VI – MAZURSKI, AMATORSKI PÓŁMARATON ROLKARSKI 2015 – Pasjonujacy wyścig w Kamionkach

W okolicach Kamionek odbył się VI Mazurski Amatorski Półmaraton Rolkarski o PUCHAR WÓJTA GMINY GIŻYCKO. Zjawili się miłośnicy tej dyscypliny nie tylko z Giżycka, Pisza, Kętrzyna i Olsztyna, ale także z Gdańska, Poznania i Warszawy. Na krótkim dystansie zwyciężyli: Patrycja Henkiel (Olsztyn) i Marek Zgrzywa (Gdańsk) w półmaratonie triumfowali: Dominika Karaś (Warszawa) i Konrad Tatarata (Gdańsk)

Cieszy przede wszystkim duży udział zawodników z Warmii i Mazur. Nie brakowało przedstawicieli short tracku, którzy rolki uważają za sport uzupełniający, ale przeważali amatorzy, dla których ta dyscyplina stała się sposobem na rekreację. Poziom był wprawdzie zróżnicowany, ale na uznanie zasłużyli wszyscy, bo pokonać 24 kilometry to niełatwa sprawa.

Dystans 6 km

Kobiety

1 HENKIEL Patrycja Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 12:57.49

2 CIBOROWSKA Roksana Kat. IA - do lat 14 Jasło 13:04.65

3 DOBREŃKO Wiktoria Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 14:02.40

4 BŁĘCKA Dobrawa Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 18:15.56

5 HERMAŃSKA Alicja Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 19:09.21

6 Niemiec Zofia Kat. IA - do lat 14 Giżycko 19:26.45

7 Charzyńska Natalia Kat. IA - do lat 14 Giżycko 19:38.26

8 WABISZCZEWICZ Amelia Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 20:32.49

9 Mieronowicz Aleksandra Kat. IA - do lat 14 Giżycko 20:59.82

10 Orszewska Kinga Kat. IA - do lat 14 Giżycko 31:12.38

Mężczyźni

1 ZGRZYWA Marek Kat. IA - do lat 14 Gdańsk 12:43.91

2 CIBOROWSKI Itan Kat. IA - do lat 14 Pisz 14:40.39

3 Ekstonowicz Jakub Kat. IA - do lat 14 Giżycko 15:40.71

4 MAŁEK Maksym Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 16:14.72

5 JEDYNASTY Hubert Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 16:14.94

6 Dębowski Wojciech Kat. IA - do lat 14 Giżycko 17:24.04

7 ZIMOCH Mateusz Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 18:15.62

8 LIKSZO Maksymilian Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 20:01.80

9 Al-Zaghir Kamil Kat. IA - do lat 14 Giżycko 21:21.33

10 MÓWIŃSKI Krzysztof Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 21:51.31

11 Campanelli Natan Kat. IA - do lat 14 Giżycko 22:37.76

12 Sylwestnak Mateusz Kat. IA - do lat 14 Giżycko 22:51.35

13 ŻUKOWSKI Wiktor Kat. IA - do lat 14 Olsztyn 23:00.59

14 Żukowski Wiktor Kat. IA - do lat 14 Giżycko 23:00.99

15 Sakowicz Aleksander Kat. IA - do lat 14 Giżycko 23:50.80

16 Sobczak Bartłomiej Kat. IA - do lat 14 Giżycko 30:55.94

Dystans 24 km

Kobiety

Open

1 KARAŚ Dominika Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 49:50.59

2 SAWICKA Zuzanna Kat. I - do lat 14 Olsztyn 52:37.69

3 ŻARCZYŃSKA GONDEK Iwona Kat. III - 18 do 39 lat Łoś 54:39.37

4 CIBOROWSKA Aneta Kat. III - 18 do 39 lat Pisz 56:27.36

5 ZGRZYWA Agnieszka Kat. IV - 40 lat i starsze Gdańsk 57:31.33

6 STANKIEWICZ Anna Kat. IV - 40 lat i starsze Giżycko 1h00:13.60

7 SZCZERBAL Agnieszka Kat. IV - 40 lat i starsze Poznań 1h04:38.13

8 BYCZKOWSKA Ewa Kat. IV - 40 lat i starsze Gdansk 1h05:52.92

9 JANOWIAK Paulina Kat. III - 18 do 39 lat Olsztyn 1h09:48.18

10JANKO-MIELCARSKA Ewa Kat. IV - 40 lat i starsze Warszawa 1h22:10.09

11KLESZCZYŃSKA Julia Kat. III - 18 do 39 lat Olsztyn 1h25:11.11

Kategorie

do 14 lat

1 SAWICKA Zuzanna Kat. I - do lat 14 Olsztyn 52:37.69

18/39 lat

1 KARAŚ Dominika Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 49:50.59

2 ŻARCZYŃSKA GONDEK Iwona Kat. III - 18 do 39 lat Łoś 54:39.37

3 CIBOROWSKA Aneta Kat. III - 18 do 39 lat Pisz 56:27.36

4 JANOWIAK Paulina Kat. III - 18 do 39 lat Olsztyn 1h09:48.18

5 KLESZCZYŃSKA Julia Kat. III - 18 do 39 lat Olsztyn 1h25:11.11

+ 40 lat

1 ZGRZYWA Agnieszka Kat. IV - 40 lat i starsze Gdańsk 57:31.33

2 STANKIEWICZ Anna Kat. IV - 40 lat i starsze Giżycko 1h00:13.60

3 SZCZERBAL Agnieszka Kat. IV - 40 lat i starsze Poznań 1h04:38.13

4 BYCZKOWSKA Ewa Kat. IV - 40 lat i starsze Gdansk 1h05:52.92

5 JANKO-MIELCARSKA Ewa Kat. IV - 40 lat i starsze Warszawa 1h22:10.09

Mężczyźni

Open

1 TATARATA Konrad Kat. III - 18 do 39 lat Gdansk 43:34.32

2 CIBOROWSKI Alan Kat. II - 15 do 17 lat Jasło 47:13.89

3 ZIÓŁKOWSKI Julian Kat. IV - 40 - 49 lat Gdańsk 47:21.91

4 MALISZEWSKI Zdzisław Kat. VI - 60 lat i starsi Giżycko 47:24.21

5 CIBOROWSKI Damian Kat. IV - 40 - 49 lat Jasło 47:24.26

6 CIBOROWSKI Natan Kat. II - 15 do 17 lat Pisz 47:24.65

7 CIBOROWSKI Bastian Kat. III - 18 do 39 lat Pisz 48:52.76

7 CIBOROWSKI Sebastian Kat. IV - 40 - 49 lat Pisz 48:52.76

9 KWIT Marek Kat. IV - 40 - 49 lat Białystok 49:40.90

10 KULIK Tomasz Kat. IV - 40 - 49 lat Giżycko 51:12.43

11 JARKIEWICZ Marcin Kat. IV - 40 - 49 lat Warszawa 51:12.49

12 JURCZUK Piotr Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 51:13.85

13 MAZUREK Wiesław Kat. IV - 40 - 49 lat Gdynia 51:15.57

14 SADOWSKI Wojciech Kat. V - 50 - 59 lat Żuromin 51:16.25

15 GŁODOWSKI Bogdan Kat. III - 18 do 39 lat Kętrzyn 52:34.27

16 KOWALSKI Marek Kat. VI - 60 lat i starsi Gdańsk 52:36.69

17 TATARATA Piotr Kat. II - 15 do 17 lat Gdańsk 52:37.27

18 LEOŃCZUK Adam Kat. V - 50 - 59 lat Białystok 52:37.66

19 KOPYT Jan Kat. VI - 60 lat i starsi Konstancin Jeziorna 52:37.82

20 SZCZEPAŃSKI Adam Kat. III - 18 do 39 lat Gdańsk 52:41.72

21 FLIS Krzysztof Kat. V - 50 - 59 lat Rotmanka 52:44.79

22 BARTŁOCZUK Andrzej Kat. V - 50 - 59 lat Gizycko 53:39.22

23ABRAM Bobumił Kat. V - 50 - 59 lat Giżycko 53:39.23

24KARAŚ Tomasz Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 53:57.38

25 LEMIESZEK Andrzej Kat. V - 50 - 59 lat Wilkasy 56:27.04

26 STEFANIAK Wojciech Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 56:34.92

27 BOGDATOWICZ Ludwik Kat. VI - 60 lat i starsi Giżycko 58:13.44

28PAWELEC Zbigniew Kat. VI - 60 lat i starsi Gdańsk 1h00:14.61

29OLEKSIEWICZ Jurek Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 1h00:25.80

30 SŁOWIK Arkadiusz Kat. V - 50 - 59 lat Kruklanki 1h00:26.63

31 ŁAPUĆ Edmund Kat. VI - 60 lat i starsi Białystok 1h04:04.82

32 ZGRZYWA Mariusz Kat. IV - 40 - 49 lat Gdańsk 1h06:40.37

33 DYCZKOWSKI Jerzy Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 1h06:54.94

34 HAMPEL Rafał Kat. III - 18 do 39 lat Grodzisk Mazowiecki 1h10:11.49

35 OGRODOWCZYK Jakub Kat. III - 18 do 39 lat Kętrzyn 1h10:25.52

Kategorie

15/17 lat

1 CIBOROWSKI Alan Kat. II - 15 do 17 lat Jasło 47:13.89

2CIBOROWSKI Natan Kat. II - 15 do 17 lat Pisz 47:24.65

3 TATARATA Piotr Kat. II - 15 do 17 lat Gdańsk 52:37.27

18/39 lat

1 TATARATA Konrad Kat. III - 18 do 39 lat Gdansk 43:34.32

2 CIBOROWSKI Bastian Kat. III - 18 do 39 lat Pisz 48:52.76

3 JURCZUK Piotr Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 51:13.85

4 GŁODOWSKI Bogdan Kat. III - 18 do 39 lat Kętrzyn 52:34.27

5 SZCZEPAŃSKI Adam Kat. III - 18 do 39 lat Gdańsk 52:41.72

6 KARAŚ Tomasz Kat. III - 18 do 39 lat Warszawa 53:57.38

7 HAMPEL Rafał Kat. III - 18 do 39 lat Grodzisk Mazowiecki 1h10:11.49

8 OGRODOWCZYK Jakub Kat. III - 18 do 39 lat Kętrzyn 1h10:25.52

40/49 lat

1 ZIÓŁKOWSKI Julian Kat. IV - 40 - 49 lat Gdańsk 47:21.91

2 CIBOROWSKI Damian Kat. IV - 40 - 49 lat Jasło 47:24.26

3 CIBOROWSKI Sebastian Kat. IV - 40 - 49 lat Pisz 48:52.76

4 KWIT Marek Kat. IV - 40 - 49 lat Białystok 49:40.90

5 KULIK Tomasz Kat. IV - 40 - 49 lat Giżycko 51:12.43

6 JARKIEWICZ Marcin Kat. IV - 40 - 49 lat Warszawa 51:12.49

7 MAZUREK Wiesław Kat. IV - 40 - 49 lat Gdynia 51:15.57

8 ZGRZYWA Mariusz Kat. IV - 40 - 49 lat Gdańsk 1h06:40.37

50/59 lat

1 SADOWSKI Wojciech Kat. V - 50 - 59 lat Żuromin 51:16.25

2 LEOŃCZUK Adam Kat. V - 50 - 59 lat Białystok 52:37.66

3 FLIS Krzysztof Kat. V - 50 - 59 lat Rotmanka 52:44.79

4 BARTŁOCZUK Andrzej Kat. V - 50 - 59 lat Gizycko 53:39.22

5 ABRAM Bobumił Kat. V - 50 - 59 lat Giżycko 53:39.23

6 LEMIESZEK Andrzej Kat. V - 50 - 59 lat Wilkasy 56:27.04

7 SŁOWIK Arkadiusz Kat. V - 50 - 59 lat Kruklanki 1h00:26.63

+60 lat

1 MALISZEWSKI Zdzisław Kat. VI - 60 lat i starsi Giżycko 47:24.21

2 KOWALSKI Marek Kat. VI - 60 lat i starsi Gdańsk 52:36.69

3 KOPYT Jan Kat. VI - 60 lat i starsi Konstancin Jeziorna 52:37.82

4 STEFANIAK Wojciech Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 56:34.92

5 BOGDATOWICZ Ludwik Kat. VI - 60 lat i starsi Giżycko 58:13.44

6 PAWELEC Zbigniew Kat. VI - 60 lat i starsi Gdańsk 1h00:14.61

7 OLEKSIEWICZ Jurek Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 1h00:25.80

8 ŁAPUĆ Edmund Kat. VI - 60 lat i starsi Białystok 1h04:04.82

9 DYCZKOWSKI Jerzy Kat. VI - 60 lat i starsi Gdynia 1h06:54.94

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn