MOS Elbląg ruszył ostrożnie, a młodzież zachwycona – Nareszcie!

Fot. mos elbląg

Nareszcie -to najczęściej słyszane ostatnio  przez nauczycieli słowo w słuchawkach ich telefonów. Władze Elbląga nie wahały się ani chwili i gdy tylko pojawiła się możliwość wznowienia zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży, bez zbędnej zwłoki przystąpiły do  ich organizowania. Od poniedziałku 18 maja umożliwiono powrót do pracy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

To jedyna placówka oświatowa zajmująca się edukacją sportową, która - oczywiście zachowując ścisłe rygory sanitarne - może rozpocząć działalność po przymusowej przerwie spowodowanej wymogami ochrony epidemiologicznej. W Elblągu działa ona już od kilkudziesięciu lat, a zajęcia przez nią organizowane cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Podopieczni MOS, po ponad dwumiesięcznych zajęciach w formie nauki zdalnej, mogli wreszcie spotkać się ze swoimi nauczycielami na salach i boiskach rekreacyjno-sportowych.

Zainteresowanie reaktywowanymi zajęciami jest ogromne. Kilkuset uczniów placówki wznowiło zajęcia w siedmiu sekcjach rekreacyjno-sportowych. Niestety uczestnicy programów „Powszechna nauka pływania” oraz „Powszechna nauka jazdy na wrotkach”, a także rywalizacji sportowej szkół muszą jeszcze poczekać.

- Moje podopieczne są wręcz szczęśliwe, że w końcu mogły wyjść z domów i solidnie się poruszać – mówi pani Marta Czapla, nauczycielka MOS prowadząca zajęcia piłki ręcznej dla dziewcząt w odnowionej hali przy ul. Kościuszki.

Podobne doświadczenia ma pan Jan Zamojcin – prowadzący zajęcia z karate, który ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, a także z powodu nadspodziewanie dużej frekwencji, podjął się zorganizowania dodatkowych zajęć w przystosowanej  ostatnio do potrzeb jego dyscypliny sali przy ulicy Saperów.  

- Radość i szczęście w oczach uczniów są dla mnie najlepszym dowodem celowości prowadzonych przez nas zajęć.

daerw3

Również nauczyciele lekkiej atletyki nie narzekają na brak chętnych. Pan Czesław Nagy, którego najlepszym obecnie wychowankiem jest mistrz i rekordzista Polski oraz członek kadry narodowej - Kacper Lewalski, nie kryje zadowolenia z możliwości powrotu do pracy na boisku lekkoatletycznym, pomimo licznej grupy dzieci i dorosłych przeszkadzających czasem w prowadzeniu zajęć, ale cóż trzeba zrozumieć, że wszyscy odczuwamy dziś wzmożoną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki wspaniałej współpracy z dyrektorami szkół wznowiliśmy również zajęcia z koszykówki prowadzone w SP 11, a planowany jest także powrót młodych miłośników ćwiczeń fizycznych do sal III i IV LO oraz SSP nr 3.

Miejmy nadzieję, że już żadne niesprzyjające okoliczności nie pokrzyżują tych planów, a dzieci i młodzież będą wreszcie mogli w pełni zaspokoić swoje sportowe  oczekiwania po tylu tygodniach przymusowej bezczynności. „Sport to zdrowie” – to  nie pusty slogan, ale - szczególnie dzisiaj wyjątkowo aktualna - prawda.

 Mirosław Puta - wicedyrektor MOS Elbląg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn