WAMA-SPORT Historia - To niewiarygodne: Konrad Bukowiecki 24.24 – Gdzie jest kres możliwości ?

Fot.archiwum prywatne

Trudno znaleźć nowe określenia dla wyczynów Konrada Bukowieckiego. W kończącym sezon lekkoatletyczny (2014) mityngu "W pogoni za rekordem", który odbył się we wtorek (30 grudnia) w Spale kulomiot Gwardii Szczytno pchnął 5 kilogramową kulę na imponującą odległość 24.24 m ustanawiając, po raz kolejny w karierze, halowy rekord świata juniorów młodszych.

Konrad Bukowiecki w drugiej kolejce uzyskał wynik 22.95 m, a w kolejnej serii posłał 5 kilogramową kulę na odległość 24.24 m. Rezultat jaki osiągnął dziś zawodnik Gwardii Szczytno to nie tylko halowy rekord świata juniorów młodszych, ale także absolutny rekord Polski (do tej pory 23,23 m uzyskany na stadionie przez Krzysztofa Brzozowskiego), również drugi najlepszy wynik w historii lekkoatletyki juniorów młodszych. Dalej od Polaka pchał "piątką" jedynie Nowozelandczyk Jacko Gill, który w grudniu 2011 uzyskał (na stadionie) odległość 24.45 m.

Drugie miejsce w dzisiejszym mityngu zajął, z wynikiem 18.25 m, Kacper Olszewski (Bolesłavia Bolesławiec). W mityngu wystartowało również dwóch Austriaków przebywających na zgrupowaniu w Spale.

Informacja ukazała się na portalu WAMA-SPORT 30 grudnia 2014 r.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn