Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym (4) Wilkasy 2015 – Coraz więcej śmiałków

Kolejny pływacki wyścig długodystansowy o Puchar Warmii i Mazur odbył się w niedzielę (26 lipca) w Wilkasach. Do rywalizacji przystąpiło prawie 50 uczestników, niektórzy mieli za sobą duży wysiłek, bowiem poprzedniego dnia startowali w MP Mastersów. W klasyfikacji open bezkonkurencyjny był Mateusz Kasztelan (Nowa Wieś Ełcka), na co dzień zawodnik Kormorana Olsztyn. Wśród pań najszybsza okazała się Dominika Filipkowska (Pisz).

Odbył się również wyścig młodzieżowy na dystansie 500 metrów. Maraton pływacki był jednym z ważniejszych punktów obchodów Dni Wilkas, sta bardzo fajna oprawa i nagrody.

Klasyfikacja Open dystans 2500 metrów

1 Kasztelan Mateusz 29-11-1998 Nowa Wies Ełcka, 30:53 I miejsce mężczyźni poniżej 30 lat

2 Monczak Grzegorz 25-05-1973 Daszewice 35:00 I miejsce mężczyźni pow. 30 lat

3 Massimo Pola 19-07-1976 35.22 II miejsce mężczyźni pow. 30lat

4 Gregorowicz Paweł 30-10-1974 Olszyn 36:30 III miejsce mężczyźni pow. 30 lat

5 Zieliński Zbigniew 17.09.1954 Łomża 36:39

6 Smirnof Aleksandr 26-03-1968 Kaliningrad 36:40

7 Filipkowska Dominika Pisz 22-01-1999   37:35 I miejsce kobiety do 30 lat

8 Chodyna Monika 21-01-1992 Olsztyn 37:51 II miejsce kobiety do 30 lat

9 Sługocki Maciej13-12-1952 Australia 38:02

10 Kozłowski Adam 08-09-1980 Gołdap 38:27

11 Daniel Żółtowski 22.03.1975 Grójec 38:52

12 Gabiec Mariusz 29-01-1958 Olsztyn 38:53

13 Berwecki Arkadiusz 14-01-1973 Kraków   39:14

14 Solak Anna 02-08-2000 Plock 39:14 III miejsce kobiety do 30 lat

15 Konopacki Piotr 01-04-1978 Olsztyn 40:56

16 Biernacka Michalina 27-09-2000 Elk   41:11

17 Janyga Dariusz 27.03.1966 Wiry 41:22

18 Piekut Anna 17-01-1988 Olsztyn 41:39

19 Kopiczko Sandra 25-04-1997 Gizycko 41:39

20 Kozikowski Michał 13-03-1980 Klebark Mały   42:38

21 Bartosz Kutny 16.03.1986 łomża 43:00 II miejsce mężczyźni do 30 lat

22 Polito Małgorzata 01-08-1983 Olsztyn 43:52 I miejsce kobiety pow. 30 lat

23 Maryl Marta 29.08.1978 Warszawa 44:01 II miejsce kobiety pow. 30 lat

24 Goździejewska Anna 18-03-1967 Łupstych   44:22 III miejsce kobiety pow. 30 lat

25 Żygowski Michał 07.02.1983 Gdynia   44:37

26 Łach Dawid 15-03-88 31 44:55 III miejsce mężczyźni do 30 lat

27 Lendzian Jacek 16-04-1973 Olsztyn 45:05

28 Bogdanowicz Bartosz 04-05-1984 Białystok 45:17

29 Mówiński Grzegorz 01-09-1969 Olsztyn 45:18

30 Woronko Wiktoria 05.10.2000 Giżycko 46:53

31 Igor Makal 11.01.1979 Ełk 47:54

32 Cezary Przepiórka 26-06-1959 50:36

33 Thiem Jacek 17.02.1963 Poznań 52:27

34 Gagdzis Jan 05-08-1956 Ketrzyn   53:00

35 Dziemian Karol 30-09-1973 Olsztyn 54:15

36 Ogrodnik Maciej Napoleon 09-12-1997 Wrocław 54:49

37 Ogrodnik Bogusław 20-02-1965 Wrocław 54:49

38 Szutkiewicz Mirosław 20.03.1969 Białystok   54:49

39 Kasprzak Karolina 26-06-1986 Olsztyn   55:08

40 Jerzy Neumann 01-02-1944 Poznań 56:28

41 Kowalczyk Agnieszka 01-01-1988 Szczytno   1h 01:35

42 Szapiel Grzegorz 17-06-1973 Olsztyn   1h 01:35

43 Sowa Piotr 10-05-1982 Kal   1h 04:08

44 Jacek Adamski 20.12.1975 Giżycko 1h 05:44

45 Piotr Górny 05.04.1979 Antonowo 1h 24.42

46 Górna Magdalena 02-02-1979 Wilkasy   1h 24.42

Klasyfikacja Warmii i Mazur

Kobiety

Kategoria I

1 Sandra Kopiczko 345

2 Wiktoria Woronko 315

3 Dominika Filipkowska 180

Kategoria II

1 Karolina Kasprzak 345

2 Małgorzata Polito 325

3 Agnieszka Kowalczyk 285

Kategoria III

1 Anna Goździejewska 280

2 Marta Maryl 100

3 Aleksandra Golon 100

Kategoria IV

1 Beata Karaś 100

2 Elżbieta Buczyńska   90

3 Zuzanna Drążkiewicz   80

Mężczyźni

Kategoria I

1 Maciej Ogrodnik 345

2 Bartosz Wolak 150

3 Michał Uściłko 100

Kategoria II

1 Bartosz Kutny 200

2 Paweł Radziński 200

3 Dawid Łach 170

Kategoria II

1 Daniel Żółtowski 310

2 Grzegorz Monczak 300

3 Piotr Konopacki 285

Kategoria IV

1 Mariusz Gabiec 290

2 Bogusław Ogrodnik 275

3 Jacek Thiem 235

Wyścig młodzieżowy -500 metrów (open)

1 Gotowska Weronika 03.08.2000 Warszawa   6:06 I miejsce dziewczęta pow. 12 lat

2 Kopiczko Maksymilian 2002 Giżycko 6:07 I miejsce chłopcy pow. 12 lat

3 Święcka Julia 21.11.2000 Olsztyn   6:09 II miejsce dziewczęta pow. 12 lat

4 Szutkiewicz Szymon 15-01-2002 Białystok 6:36 II miejsce chłopcy pow. 12 lat

5 Gotowski Dominik 16.06.2002 Warszawa   6:40 III miejsce chłopcy pow. 12 lat

6 Ryć-Pacholczyk Michał 23-09-2000 Warszawa   6:40 III miejsce chłopcy pow. 12 lat

7 Wiecheć Mateusz 26-07-2005 Ełk   6:42 I miejsce chłopcy do 12 lat

8 Szredzińska Gabriela 19.03.2004 Warszawa   7:01 I miejsce dziewczęta do 12 lat

9 Szredzińska Matylda 21.09.2002 Warszawa 7:07 III miejsce dziewczęta pow. 12 lat

10 Ciż Zuzanna 01-11-2002 Giżycko 7:09

11 Chodyna Kinga 11-12-2000 Olsztyn   7:46

12 Cedrowski Jakub 05-04-2002 Giżycko 7:52

13 Grygiencza Iga 16-01-2004 Gajewo 8:01 II miejsce dziewczęta do 12 lat

14 Kmit Malwina 02-09-1999 9:10

15 Thiem Natasza 17.05.2000 Poznań   9:10

16 Woronko Maciej Giżycko 9:32

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn