Wszystko zacznie się w Ełku - Puchar Continental MTB Warmia i Mazury oraz Gwiazda Północy czekają na zwycięzców

Fot. Zb. Kowalski

W czwartek (15 sierpnia) w Ełku rozstrzygnie się prestiżowa klasyfikacja Continental MTB Warmia i Mazury. Rowerzyści, którzy ścigali się podczas niedawnego maratonu Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon, mają szansę na atrakcyjne nagrody. W ostatnią niedzielę lipca Olsztyn był areną sportowych zmagań zawodniczek i zawodników z całej Polski. Na tamtejszych trasach MTB rozegrała się zacięta rywalizacja o miano najszybszego kolarza.

Silną reprezentację stanowili przedstawiciele nie tylko Olsztyna, ale i całych Warmii i Mazur. Zorganizowany przez Cezarego Zamanę maraton był pierwszą z dwóch odsłon regionalnego pucharu Contintental MTB Warmia i Mazury. Zaplanowane na 15 sierpnia zawody Ełk Cisowianka Mazovia MTB Marathon są kontynuacją i zarazem finałem tej właśnie rywalizacji. Kto więc ma za sobą start w Olsztynie, powinien ruszyć także na ełcką trasę i powalczyć o punkty do regionalnej klasyfikacji. Jej triumfatorzy mogą liczyć na wyjątkowo cenne nagrody ufundowane przez sponsora pucharu, firmę Continental Polska. Maraton upłynie pod znakiem dziesiątek single tracków rozsianych gęsto wśród wiekowych drzew. Na trasie nie braknie Tatarskich Górek z typowo zawodniczymi single trackami. Wyzwaniem na poziomie hard będzie odcinek specjalny Continental.

521 contwarmia2

Zapisy na ełcki maraton trwają on-line (https://www.mazovia.zamanagroup.pl/?stat=445&ord=2). Zapisać się będzie można także w środę i w czwartek w miasteczku rowerowym na Plaży Gwiazdy Północy przy ul. M. M. Kolbego. Zapisy w czwartek będą przyjmowane między 15.00 a 17.00, a w czwartek od 8.00 do 11.30.

Gwiazda Północy

Impreza w Ełku zawiera w sobie wiele elemrntów, będzie też inauguracją kolejnej edycji Gwiazdy Północy, jednej z dwóch wieloetapówek Cisowianki Mazovii MTB Marathon. Kilka słów o tej bardzo atrakcyjnej rywalizacji

Wszystko zacznie się 15 sierpnia w Ełku, czyli mateczniku Cezarego Zamany. Tym razem zapraszamy Was na nową miejską plażę, gdzie rozłożymy miasteczko rowerowe i skąd wystartujecie do walki na pierwszym etapie. Zaskakująca lokalizacja sprawi, że dojazd do wiekowego ełckiego boru nastąpi jeszcze szybciej. A tam aż roić się będzie od smakowitych singli, uroczych krajobrazów i… łosi.

Dzień później znów widzimy się na ełckiej plaży. Szykujcie się na nie lada niespodziankę. W miejscowości Mąki, gdzieś w gęstym lesie, natkniecie się na największe wzniesienie w okolicy Ełku. To morenowe wzgórze Bunelka, z bogatą historią nie tylko bitew krzyżackich, ale i wcześniejszych edycji Gwiazdy Północy. Z Bunelki rozciąga się wyjątkowo przepiękny widok na cały Ełk.

Trzeciego dnia staniecie oko w oko z garbatymi przeszkodami. Trasa w Starych Juchach poprowadzi Was przez teren zryty przez lodowiec i charakteryzujący się wieloma spowalniającymi jazdę pagórkami. Start i meta to plaża nad jeziorem Jędzelewo – miejsce, w którym łatwo się zakochać. A jechać będziecie w towarzystwie jeziora Garbas, zdobywając przy okazji największe przewyższenia Pojezierza Ełckiego.

Na finał meldujecie się na kameralnym Stadionie Leśnym w Prostkach. Przyszykowana trasa wymagać będzie od Was bardziej taktycznego podejścia i strategicznego rozłożenia sił na cały etap. Warto długo trzymać się peletonu, z każdym kolejnym kilometrem umacniać w nim swoją pozycję, by wreszcie na kilka chwil przed metą, skutecznie zaatakować.

Do sportowych emocji i zaciętej rywalizacji dorzucimy mazurski klimat, z którego słynie już nasza etapówka. Będzie wieczorek integracyjny z ogniskiem, będą występy lokalnych muzyków. Będą jeszcze liczne niespodzianki, które zdradzimy Wam w odpowiednim czasie. Nie zabraknie dziecięcych zawodów na bezpiecznych trasach. A lokalizacja miasteczek rowerowych na poszczególnych etapach pozwoli Wam na beztroskie, wakacyjne kąpiele w jeziorach.

Słowem, lato na całego!

Tegoroczna Gwiazda Północy odbędzie się między 15 a 18 sierpnia. Jest więc znakomitą wymówką na długi weekend spędzony w tym malowniczym zakątku Polski.

Gwiazda Północy 2019

I etap – Ełk, 15 sierpnia

II etap – Ełk 16 sierpnia

III etap – Stare Juchy, 17 sierpnia

IV etap – Prostki, 18 sierpnia

tekst www.gwiazda.zamanagroup.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn