Grand Prix Puchar Polski Suwałki 2013 – Anna Kotowicz, Manuela Wikieł i Joanna Zachoszcz najszybsze

W Suwałkach odbył się pierwszy w nowym sezonie mityng z cyklu Grad Prix Puchar Polski w pływaniu.   Reprezentanci Warmii i Mazur coraz szerszym frontem występują w imprezach seniorskich. Cóż, młodzież nam dorasta... W pierwszym dniu zwycięstwa odniosły Anna Kotowicz (MOS Ełk) na 100 metrów stylem dowolnym i Manuela Wikieł (AZS UWM Olsztyn) na 400 metrów st. dow, w niedzielę Ania Kotowicz wygrała 100 m klas. i całą klasyfikacje do 15 lat, a Joanna Zachoszcz (AZS UWM) triumfowała na 800 m dow.

 I blok.

Najlepiej wypadł Mateusz Kasztelan (MOS Ełk) na 800 metrów, zajmując 3 miejsce. W czołówce swoich konkurencji uplasowali się: Oriana Kowalińska (AZS UWM Olsztyn), Anna Kotowicz (MOS Ełk), Wiktoria Łukasik (Medyk Giżycko) i Cezary Zieliński (Medyk Giżycko)

Kobiety

400 metrów stylem zmiennym

1. SIKORA Paulina 93 AZS AWF Warszawa 4:53.52 703

2. OLCZAK Mirella 93 AZS AWF Warszawa 4:57.69 674

3. NIENAŁTOWSKA Natalia 96 MKS Polonia Warszawa 5:03.14 638

.............................................................................

6. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 5:17.66 554

50 metrów stylem dowolnym

1. URBAŃCZYK Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 25.25 780

2. SOKOŁOWSKA Sandra 98 MKS MOS Juvenia Białystok 27.66 593

3. GRALEWSKA Kalina 96 MKS Polonia Warszawa 27.82 583

...............................................................................

5. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 28.08 567

7 ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 28.21 559

15. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 28.87 522

24. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 30.09 461

26. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 30.48 443

100 metrów stylem motylkowym

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 1:00.44 755

2. SIKORA Paulina 93 AZS AWF Warszawa 1:03.22 660

3. OLCZAK Mirella 93 AZS AWF Warszawa 1:04.02 635

...........................................................................

5. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 1:05.12 604

6. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 1:05.27 599

11. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 1:09.90 488

13. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 1:11.86 449

50 metrów stylem grzbietowym

1. URBAŃCZYK Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 27.25 838

2. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 28.33 746

3. TOMALA Aleksandra SR 97 Zryw Opole 29.89 635

...................................................................

10. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 33.03 471

11. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 33.91 435

13. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 34.57 410

Mężczyźni

50 metrów stylem dowolnym

1. KAWĘCKI Radosław 91 KORNER Zielona Góra 22.46 738

2. RZADKOWSKI Daniel 94 MUKS Olimpijczyk Suwałki 22.84 702

3. GAWRYSIAK Przemysław 92 LKS"OMEGA"Kleszczów 23.49 645

.................................................

16. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 25.53 502

19. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 25.64 496

24. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 25.92 480

30. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 26.22 464

31. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 26.44 452

34. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 26.91 429

39. RUSZCZYK Michał 99 KS Płetwal Szczytno 27.52 401

46. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 28.67 354

47. LUMA Wiktor 99 KS Płetwal Szczytno 28.86 348

200 metrów stylem klasycznym

1. CERTA Maciej 91 AZS AWF Warszawa 2:15.75 702

2. STOLARSKI Marcin 96 UKS "Żoliborz'' Warszawa 2:18.46 661

3. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 2:19.44 648

.....................................................................

9. OMAK Fryderyk 99 MKS Medyk Giżycko 2:43.93 398

100 metrów stylem motylkowym

1. KORZENIOWSKI Paweł 85 AZS AWF Warszawa 52.04 808

2. ZAWADA Mateusz 92 AZS-AWFiS Gdańsk 55.21 677

3. ANDRZEJCZAK Mateusz 94 AZS AWF Warszawa 57.08 612

.............................................................................

8. PIWOWARSKI Konrad 98 KS Płetwal Szczytno 59.58 538

50 metrów stylem grzbietowym

1. KAWĘCKI Radosław 91 KORNER Zielona Góra 24.01 835

2. MIKICIN Miłosz 93 AZS AWF Warszawa 26.28 636

3. GĄSIOR Patryk 94 MKS Polonia Warszawa 26.78 601

....................................................................

21. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 29.80 436

27. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 33.80 299

800 metrów stylem dowolnym

1. BARTŁOMIEJ Lassek 94 Azs Uł Pł Łódź 8:08.51 747

2. PTASZYŃSKI Mikołaj 95 KORNER Zielona Góra 8:12.08 731

3. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 8:34.57 639

...............................................................................................

5. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 8:52.46 577

8. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 9:14.88 510

 

II blok

W drugim bloku było więcej powodów do radości. Setkę stylem dowolnym wygrała Anna Kotowicz z MOS-u Ełk, która zaczyna przyzwyczajać się do seniorskich sukcesów. Na 400 metrów stylem dowolnym w szóstce były aż cztery zawodniczki z Warmii i mazur. Wygrała Manuela Wikieł (AZS UWM Olsztyn)

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

1. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 59.54 628

2. SZCZYTKO Alicja 95 MUKS Olimpijczyk Suwałki 59.85 619

3. GRALEWSKA Kalina 96 MKS Polonia Warszawa 59.99 614

...........................................................................................................

7. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 1:01.02 584 30.04 30.98

15. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 1:03.57 516 30.86 32.71

ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 1:03.58 516 30.84 32.74

18. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 1:06.20 457 32.01 34.19

50 metrów stylem klasycznym

1. URBAŃCZYK Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 31.56 759

2. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 34.24 595

3. SAMUŁA Wiktoria 99 MTP Lublinianka Lublin 34.60 576

200 metrów stylem motylkowym

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:09.55 810 30

2. OLCZAK Mirella 93 AZS AWF Warszawa 2:13.63 738

3. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:14.91 717

......................................................................

5. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:17.62 675

11. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 2:38.52 442

100 metrów stylem grzbietowym

1. URBAŃCZYK Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 1:00.20 772

2. SZYNAL Ludwika 94 Skarpa Lublin 1:03.08 671

3. BERNAT Gabriela 99 Skarpa Lublin 1:05.75 592

........................................................................

9. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 1:14.81 402

400 metrów stylem dowolnym

1. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 4:16.98 763

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 4:17.14 761

3. WASILEWSKA Barbara 94 LKS"OMEGA"Kleszczów 4:18.80 747

.........................................................................................................

4. OLCZAK Mirella 93 AZS AWF Warszawa 4:24.83 697

5. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 4:27.91 673

6. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 4:29.42 662

14. ŁUKASIK Wiktoria 99 MKS Medyk Giżycko 4:46.01 553

Mężczyźni

100 metrów stylem dowolnym

1. KORZENIOWSKI Paweł 85 AZS AWF Warszawa 48.73 784

2. RZADKOWSKI Daniel 94 MUKS Olimpijczyk Suwałki 50.25 715

3. IŁENDO Piotr 93 MKS MOS Juvenia Białystok 52.56 625

..........................................

21. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 56.42 505

22. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 56.72 497

31. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 58.74 447

33. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 58.95 443

39. OMAK Fryderyk 99 MKS Medyk Giżycko 1:01.85 383

42. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 1:04.28 341

50 metrów stylem klasycznym

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 28.45 699

2. PERL Michał 96 UKS Delfin Legionowo 29.00 660

3. STOLARSKI Marcin 96 UKS "Żoliborz'' Warszawa 29.27 641

.............................................................

17. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 38.18 289

100 metrów stylem grzbietowym

1. KAWĘCKI Radosław 91 KORNER Zielona Góra 51.65 850

2. DUBIEL Adam 93 KORNER Zielona Góra 55.58 682

3. SKIERKA Jakub 98 Trops Kartuzy 56.54 648

........................................................................................

11. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 1:00.55 528

14. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 1:01.40 506

20. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 1:04.49 437

400 metrów stylem dowolnym

1. KAWĘCKI Radosław 91 KORNER Zielona Góra 3:53.33 752

2. DUBIEL Adam 93 KORNER Zielona Góra 3:54.00 746

3. BARTŁOMIEJ Lassek 94 Azs Uł Pł Łódź 3:54.74 739

...............................................

11. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 4:10.46 608

12. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 4:12.04 597

20. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 4:32.54 472

24. OMAK Fryderyk 99 MKS Medyk Giżycko 4:48.97 396

III blok

Kobiety

200 metrów stylem dowolnym

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:00.81 779

2. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 2:04.99 703

3. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 2:06.00 686

...........................................................

8. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 2:10.26 621

13. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 2:13.15 582

14. SZCZYTKO Natalia 95 MUKS Olimpijczyk Suwałki 2:15.65 550

15. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 2:17.26 531

100 metrów stylem klasycznym

1. KOTOWICZ Anna 98 UKS Mos Ełk 1:14.82 588

2. NIKLARZ Maria 97 UKS Ruch Grudziądz 1:14.90 586

3. SAMUŁA Wiktoria 99 MTP Lublinianka Lublin 1:15.66 569

50 metrów stylem motylkowym

1. URBAŃCZYK Aleksandra 87 Azs Uł Pł Łódź 26.42 785

2. CZARNECKA Wiktoria 99 Skarpa Lublin 29.39 570

3. TOMALA Aleksandra SR 97 Zryw Opole 30.03 535

............................................................

5. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 30.63 504

13. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 34.31 358

200 metrów stylem grzbietowym

1. NAZIĘBŁO Klaudia 93 MKS Juvenia Wrocław 2:10.45 778

2. SZYNAL Ludwika 94 Skarpa Lublin 2:15.53 694

3. BERNAT Gabriela 99 Skarpa Lublin 2:19.01 643

...................................................................

11. FILIPKOWSKA Dominika 99 MKS "Roś" Pisz 2:32.83 484

13. WIERZCHOWSKA Kinga 97 UKS Mos Ełk 2:39.48 426

800 metrów stylem dowolnym

1. ZACHOSZCZ Joanna 93 AZS UWM Olsztyn 8:45.84 765

2. WIKIEŁ Manuela 92 AZS UWM Olsztyn 8:53.58 732

3. WASILEWSKA Barbara 94 LKS"OMEGA"Kleszczów 8:59.31 709

......................................................................

4. KOWALIŃSKA Oriana 93 AZS UWM Olsztyn 9:12.52 660

Klasyfikacja imprezy

open

1. Urbańczyk Aleksandra Azs Uł Pł Łódź 2502

2. Naziębło Klaudia MKS Juvenia Wrocław 2367

3. Urbańczyk Aleksandra Azs Uł Pł Łódź 2311

4. Naziębło Klaudia MKS Juvenia Wrocław 2277

5. Zachoszcz Joanna AZS UWM Olsztyn 2229

6. Wikieł Manuela AZS UWM Olsztyn 2181

7. Wasilewska Barbara LKS'OMEGA'Kleszczów 2119

8. Olczak Mirella AZS AWF Warszawa 2109

9. Sikora Paulina AZS AWF Warszawa 2057

10. Kowalińska Oriana AZS UWM Olsztyn 2050

Mężczyźni

200 metrów stylem dowolnym

1. KORZENIOWSKI Paweł 85 AZS AWF Warszawa 1:45.75 829

2. RZADKOWSKI Daniel 94 MUKS Olimpijczyk Suwałki 1:50.09 735

3. BARTŁOMIEJ Lassek 94 Azs Uł Pł Łódź 1:51.96 699

..........................................................

12. ZIELIŃSKI Cezary 97 MKS Medyk Giżycko 1:58.80 585

14. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 1:59.14 580

17. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 2:01.39 548

21. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 2:03.25 524

24. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 2:06.44 485

30. OMAK Fryderyk 99 MKS Medyk Giżycko 2:18.55 368

100 metrów stylem klasycznym

1. SZULICH Dawid 90 UKS Delfin Legionowo 1:02.41 707

2. STOLARSKI Marcin 96 UKS "Żoliborz'' Warszawa 1:04.25 648

3. CERTA Maciej 91 AZS AWF Warszawa 1:04.40 643

.................................................

12. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 1:21.69 315

50 metrów stylem motylkowym

1. ZAWADA Mateusz 92 AZS-AWFiS Gdańsk 24.64 692

2. BRZUŚ Michał 97 Orka Zamość 25.31 638

3. ANDRZEJCZAK Mateusz 94 AZS AWF Warszawa 25.52 623

...............................................................

17. CIBOROWSKI Rafał 99 MKS Medyk Giżycko 28.24 460

18. WOŁYNIEC Robert 96 UKS Mos Ełk 28.73 436

24. OMAK Fryderyk 99 MKS Medyk Giżycko 30.44 367

29. KOSZOREK Szymon 99 UKS Mos Ełk 34.04 262

200 metrów stylem grzbietowym

1. KAWĘCKI Radosław 91 KORNER Zielona Góra 1:51.70 857

2. DUBIEL Adam 93 KORNER Zielona Góra 2:02.30 653

3. KOŁODZIEJSKI Filip 96 KORNER Zielona Góra 2:03.91 627

..................................................................................

10. KASZTELAN Mateusz 98 UKS Mos Ełk 2:11.47 525

13. SOŁTOWSKI Dominik 98 UKS Mos Ełk 2:23.44 404

Klasyfikacja imprezy

Open

1. Kawęcki Radosław KORNER Zielona Góra 2542

2. Korzeniowski Paweł AZS AWF Warszawa 2501

3. Korzeniowski Paweł AZS AWF Warszawa 2401

4. Kawęcki Radosław KORNER Zielona Góra 2273

5. Bartłomiej Lassek Azs Uł Pł Łódź 2185

6. Rzadkowski Daniel MUKS Olimpijczyk Suwałki 2176

7. Ptaszyński Mikołaj KORNER Zielona Góra 2140

8. Dubiel Adam KORNER Zielona Góra 2081

9. Zawada Mateusz AZS-AWFiS Gdańsk 2056

10. Szulich Dawid UKS Delfin Legionowo 2054

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn