Cisowianka Mazovia MTB Marathon Olsztyn 2019 – Idealne miejsce, grzech nie skorzystać

Fot. Kasia Zamana (ilustracja)

W najbliższą niedzielę (28 lipca) w Olsztynie (start i metę zlokalizowano w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie) odbędzie się etap cyklicznej imprezy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. W piątek w bazie imprezy zorganizowano konferencje prasową, w której uczestniczyli szef całego przedsięwzięcia Cezary Zamana , I zastępca prezydenta Olsztyna Ryszard Kuć i dyrektor OSiR Jerzy Litwiński

Spotkanie prowadził rzecznik prasowy OSiR w Olsztynie Zbigniew Szymula, który nie musiał namawiać uczestników do dyskusji. Olsztyn jest już sprawdzonym miejscem na wyścigi MTB, w okolicznych lasach są wymarzone warunki do rywalizacji zarówno kolarzy zaawansowanych jak i początkujących. I tak jest idea projektu stworzonego przed laty przez Cezarego Zamanę, który ma ogromne doświadczenie sportowe, a także organizacyjne. Do Olsztyna przyjeżdża z wielka przyjemnością. Z rozrzewnieniem wspomina imprezy, które odbywały się w Lesie Miejskim wokół Stadionu Leśnego, teraz rozpiera go radość bo warunki stworzone w Centrum Żeglarskim są wręcz idealne i to zarówno dla uczestników jak i kibiców. Co istotne wyścig absolutnie nie zakłóca ruchu komunikacyjnego w mieście.

Spodziewany jest start około tysiąca zawodników. To doskonała promocja Olsztyna, bowiem kolarze swoje wrażenia, a będzie ich niemało, przekażą mieszkańcom wielu zakątków w naszym kraju. Zapisy są jeszcze możliwe sobotę w godz. 15:00-17:00 w biurze zawodów na Słonecznej Polanie, w niedzielę startujemy o godz. 10:30. Zapraszamy!

67068087 2301046106682723 7956485009567645696 n

ROWEROWA IMPREZA NA MISTRZOWSKIM POZIOMIE

Jeśli za organizację maratonu kolarstwa górskiego zabiera się wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana, to można być pewnym, że będzie się działo. W niedzielę 28 lipca na miłośników rowerów czekać będą 4 różne trasy, wiele nagród i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Olsztyna.

Olsztyn i okolice to doskonałe miejsce do rywalizacji MTB. Z jednej strony ukształtowanie terenu, które pozwala na przygotowanie dość trudnych tras. Z drugiej natomiast niezwykłe widoki, które towarzyszą zawodnikom i sprawiają, że start tutaj to prawdziwa przyjemność - tak do udziału w olsztyńskim maratonie zachęca dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana. „Z myślą o dzieciach i dorosłych, kobietach i mężczyznach, początkujących i doświadczonych kolarzach przygotowałem aż cztery zróżnicowane pod kątem długości i poziomu trudności trasy” – dodaje były znakomity kolarz.

dsc 7732

Dla zahartowanych

Najtrudniejsze trasy z pewnością zadowolą nawet tych zawodników, którzy trenują kilka razy w tygodniu. Swoje umiejętności będą mogli przetestować na dystansie ½ Pro (45 kilometrów) oraz Pro (68 kilometrów). Spoglądając na profile tras i mapę widać, że Cezary Zamana maksymalnie wykorzystał możliwości stwarzane przez olsztyńskie bory oraz tamtejsze ścieżki. Trzeba będzie niemałego wysiłku, by na przyszykowanych interwałach nie stracić zbytnio do czoła peletonu, a na czekających zakrętach nie wypaść z trasy, grzebiąc tym samym szanse na zwycięstwo.

Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental. Ważną informacją dla zawodników jest to, że maraton w Olsztynie będzie inauguracją zmagań w ramach Continental MTB Warmia i Mazury. Ich finał nastąpi w Ełku, a ci zawodnicy, którzy w obu maratonach uzbierają najwięcej punktów w klasyfikacji, otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody od Continental.

dsc 7871

Opcja rekreacyjna

Jeśli komuś zależy na spokojnym pokonaniu dystansu i napawaniu się malowniczymi widokami, ten powinien wybrać rekreacyjny dystans Fit (20 kilometrów).

„Projektując tę trasę, myślałem przede wszystkim o najstarszych mieszkańcach Olsztyna oraz paniach. Liczę na ich obecność w niedzielę, chciałbym, aby zakosztowali emocjonującej jazdy i nacieszyli oko olsztyńskimi krajobrazami” – deklaruje Cezary Zamana. By zapewnić startującym pełen komfort i bezpieczeństwo zawodników, dystans Fit wystartuje wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

dsc 7881

Młodziki na start

Cezary Zamana dba także o młodzieżowych kolarzy. Oni swoich sił spróbują na dystansie Hobby (6 kilometrów). Trasa została wytyczona tak, aby nie tylko dostarczyć kolarzom adrenaliny, ale również umożliwić ich opiekunom głośny, efektowny doping. Do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu motywować będzie także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

Rybka MiniMini nad Jeziorem Ukiel

„Razem ze mną do Olsztyna przyjedzie znana z telewizji Rybka MiniMini. Wspólnie zorganizujemy tutaj darmowe zawody dla przedszkolaków. Będą mogli oni ścigać się na rowerkach biegowych, czterokołowych lub takich z dwoma kółkami. W tym wypadku mniej liczy się sprzęt, a bardziej rodzinna zabawa i zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu” – podkreśla Cezary Zamana. „Dlatego dla każdego małego zawodnika przyszykowałem pamiątkowy dyplom” – dodaje.

Opiekunowie muszą zadbać, aby startujące w zawodach dzieci miały kaski. Istnieje możliwość wypożyczenia takiego w Biurze Zawodów.

dsc 7931

Zaplecze na mistrzowskim poziomie

Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek. O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami od Nutrend, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

dsc 7936

Silna motywacja

O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Olsztyna (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe. Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się dwuosobowy voucher na weekendowy pobyt w wytwornym Hotelu Krasicki w Olsztynie. Tę nagrodę zdobyć będzie może każdy ze startujących w niedzielnym maratonie.

Mocna drużyna

Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie jest Urząd Miasta Olsztyn oraz tutejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Prezydent Olsztyna objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

rZAT2dqq

CEZARY ZAMANA

Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły. Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003). Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

dsc 7980

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

dsc 7643

OLSZTYN CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38

Sobota 27 lipca

 15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 28 lipca

 8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby

 9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit

 10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro

 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

 10.30 - start dystansu Hobby

 11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu

 11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit

 11.40 - start dystansu Fit

 11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro

 12.00 - start dystansów ½Pro i Pro

 12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)

 13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

 14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców

 15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)

 16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

 10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów

 12.05 - odprawa techniczna

 12.10 - start zawodów według kategorii

 13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium

 12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn