VIII Rajd Pływacki dookoła Małego Jezioraka Iława 2019 – Ciekawa uwertura

Fot. Mateusz partyga (ilustracja)

Sezon pływacki na wodach otwartych powoli rozkręca się. Przed nami kilkutygodniowy cykl Wyścigów o Puchar Warmii i Mazur, a uwerturą w regionie stał się niedzielny (16 czerwca) VIII Rajd Pływacki dookoła Małego Jezioraka. Rywalizowano na trzech dystansach: 750 m, 1500 m i 3000 m z podziałem na kategorie wiekowe. Startowali głównie amatorzy z Warmii i Mazur, ale nie zabrakło też gości z sąsiednich województw, a nawet Wielkopolski.

Impreza atrakcyjna, rozgrywana w mieście, a więc rywalizacją mogli w dobrych warunkach obejrzeć kibice. Na poszczególnych dystansach pierwsi na mecie byli: 750 metrów: Emilia Tofil (Gdynia) i Dominik Brach (Iława), na 1500 metrów: Sandra Wiśniewska (Iława) i Mateusz Womka (Bydgoszcz), na 3000 metrów: Agnieszka Saska (Warszawa) i Piotr Konopacki (Olsztyn).

Wyniki

Dystans 750 metrów

Kobiety

16/29 lat

1 Emilia Tofil 2005 Gdynia Delfin Gdynia 00:10:39

2 Antonina Żuchowska 2007 Olsztyn MTP Kormoran 00:11:38

3 Maja Nojman 2006 Iława Orka Iława 00:12:14

4 Anna Kaca 2005 Susz UKS TRS Susz 00:14:29

30/39 lat

1 Małgorzata Bołtuć 1983 Wrocław 00:13:45

2 Dorota Skarbek - Rudnicka 1989 Morąg MKP Narie 10.5 00:21:37

+ 40 lat

1 Magdalena Reut 1976 Iława Orka Iława 00:17:06

2 Julita Sobolewska 1976 Zalewo 00:23:22

Mężczyźni

do 16 lat

1 Jan Tomczyk 2007 Susz UKS TRS Susz 00:13:20

2 Jakub Zieliński 2005 Iława SSP Orka Iława 00:14:29

17/29 lat

1 Dominik Brach 2001 Iława SSP Orka Iława 00:11:38

30/39 lat

1 Alan Bistron 1989 Płońsk Team Karaś 00:12:03

2 Tomasz Grzelczak 1985 Leszno 00:15:19

3 Łukasz Stukan 1985 Morąg 00:16:11

4 Marcin Melkowski 1982 Iława 00:19:41

+ 40 lat

Lucjan Bieńkowski 1978 Iława OrkaMasters Iława 00:13:02

2 Dariusz Zielski 1966 Iława OrkaMasters Iława 00:13:51

3 Arkadiusz Węgier 1977 Susz UKS TRS Susz 00:15:27

4 Rafał Jarliński 1968 Iława OrkaMasters Iława 00:16:47

DPP 000414

Dystans 1500 metrów

Kobiety

16/29 lat

1 Sandra Wiśniewska 2003 Iława SSP Orka Iława 00:22:27

2 Paulina Włodarczyk 1991 Malbork Mrożonki Malbork 00:26:00

3 Zuzanna Kuzdra 2002 Iława SSP Orka Iława 00:30:24

4 Nina Barańska 1998 Brodnica 00:32:51

30/39 lat

1 Anna Murdzek 1987 Iława OrkaMasters Iława 00:30:02

2 Katarzyna Pankowska 1983 Iława OrkaMasters Iława 00:30:08

+ 40 lat

1 Krystyna Gierasimczyk 1969 Morąg Szkoła Pływania Swim Team 00:28:29

2 Aurelia Waruszewska 1968 Iława OrkaMasters Iława 00:29:46

3 Anna Kruszyńska 1977 Lubawa OrkaMasters Iława 00:30:54

4 Anna Burza 1974 Iława Orka Iława 00:34:16

Mężczyźni

16/29 lat

1 Mateusz Wamka 2001 Bydgoszcz SSP Orka Iława 00:19:31

2 Jakub Bogusiewicz 2002 Iława SSP Orka Iława 00:20:05

3 Szymon Dzik 2000 Iława SSP Orka Iława 00:20:06

4 Maksymilian Kopiczko 2002 Giżycko 00:20:12

5 Oliwier Zielski 2001 Iława SSP Orka Iława 00:21:11

6 Jakub Gierasimczyk 1992 Morąg Szkoła Pływania Swim Team 00:22:18

7 Jakub Jabłoński 2001 Iława 00:22:20

8 Waldemar Klejna 1994 Lubawa OrkaMasters Iława 00:25:27

9 Jakub Sobolewski 2002 Zalewo 00:25:28

10 Michał Lewandowski 2000 Grudziądz 00:26:52

11 Gabriel Płaczek 2001 Morąg 00:29:44

12 Dawid Klejna 1990 Lubawa OrkaMasters Iława 00:30:20

30/39 lat

1 Dawid Łach 1988 Olsztyn AP Karolina Kasprzak 00:22:14

2 Paweł Olszewski 1985 Morąg Szkoła Pływania Swim Team 00:23:57

3 Marcin Puńpur 1980 Ostróda 00:25:41

4 Rafał Rybicki 1984 Ostróda 00:26:14

5 Andrzej Górski 1989 Byszwałd OrkaMasters Iława 00:26:18

6 Robert Muszyński 1988 Barcin TRIBA Bosir Barcin 00:26:33

7 Tomasz Grzelczak 1985 Leszno 00:30:52

+40 lat

1 Krzysztof Wacławski 1965 Iława OrkaMasters Iława 00:22:58

2 Przemysław Kowalewski 1978 Ostróda 00:25:59

3 Piotr Patalon 1969 Nowe M. Lubawskie OrkaMasters Iława 00:26:28

4 Jarosław Jabłoński 1973 Zieleń UKS TRS Susz 00:26:42

5 Marcin Charzyński 1963 Morąg MKP Narie 10.5 00:27:01

6 Maciej Mazerant 1978 Łódź Balky Water 00:27:40

7 Stanisław Gierasimczyk 1959 Morąg Szkoła Pływania Swim Team 00:27:56

8 Maciej Szypnik 1972 Iława 00:28:21

9 Arkadiusz Michalski 1971 Iława OrkaMasters Iława 00:28:29

10 Bartłomiej Skocki 1979 Kurzętnik OrkaMasters Iława 00:29:10

11 Jan Kudyk 1968 Iława OrkaMasters Iława 00:29:22

12 Marek Machnio 1974 Iława OrkaMasters Iława 00:29:38

13 Wiesław Szymański 1957 Nowe n. Wisłą Total Immersion Nowe 00:31:26

14 Krzysztof Lewandowski 1962 Iława OrkaMasters Iława 00:33:45

15 Marcin Andrzejewski 1973 Kurzętnik OrkaMasters Iława 00:34:27

16 Rafał Jarliński 1968 Iława OrkaMasters Iława 00:34:41

17 Sławomir Kępiński 1968 Elbląg 00:37:10

63313509 1052554968266873 6721634130456477696 n

Dystans 3000 m

Kobiety

16/29 lat

1 Anna Zborowska 1991 Wołomin 00:59:13

2 Ewa Susmarska 1996 Poznań ZONE3 Team 01:00:19

30/39 lat

1 Małgorzata Bołtuć 1983 Wrocław 00:54:10

2 Justyna Maśkiewicz 1985 Iława OrkaMasters Iława 01:01:36

3 Paulina Wadzińska 1984 Bydgoszcz Trispace 01:02:12

4 Agata Wacławska - Matyjasik 1982 Iława OrkaMasters Iława 01:03:15

+ 40 lat

1 Agnieszka Saska 1971 Warszawa Team Karaś 00:50:55

2 Bożena Jarlińska 1970 Iława OrkaMasters Iława 01:10:03

3 Elżbieta Hajdeczko 1977 Białka MKP Narie 10.5 01:20:29

Mężczyźni

16/29 lat

1 Paweł Jakubowski 1990 Lubawa OrkaMasters Iława 00:43:30

2 Rafał Gierasimczyk 1993 Morąg Biernat Rehabilitacja + Sport 00:51:58

3 Adrian Kamiński 1991 Iława 01:09:20

30/39 lat

1Tomasz Spychalski 1980 Rynarzewo Grupa Woda 00:41:44

2 Łukasz Duks 1986 Elbląg Team Karaś 00:43:23

3 Piotr Szewczyk 1987 Radom 00:43:25

4 Marcin Szymkowiak 1982 Morąg 00:45:41

5 Michał Kozikowski 1980 Olsztyn Aquasfera Masters Olsztyn 00:48:58

6 Michał Grigalis 1984 Warszawa Team Karaś 00:49:00

7 Maciej Woźniak 1981 Słupca 00:51:39

8 Piotr Matkiewicz 1986 Elbląg Labosport Team 00:54:51

+40 lat

1 Piotr Konopacki 1978 Olsztyn Aquasfera Masters Olsztyn 00:40:39

2 Grzegorz Mówinski 1969 Olsztyn Aquasfera Masters Olsztyn 00:43:30

3 Vadim Ezhkov 1965 Kaliningrad Pregel 00:44:45

4 Jacek Lendzian 1973 Olsztyn Team One Man Olsztyn 00:45:02

5 Marcin Ruciński 1975 Barcin TRIBA BOSIR BARCIN 00:45:43

6 Waldemar Bogusz 1962 Tczew 00:48:04

7 Lucjan Bieńkowski 1978 Iława OrkaMasters Iława 00:50:24

8 Zbigniew Głąbiński 1971 Iława OrkaMasters Iława 00:51:12

9 Grzegorz Alzak 1973 Radom 00:53:36

10 Sergei Michaylov 1959 Kaliningrad Pregel 00:54:23

11 Piotr Antonowicz 1977 Iława OrkaMasters Iława 00:55:37

12 Piotr Golombek 1967 Grudziądz 00:57:17

13 Jacek Topolewski 1971 Iława OrkaMasters Iława 00:59:49

14 Adam Bieńkowski 1971 Płock ST Fame 01:01:52

15 Andrzej Chojnowski 1969 Iława 01:03:41

16 Grzegorz Wacławski 1958 Iława OrkaMasters Iława 01:09:23

17 Wiesław Orlikowski 1957 Tuchola TMT Toruń 01:27:18

64422369 1052555184933518 7854462115900293120 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn