MP U-14 Olsztyn 2015 – Konkurencja ogromna, trzy medale Warmii i Mazur to zawsze coś...

W olsztyńskiej Aquasferze zakończyły sie  Mistrzostwa Polski 14-latków. Startowało prawie 600 zawodników ze 138 klubów.  Ekipa Warmii i Mazur zdobyła trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Na 50 metrów stylem klasycznym druga była Julia Gardocka MKS z Roś Pisz. Taki sam wynik osiągnęła sztafeta 4 razy 200 m:Szymon Lipiński, Kacper Jurczak, Marceli Bałdyga i Jakub Mościcki (Kormoran Olsztyn). Brąz wywalczył Jakub Mościcki na 100 m st. grzbietowym.

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa

1. Galicja Kraków 6 3 1 10

2. WKS Śląsk Wroclaw 5 2 1 8

3. KP AVIA Świdnik 3 2 2 7

4. Integracyjny KS Konstancin 3 1 1 5

4. UKS G-8 Bielany Warszawa 3 1 1 5

6. Buks Warszawa 3 - - 3

........................................

23. KORMORAN Olsztyn - 1 1 2

26. MKS "Roś" Pisz - 1 – 1

I dzień

Pierwszy dzień pokazał, w o medale będzie bardzo trudno.  Liczna stawka, do tego wysoki poziom sprawiają, że do finałów awansuje gasrtka. Zawodnicy Warmii i Mazur byli widoczni a efektem sa dwa srebrne medale: Julii Gardockiej z MKS Roś Pisz na 50 metrów żabką oraz sztafety 4 razy 200 metrow stylem dowolnym chłopców z Kormorana Szymon Lipiński, Kacper Jurczak, Marceli Bałdyga i Jakub Mościcki). Kuba i Szymon zaliczyli jeszcze po dwa finały w konkurencjach indywidualnych. Niezłe otwarcie, czekamy na wiecej.

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem dowolnym

22. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 29.12 541 R

84. WIKTOR Marika SOL 01 KORMORAN Olsztyn 31.06 445

90. SZELUGA Wiktoria SOL 01 KORMORAN Olsztyn 31.28 436

95. TRUSKOLAWSKA Olga SOL 01 KORMORAN Olsztyn 31.59 423

120. PŁACHTA Zuzanna SOL 01 KORMORAN Olsztyn 32.50 389

120. TROJA Delfina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 32.50 389

125. CZERNIEWICZ Julia SOL 01 KORMORAN Olsztyn 33.01 371

131. JANKOWSKA Malwina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 33.40 358

50 metrów stylem klasycznym

3. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 34.82 606 A

41. CHEREK Natalia 01 Jedynka Elbląg 39.60 412

61. PŁACHTA Zuzanna SOL 01 KORMORAN Olsztyn 43.84 304

63. TRUSKOLAWSKA Olga SOL 01 KORMORAN Olsztyn 44.05 299

64. CZERNIEWICZ Julia SOL 01 KORMORAN Olsztyn 44.79 285

65. JANKOWSKA Malwina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 49.28 214

100 metrów stylem motylkowym

24. KRUPIŃSKA Laura SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:11.73 475

200 metrów stylem dowolnym

64. SZELUGA Wiktoria SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:27.29 451

71. KRUPIŃSKA Laura SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:28.59 439

73 WIKTOR Marika SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:28.89 436

88. TROJA Delfina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:36.90 373

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

7. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 25.89 526 A

90. STEPANIK Piotr SOL 01 KORMORAN Olsztyn 28.68 387

100. LINDE Miłosz SOL 01 KORMORAN Olsztyn 28.86 380

156. ŻURAWSKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 30.76 314

50 metrów stylem klasycznym

21. JURCZAK Kacper SOL 01 KORMORAN Olsztyn 34.30 470 R

100 metrów stylem motylkowym

26. BAŁDYGA Marceli SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:05.66 436

64. JEDNASZEWSKI Mikołaj SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:11.89 332

71. ZIELSKI Oliwier 01 Orka Iława 1:16.02 281

200 metrów stylem dowolnym

3. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:03.12 568 A

6. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:04.12 554 A

32. JURCZAK Kacper SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:12.43 456

48. BAŁDYGA Marceli SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:14.77 433

67. LINDE Miłosz SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:18.22 401

88. ŻURAWSKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:22.09 369

200 metrów stylem grzbietowym

3. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:18.18 531 A

56. JEDNASZEWSKI M. 01 KORMORAN Olsztyn 2:41.08 335

400 metrów stylem zmiennym

20. KŁAK Marcin 01 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 5:13.02 472 B

Finały I dnia

Dziewczęta

50 metrów stylem klasycznym

1. SKOWROŃSKA Wiktoria 01 MKP,,Słowianka" Gorzów Wlkp. 34.22 639

2. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 34.55 621

3. RUTKOWSKA Agnieszka 01 Skalar Słupsk 34.59 619

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. WKS Śląsk Wroclaw 1 9:09.87 593

2. Galicja Kraków 1 Galicja Kraków 9:11.21 589

3. MUKS Piętnastka Bydgoszcz 1 MUKS Piętnastka Bydgoszcz 9:17.23 570

..........................................................

13. KORMORAN Olsztyn 1 (SZELUGA Wiktoria 2:26.30, KRUPIŃSKA Laura 2:27.15, WIKTOR Marika 2:30.39TROJA Delfina 2:36.12) 9:59.96 456

Chłopcy

50 metrów stylem dowolnym

1. KRZYKAŁA Emil 01 KP AVIA Świdnik 25.45 554

2. MUSZYŃSKI Wiktor 01 KS WARTA Poznań 25.49 552

3. KRAUTSZTRUNG Witold 01 Uks 190 Łódź 25.53 549

...............................................................

5. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 25.57 546

200 metrów stylem dowolnym

1. KRZYKAŁA Emil 01 KP AVIA Świdnik 1:59.37 623

2. JEMIELITA Oskar 01 Mpks Orka Ciechanow 2:01.66 589

3. JAWORSKI Szymon 01 UKS Salmo Żory 2:01.99 584

............................................................................................

6. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:05.32 539

9. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:06.14 528

200 metrów stylem grzbietowym

1. KAROLCZAK Jan 01 Buks Warszawa 2:13.96 583

2. GOTSZLING Dawid 01 starachowicki kp barakuda 2:15.85 559

3. ELGALAL Sami 01 UKS SP 149 Łódź 2:16.62 549

...................................................................................

6. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:17.64 537

4:54.68 566

4 razy 200 metrów stylem dowolnym

1. WKS Śląsk Wroclaw 1 WKS Śląsk Wroclaw 8:20.71 584

2. KORMORAN Olsztyn 1 (LIPIŃSKI Szymon 2:07.07, JURCZAK Kacper 2:09.52, BAŁDYGA Marceli 2:09.32, MOŚCICKI Jakub 2:05.00) 8:30.91 549

3. Warta 1 KS WARTA Poznań 8:33.63 541

.................................................................

20. KORMORAN Olsztyn 2 (LINDE Miłosz 2:18.34, JEDNASZEWSKI Mikołaj 2:22.32, ŻURAWSKI Jakub 2:27.67, STEPANIK Piotr 2:19.83) 9:28.16 399

 

II dzień

W drugim dniu Mistrzostw Polski w przedpołudniowych eliminacjach jedynie Jakubowi Mościckiemu (Kormoran) udało się awansować do popołudniowych finałów. Uzyskał drugi czas a to wróży medal. Może uda się stanąć na podium którejś ze sztafet. Niestety popoludniowe wyścigi nie przyniosły nam medalu. Jakub Moscicki przyplynął czwarty i medal niestety uciekł. W krótszych sztafetach stylem dowolnych nasz potencjał był znacznie mniejszy.

Eliminacje

Dziewczęta

50 metrów stylem motylkowym

23. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 31.71 494

55. KRUPIŃSKA Laura SOL 01 KORMORAN Olsztyn 33.36 424

WIKTOR Marika SOL 01 KORMORAN Olsztyn 34.40 387

96. TRUSKOLAWSKA Olga SOL 01 KORMORAN Olsztyn 36.91 313

102. JANKOWSKA Malwina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 39.93 247

50 metrów stylem grzbietowym

66. PŁACHTA Zuzanna SOL 01 KORMORAN Olsztyn 37.77 367

77. TROJA Delfina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 39.22 328

80. CZERNIEWICZ Julia SOL 01 KORMORAN Olsztyn 39.65 317

83. TRUSKOLAWSKA Olga SOL 01 KORMORAN Olsztyn 40.33 302

84. JANKOWSKA Malwina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 40.44 299

400 metrów stylem dowolnym

43. SZELUGA Wiktoria SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:05.64 479

69. KRUPIŃSKA Laura SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:17.78 426

71. WIKTOR Marika SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:20.58 415

73. TROJA Delfina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:24.92 398

200 metrów stylem klasycznym

38. CHEREK Natalia 01 Jedynka Elbląg 3:04.13 431

200 metrów stylem zmiennym

35. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 2:43.74 457

47. CHEREK Natalia 01 Jedynka Elbląg 2:48.57 419

Chłopcy

50 metrów stylem motylkowym

34. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 29.39 444

55. STEPANIK Piotr SOL 01 KORMORAN Olsztyn 30.06 415

68. BAŁDYGA Marceli SOL 01 KORMORAN Olsztyn 30.83 385

79. BUTRYKIEWICZ Kuba 01 Orka Iława 31.22 370

117. ZIELSKI Oliwier 01 Orka Iława 33.41 302

50 metrów stylem grzbietowym

2. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 29.41 546 A

400 metrów stylem dowolnym

14. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 4:31.24 534 B

47. JURCZAK Kacper SOL 01 KORMORAN Olsztyn 4:44.28 463

59. LINDE Miłosz SOL 01 KORMORAN Olsztyn 4:52.15 427

78. ŻURAWSKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:00.68 392

82. JEDNASZEWSKI Mikołaj SOL 01 KORMORAN Olsztyn 5:02.97 383

200 metrów stylem zmiennym

40. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:33.03 413

61. STEPANIK Piotr SOL 01 KORMORAN Olsztyn 2:42.19 347

Finały II dnia

Dziewczęta

4 razy 100 metrów dowolnym

1. MUKS Piętnastka Bydgoszcz 1 4:11.30 598

2. Galicja Kraków 1 4:15.45 569

3. UKS Aligator Gorzyce 1 4:16.60 561

...................................................................................

17. KORMORAN Olsztyn 1 (SZELUGA Wiktoria 1:07.95 WIKTOR Marika 1:07.92, KRUPIŃSKA Laura 1:07.87 TROJA Delfina 1:14.08) 4:37.82 442

18. KORMORAN Olsztyn 2 (PŁACHTA Zuzanna 1:11.96 TRUSKOLAWSKA Olga 1:11.20 CZERNIEWICZ Julia 1:13.46 JANKOWSKA Malwina 1:15.60) 4:52.22 380

Chłopcy

50 metrów stylem grzbietowym

1. GORAJ Marcin 01 Galicja Kraków 28.22 618

2. JAWORSKI Szymon 01 UKS Salmo Żory 28.70 587

3. KOTWICA Bartosz 01 KP AVIA Świdnik 28.92 574

............................................................................

4. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 28.98 570

400 metrów stylem dowolnym

1. KAROLCZAK Jan 01 Buks Warszawa 4:17.13 626

2. KRZYKAŁA Emil 01 KP AVIA Świdnik 4:18.60 616

3. GIRUL Radoslaw 01 WKS Śląsk Wroclaw 4:20.06 605

................................................

12. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 4:28.99 547

4 razy 100 metrów dowolnym

1. WKS Śląsk Wroclaw 1 WKS Śląsk Wroclaw 3:50.48 544

2. Mpks Orka Ciechanow 2 Mpks Orka Ciechanow 3:51.21 539

3. Warta 1 KS WARTA Poznań 3:52.16 533

..............................................................

7. KORMORAN Olsztyn 1 (LIPIŃSKI Szymon 56.82 JURCZAK Kacper 1:00.22 MOŚCICKI Jakub 57.66 BAŁDYGA Marceli 59.70) 3:54.40 517

28. KORMORAN Olsztyn 2 (LINDE Miłosz 1:03.56 JEDNASZEWSKI Mikołaj 1:04.75 STEPANIK Piotr 1:03.61 ŻURAWSKI Jakub 1:07.19) 4:19.11 383

III dzień

Do finałów A zakwalifikowało się dwóch zawodników Kormorana: Szymon Lipiński na 100 metrów stylem dowolnym i Jakub Mościcki na 100 metrów stylem grzbietowym. Kuba zpełnił nasze oczekiwania i zdobył brązowy krążek. Srebrny przegrał o dwie stene sekundy. Bilans Warmii i Mazur to trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Niby niewiele, ale w tak dużej konkurencji trzeba cieszyc się i z tego.

Eliminacje

Kobiety

100 metrów stylem dowolnym

70. WIKTOR Marika SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:07.54 458

74. SZELUGA Wiktoria SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:07.88 451

112. PŁACHTA Zuzanna SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:11.94 379

119. TRUSKOLAWSKA Olga SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:12.67 367

120. CZERNIEWICZ Julia SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:13.35 357

125. TROJA Delfina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:15.02 334

100 metrów stylem grzbietowym

69. PŁACHTA Zuzanna SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:22.73 346

74. JANKOWSKA Malwina SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:26.65 301

75. CZERNIEWICZ Julia SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:26.70 301

100 metrów stylem klasycznym

15. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 1:20.41 512 B

43. CHEREK Natalia 01 Jedynka Elbląg 1:25.94 419

Mężczyźni

200 metrów stylem motylkowym

16. KŁAK Marcin 01 Klub Sportowy Płetwal Szczytno2:23.30 471 B

41. JEDNASZEWSKI M. 01 KORMORAN Olsztyn 2:38.56 347

100 metrów stylem dowolnym

7. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 56.85 561 A

48. JURCZAK Kacper SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:01.00 454

49. BAŁDYGA Marceli SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:01.01 454

103. ZIELSKI Oliwier 01 Orka Iława 1:03.84 396

108. LINDE Miłosz SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:04.06 392

122. STEPANIK Piotr SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:04.99 376

147. ŻURAWSKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:07.66 333

100 metrów stylem grzbietowym

3. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:03.27 553 A

100 metrów stylem klasycznym

32. JURCZAK Kacper SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:17.28 432

Finały III dnia

Dziewczęta

100 metrów stylem klasycznrm

1. RUTKOWSKA Agnieszka 01 Skalar Słupsk 1:15.10 629

2. PISKORZ Aleksandra 01 WODNIK Siemianowice Śląskie 1:16.38 598

3. SKOWROŃSKA Wiktoria 01 MKP,,Słowianka" Gorzów Wlkp. 1:16.52 594

........................................................................

15. GARDOCKA Julia 01 MKS "Roś" Pisz 1:20.03 519

800 metrów stylem dowolnym

1. ZABOROWICZ Julia 01 K.S. Górnik Sosnowiec 9:24.92 668

2. BOCHENEK Anna 01 UKS Skalar Warszawa 9:25.62 665

3. KRAUZE Alicja 01 Mal WOPR 9:40.13 616

.............................................

31. SZELUGA Wiktoria SOL 01 KORMORAN Olsztyn 10:37.13 465

35. KRUPIŃSKA Laura SOL 01 KORMORAN Olsztyn 10:46.61 445

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. Galicja Kraków 1 4:37.73 583

2. WKS Śląsk Wroclaw 1 4:41.70 558

3. UKS Aligator Gorzyce 1 4:42.99 551

.............................................................................

14. KORMORAN Olsztyn 1(PŁACHTA Zuzanna 1:20.27 SZELUGA Wiktoria 1:13.26 KRUPIŃSKA Laura 1:30.81 WIKTOR Marika 1:08.26) 5:12.60

18. KORMORAN Olsztyn 2 (JANKOWSKA Malwina 1:26.58 TROJA Delfina 1:26.94 TRUSKOLAWSKA Olga 1:34.91 CZERNIEWICZ Julia 1:12.91) 5:41.34 314

Chłopcy

200 metrów stylem motylkowym

1. WARDAWA Filip 01 UKS G-8 Bielany Warszawa 2:12.24 599

2. GORAJ Marcin 01 Galicja Kraków 2:12.97 589

3. KRZYWNICKI Adrian 01 Mpks Orka Ciechanow 2:16.09 550

......................................................

14. KŁAK Marcin 01 Klub Sportowy Płetwal Szczytno 2:22.89 475

100 metrów stylem dowolnym

1. KRZYKAŁA Emil 01 KP AVIA Świdnik 54.80 627

2. JEMIELITA Oskar 01 Mpks Orka Ciechanow 54.86 625

3. GOTSZLING Dawid 01 starachowicki kp barakuda 55.14 615

.............................................................

8. LIPIŃSKI Szymon SOL 01 KORMORAN Olsztyn 57.03 556

100 metrów stylem grzbietowym

1. GORAJ Marcin 01 Galicja Kraków 59.12 678

2. KOTWICA Bartosz 01 KP AVIA Świdnik 1:01.52 601

3. MOŚCICKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 1:02.32 578

1500 metrów stylem dowolnym

1. KAROLCZAK Jan 01 Buks Warszawa 16:55.80 630

2. DROZDA Jakub 01 MKP,,Słowianka" Gorzów Wlkp. 17:11.34 602

3. BUGAŁA Krzysztof 01 MKP Szczecin 17:12.70 600

................................................

19. BAŁDYGA Marceli SOL 01 KORMORAN Olsztyn 18:09.22 511

32. JEDNASZEWSKI Mikołaj SOL 01 KORMORAN Olsztyn 18:55.80 451

33. LINDE Miłosz SOL 01 KORMORAN Olsztyn 18:57.65 448

35. ŻURAWSKI Jakub SOL 01 KORMORAN Olsztyn 19:05.28 439

4 razy 100 metrów stylem zmiennym

1. Galicja Kraków 1 4:17.23 523

2. Znicz Koszalin 1 4:17.68 520

3. MUKS Piętnastka Bydgoszcz 1 4:17.95 518

........................................................

9. KORMORAN Olsztyn 1 (MOŚCICKI Jakub 1:05.08 JURCZAK Kacper 1:04.49 BAŁDYGA Marceli 1:17.44 LIPIŃSKI Szymon 58.59) 4:25.60 475

23. KORMORAN Olsztyn 2 (JEDNASZEWSKI Mikołaj 1:17.22 ŻURAWSKI Jakub 1:12.59

STEPANIK Piotr 1:28.83 LINDE Miłosz 1:06.56) 5:05.20 313

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn