SMSO 00 : 38.70

…………………………………………………

7 FAŁKOWSKI BARTOSZ 95 Olimpia Elbląg 00 : 39.82

8 WOJTCZAK MATEUSZ 94 Sokół Ostróda 00 : 40.29

9 MIKOŁAJEWICZ TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorz. 00 : 41.11

16 MICHELS MAREK 94 SMSO KSC Olsztyn 00 : 43.38

k-2 200 m

1 KOZŁOWSKI KONRAD 94 SMSO /MICHELS MAREK 94 SMSO KSC Olsztyn 00 : 35.66

2 ŻUKOWSKI ARTUR 94 /WOJTUNIK MARCIN 95 Zawisza Bydgoszcz 00 : 36.53

3 KULCZYŃSKI PATRYK 95 ZSMS /WACHOWIAK MACIEJ 95 ZSMS Błyskawica Rokietnica 00 : 36.64

…………………………………………………………

5 CHODŹKO KACPER 94 /BRAKOWIECKI BŁAŻEJ 95 SMSO KSC Olsztyn 00 : 37.12

c-1 200 m

1 BARNIAK TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorz. 00 : 42.79

2 POLAK PIOTR 95 ZSMS Posnania Poznań 00 : 43.30

3 STEFAŃSKI ŁUKASZ 94 Astoria Bydgoszcz 00 : 44.03

k-1 500 m

1 KLICZKOWSKI DORIAN 94 SMS Orzeł Wałcz 01 : 46.37

2 GOLA TOBIASZ 95 SMS Górnik Czechowice-Dz 01 : 47.45

3 ŚWITALSKI PATRYK 94 Spójnia Warszawa 01 : 48.40

………………………………………………………………..

6 FAŁKOWSKI BARTOSZ 95 Olimpia Elbląg 01 : 49.90

10 WOJTCZAK MATEUSZ 94 Sokół Ostróda 01 : 52.58

11 MIKOŁAJEWICZ TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorz 01 : 53.13

13 DRZAZGA FILIP 95 SMSO Sokół Ostróda 01 : 55.06

15 CHROSTOWSKI MICHAŁ 94 Baza Mrągowo 01 : 56.72

k-2 500 m

1 KLIMKIEWICZ ROBERT 95 /KRZESIŃSKI MATEUSZ 94 01 : 37.59

2 BIAŁY TOMASZ 94 /AUGUSTYNIAK MATEUSZ 95 ZSMS Posnania Poznań 01 : 38.12

3 KOZŁOWSKI KONRAD 94 SMSO/MICHELS MAREK 94 SMSO KSC Olsztyn 01 : 38.29

……………………………………………..

7 FAŁKOWSKI BARTOSZ 95 /ZAŁUSKI WOJCIECH 94 Olimpia Elbląg 01 : 42.94

9 BRAKOWIECKI BŁAŻEJ 95 SMSO/CHODŹKO KACPER 94 KSC Olsztyn 01 : 46.67

c-1 500 m

1 BARNIAK TOMASZ 95 SMS UKS Koszałek Węgorz. 01 : 56.20

2 SZPYNDA GRZEGORZ 94 SMS Orzeł Wałcz 01 : 57.96

3 WIETRAK ŁUKASZ 94 Stomil Poznań 01 : 59.13

……………………………………………..

9 KOZAKIEWICZ MATEUSZ 95 SMSO UKS Koszałek Węgorz 02 : 08.55

k-1 1000 m

1 KLICZKOWSKI DORIAN 94 SMS Orzeł Wałcz 03 : 52.83

2 GOLA TOBIASZ 95 SMS Górnik Czechowice-Dz 03 : 53.65

3 DOLATA IGOR 94 MKKS Gorzów Wlkp. 03 : 54.23

…………………………………………

6 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 SMS Olimpia Elbląg 03 : 57.34

12 DRZAZGA FILIP 95 SMSO Sokół Ostróda 04 : 06.07

16 RYMSZO PAWEŁ 95 SMSO Sokół Ostróda 04 : 12.42

k-2 1000 m

1 DOLATA IGOR 94 /KRZESIŃSKI MATEUSZ 94 MKKS Gorzów Wlkp. 03 : 33.09

2 BIAŁY TOMASZ 94 /AUGUSTYNIAK MATEUSZ 95 ZSMS Posnania Poznań 03 : 34.70

3 PRZYPADŁO MARCIN 95 SMS /LIPIŃSKI DAWID 95 UKS Olimpijcz.NwChec 03 : 35.20

…………………………………….

6 CHODŹKO KACPER 94 /BRAKOWIECKI BŁAŻEJ 94 KSC Olsztyn 03 : 42.74

k-1 5 km

1 ZAŁUSKI WOJCIECH 94 SMS Olimpia Elbląg 19 : 57.08

2 PAJOR KAMIL 94 SMS Energetyk Gryfino 20 : 21.02

3 UHLE DAMIAN 95 Wiskord Szczecin 20 : 21.57

………………………………………………

4 DRZAZGA FILIP 95 SMSO Sokół Ostróda 20 : 56.57

7 CHROSTOWSKI MICHAŁ 94 Baza Mrągowo 21 : 14.16

13 ROMEJKO IRENEUSZ 95 UKS Koszałek Węgorz. 22 : 02.16

c-2 5 km

1 BARNIAK TOMASZ 95 SMS /KOZAKIEWICZ MATEUSZ 95 SMSO UKS Koszałek Węgorz. 20 : 49.93

2 HERTEL PIOTR 94 SMS /PILECKI ŁUKASZ 94 SMS Orzeł Wałcz 21 : 08.14

3 MOMOT KACPER 95 /FURTAK ROMAN 95 AZS AWF Poznań 21 : 18.16

Juniorki

k-1 200 m

1 CYWIŃSKA EMILIA 95 ZSMS Warta Poznań 00 : 44.07

2 JANICKA ALEKSANDRA 95 MKKS Gorzów Wlkp. 00 : 44.61

3 WŁODARCZYK DOMINIKA 95 Baza Mrągowo 00 : 44.82

………………………………………………………. 

4 JUREWICZ PAULA 94 SMS UKS Koszałek Węgorz 00 : 44.85

k-1 500 m

1 CYWIŃSKA EMILIA 95 ZSMS Warta Poznań 01 : 59.76

2 LISIECKA MARTYNA 94 SMSO Baza Mrągowo 02 : 01.30

3 KILMAN MAGDALENA 95 02 : 01.64 Spójnia Warszawa 02 : 01.30

…………………………………………….

6 WŁODARCZYK DOMINIKA 95 Baza Mrągowo 02 : 04.75

7 JUREWICZ PAULA 94 SMS UKS Koszałek Węgorz. 02 : 05.60

k-2 500 m

1 WŁODARCZYK DOMINIKA 95/LISIECKA MARTYNA 94 SMSO Baza Mrągowo 01 : 53.28

2 NAPOLSKA DOMINIKA 95/KUŚPA MAGDALENA 95 Zawisza Bydgoszcz 01 : 54.87

3 RYDZEWSKA ALICJA 94 ZSMS /GODEK ANNA 95 ZSMS Posnania Poznań 01 : 55.74

k-1 1000 m

1 CYWIŃSKA EMILIA 95 ZSMS Warta Poznań 04 : 15.37

2 KILMAN MAGDALENA 95 Spójnia Warszawa 04 : 16.57

3 PIELIN KAROLINA 94 ZSMS Posnania Poznań 04 : 17.68

……………………………………..

8 JUREWICZ PAULA 94 SMS UKS Koszałek Węgorz 04 : 27.11

k-1 5 km

1 LISIECKA MARTYNA 94 SMSO Baza Mrągowo 21 : 22.08

2 KILMAN MAGDALENA 95 Spójnia Warszawa 21 : 26.92

3 DUBIAK ALEKSANDRA 95 ZSMS Warta Poznań 21 : 35.69

Klasyfikacja klubowa

1 Posnania Poznań 153,00

2 Orzeł Wałcz 119,00

3 Astoria Bydgoszcz. 104,00

4 MKKS Gorzów Wlkp. 95,00

5 Warta Poznań 70,00

6 Spójnia Warszawa 68,00

7 Baza Mrągowo 59,00

8 UKS Koszałek Węgorz. 58,00

9 AZS AWF Poznań 56,00

10 Zawisza Bydgoszcz 56,00

…………………………………….

12 KSC Olsztyn 45,00

14 Olimpia Elbląg 29,00

26 Sokół Ostróda 10,00

Klasyfikacja medalowa klubów

1 Orzeł Wałcz 5 2 2 9

2 Posnania Poznań 4 3 2 9

3 Warta Poznań 3 0 1 4

4 UKS Koszałek Węgorz. 3 0 0 3

5 MKKS Gorzów Wlkp. 2 1 2 5

6 Baza Mrągowo 2 1 1 4

7 KSC Olsztyn 1 0 2 3

8 UKS Olimpijcz.NwChech 1 0 1 2

9 Olimpia Elbląg 1 0 0 1

10 Astoria Bydgoszcz 0 3 2 5

11 Zawisza Bydgoszcz 0 3 1 4

12 Spójnia Warszawa 0 2 2 4

13 AZS AWF Poznań 0 2 1 3

14 Górnik Czechowice-Dz 0 2 0 2

15 Stomil Poznań 0 1 1 2

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Juniorzy młodsi

k-4 500 m

1 Zawisza Bydgoszcz 01 : 37.24

2 Spójnia Warszawa 01 : 42.42

3 Energetyk Poznań 01 : 43.22

………………………………………..

8 KSC Olsztyn (WŁODARCZYK ALEX 97 KUNIEC KRYSTIAN 97 ZAWALICH PRZEMYSŁAW 97 BARANOWSKI PATRYK 96) 01 : 50.63

k-2 500 m

1 GROBELNY JAKUB 96 ZSMS /GRZELKA PATRYK 97 AZS AWF Poznań 01 : 41.07

2 KOSIŃSKI JAKUB 96 /MAGDZIAK KRYSTIAN 97 Polstyr Człuchów 01 : 45.00

3 SZALA MICHAŁ 96 /MIENTKIEWICZ MIŁOSZ 96MKKS Gorzów Wlkp 01 : 47.52

…………………………………

6 PTASZKOWSKI KAMIL 97 /WŁODARCZYK ALEX 97KSC Olsztyn 01 : 50.84

9 KŁOCZKO MARCIN 97 /KOZAKIEWICZ BARTOSZ 97 UKS Koszałek Węgorz. 02 : 01.82

k-1 500 m

1 PECYNA KAROL 96 MKKS Gorzów Wlkp. 01 : 49.05

2 KOLASZEWSKI CEZARY 96 Zawisza Bydgoszcz 01 : 51.13

3 SKRODZKI PIOTR 97 Posnania Poznań 01 : 51.71

…………………………………………….

6 OŁDAKOWSKI CEZARY 96 SMSO KSC Olsztyn 01 : 56.22

k-4 1000 m

1 KSC Olsztyn (OŁDAKOWSKI CEZARY 96 SUWIŃSKI WOJCIECH 96 PTASZKOWSKI KAMIL 97

FILIPKOWSKI GRZEGORZ 96) 03 : 32.90

2 Energetyk Poznań 03 : 33.83

3 Zawisza Bydgoszcz 03 : 34.70

k-2 1000 m

1 PRENTKI DAMIAN 96 /SKRODZKI PIOTR 97 Posnania Poznań 03 : 37.77

2 SZCZEPANIK PRZEMYSŁAW 96 /CHRZANOWSKI SEBASTIAN 96 KKS Sieradz 03 : 39.67

3 CYSEWSKI JAKUB 96 /KORINTH CYPRIAN UKS Sokolik Czernin 03 : 40.69

………………………………………………………

12 STAROŃ ARTUR 97 /POŁĄCZAK ADRIAN 97 Baza Mrągowo 04 : 06.45

14 ZAWALICH PRZEMYSŁAW 97 /STĘPNIEWSKI PATRYK 97 KSC Olsztyn 04 : 11.64

k-1 1000 m

1 PECYNA KAROL 96 MKKS Gorzów Wlkp. 03 : 50.91

2 KOLASZEWSKI CEZARY 96 Zawisza Bydgoszcz 03 : 53.41

3 POPŁAWSKI DOMINIK 96 SMSO Sokół Ostróda 03 : 57.62

…………………………………………..

8 SUWIŃSKI WOJCIECH 96 KSC Olsztyn 04 : 15.28

10 WRÓBLEWSKI DOMINIK 97 Sokół Ostróda 04 : 09.31

18 FILIPKOWSKI GRZEGORZ 96 SMSO KSC Olsztyn 04 : 37.15

k-2 5 km

1 SZCZEPANIK PRZEMYSŁA 96 /CHRZANOWSKI SEBASTIAN 96 KKS Sieradz 18 : 30.89

2 KORINTH CYPRIAN 96 / CYSEWSKI JAKUB 96 UKS Sokolik Czernin 18 : 44.07

3 ZBIROWSKI GRZEGORZ 96 SMS /PLAZA DIONIZY 97 UKS Olimpijcz.NwChec 18 : 48.86

………………………………………………….

4 WRÓBLEWSKI DOMINIK 97 /POPŁAWSKI DOMINIK 96 SMSO Sokół Ostróda 18 : 55.24

11 KŁOCZKO MARCIN 97 /KOZAKIEWICZ BARTOSZ 97 UKS Koszałek Węgorz. 22 : 01.62

c-2 1000 m

1 SIWIŃSKI KAMIL 96 ZSMS /WIETRAK JAKUB 97 Posnania Poznań 04 : 09.08

2 DYDYNA JONASZ 96 /BORYS MAREK 97 Wiskord Szczecin 04 : 16.38

3 RUTKOWSKI JAKUB 97 /STEFANIAK HUBERT Warta Poznań 04 : 19.70

…………………………………………….

7 CYBULSKI RAFAŁ 97 /ŻEBROWSKI PATRYK 97 UKS Koszałek Węgorz. 04 : 31.91

c-2 3 km

1 SIWIŃSKI KAMIL 96 ZSMS /WIETRAK JAKUB 97 Posnania Poznań 21 : 24.13

2 RYBAKOWSKI ŁUKASZ 97 /PIOCHACZ ŁUKASZ 97 Warta Poznań 21 : 51.99

3 RUTKOWSKI JAKUB 97 /STEFANIAK HUBERT 97 Warta Poznań 22 : 11.66

………………………………………………….

5 CYBULSKI RAFAŁ 97 /ŻEBROWSKI PATRYK 97 UKS Koszałek Węgorz. 23 : 16.70

Juniorki młodsze

k-2 500 m

1 PUŁAWSKA MAŁGORZATA 96 /MATYSIAK ZUZANNA 97 Baza Mrągowo 01 : 56.31

2 KRAJEWSKA MAŁGORZAT 96 /KRÓL MARTA 97 UKS Kopernik Bydg. 02 : 00.66

3 NOWAK ZUZANNA 96 ZSMS /OSETEK MONIKA 96 ZSMS Warta Poznań 02 : 00.71

k-1 500 m

1 PASZEK PAULINA 97 Górnik Czechowice-Dz 02 : 04.66

2 PUŁAWSKA ANNA 96 Baza Mrągowo 02 : 04.94

3 NOGA PAULINA 96 ZSMS MOSM Tychy 02 : 08.91

…………………………………….

5 PUŁAWSKA MAŁGORZATA 96 Baza Mrągowo 02 : 10.01

k-1 3 km

1 PASZEK PAULINA 97 Górnik Czechowice-Dz 13 : 11.97

2 PUŁAWSKA ANNA 96 Baza Mrągowo 13 : 22.49

3 NOGA PAULINA 96 ZSMS MOSM Tychy 13 : 36.04

Klasyfikacja klubowa

1 Posnania Poznań 108,00

2 Warta Poznań 60,00

3 Górnik Czechowice-Dz 54,00

4 Orzeł Wałcz 42,00

5 MKKS Gorzów Wlkp. 41,00

6 Zawisza Bydgoszcz 41,00

7 UKS Kopernik Bydg. 37,00

8 UKS Olimpijcz.NwChech 36,00

9 Wiskord Szczecin 33,00

10 MOSM Tychy 31,00

………………………………………

11 Baza Mrągowo 29,00

15 KSC Olsztyn 20,00

23 Sokół Ostróda 13,00

31 UKS Koszałek Węgorz. 9,00

Klasyfikacja medalowa

1 Posnania Poznań 4 1 2 7

2 Górnik Czechowice-Dz 3 1 0 4

3 MKKS Gorzów Wlkp. 2 1 3

4 Orzeł Wałcz 2 0 1 3

5 Warta Poznań 1 2 3 6

6 Zawisza Bydgoszcz 1 2 1 4

7 Baza Mrągowo 1 2 0 3

8 KKS Sieradz 1 1 0 2

9 Spójnia Warszawa 1 1 0 2

10 Wiskord Szczecin 1 1 0 2

11 AZS AWF Poznań 1 0 0 1

12 KSC Olsztyn 1 0 0 1

13 KKS Nowa Sól 0 2 0 2

14 UKS Kopernik Bydg. 0 2 0 2

15 Energetyk Poznań 0 1 1 2

16 Polstyr Człuchów 0 1 1 2

17 UKS Sokolik Czernin 0 1 1 2

18 Energetyk Gryfino 0 1 0 1

19 MOSM Tychy 0 0 3 3

20 UKS Olimpijcz.NwChech 0 0 2 2

21 Astoria Bydgoszcz 0 0 1 1

22 Piast Człuchów 0 0 1 1

23 Sokół Ostróda 0 0 1 1

Klasyfikacja województw

1 wielkopolskie 225,00

2 śląskie 131,00

3 zachodniopom. 109,00

4 kujawsko-pom 97,00

5 pomorskie 78,00

6 warmińsko-ma 71,00

7 lubuskie 65,00

8 łódzkie 22,00

9 małopolskie 22,00

10 mazowieckie 22,00

11 dolnośląskie 18,00

12 opolskie 11,00

13 lubelskie 10,00

14 podlaskie 10,00

15 podkarpackie 0,00

Relacja ukazała sie na portalu WAMA-SPORT 23 lipca 2012 roku

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn