II Letni Bieg Jaćwingów Gołdap 2015 – Narty zbudowały tradycję, rolki ją umacniają

W centrum Gołdapi odbył się w niedzielę (9 sierpnia) II Letni Bieg Jaćwingów. Do rywalizacji przystąpiło około 107 zawodników z całej Polski i zagranicy, którzy wystartowali w dwóch konkurencjach: rolkach i nartorolkach. Mieli oni do pokonania trzy okrążenia po 7 km. Dominowali goście: Bartosz Chojnacki (Warszawa) i Kinga Zielińska (Gdańsk) - rolki oraz Daniel Iwanowski (Białystok) Kamila Borkowska (Siedlce)- nartorolki

W rywalizacji rolkarzy reprezentanci Warmii i Mazur zajmowali czołowe lokaty w kategoriach. W K3 zwyciężyła Anna Stankiewicz przed Beata Zajączkowską (Giżycko)

W grupie M3 triumfował Andrzej Lemieszek (Giżycko), drugi był Sławomir Charubin (Pisz), a trzeci Leszek Lachowicz (Giżycko), natomiast w M4 na trzeciej pozycji sklasyfikowano Zdzisława Maliszewskeigo (Giżycko).

W nartorolkach wyróżnili się gołdapianie. W kategorii M2 drugie miejsce zajął Robert Sadowski, a trzecie Hubert Paszkowski.

Wszyscy sportowcy na mecie otrzymali medale oraz ciepły posiłek. Troje czołowych uczestników w kategorii OPEN uhonorowano pucharami i nagrodami finansowymi, natomiast zwycięzcy w kategoriach otrzymali też wyjechali z nagrodami.

Wyniki

Rolki Open

1 Bartosz Chojnacki 1992 Warszawa Pol Mapei-GPShosting-Bdc 00:37:18

2 Wojciech Baran 1990 Lubin Pol Mapei-GPShosting-Bdc 00:38:05

3 Konrad Tatarata 1995 Gdańsk Pol Jabra Roller Team 00:38:06

4 Mirosław Pawelec 1983 Gdańsk Pol Jabra Roller Team 00:38:32

5 Maciej Krynicki 1989 Zielona Pol 4skating 00:39:05

6 Alan Ciborowski 2000 Jasło Pol KK Speed Jasło 00:42:20

.............................................

8 Natan Ciborowski 1998 Pisz Pol KS Speed Jasło 00:42:27

12 Sebastian Ciborowski 1970 Pisz Pol KS Seba Sport 00:44:41

20 Andrzej Lemieszek 1958 Gizycko Pol GSŁ Gizycko 00:48:36

24 Zdzisław Maliszewski 1954 Giżycko Pol GSŁ Giżycko 00:48:57

25 Bogdan Głodowski 1979 Kętrzyn Pol GSŁ Czarne Pantery 00:49:00

26 Sławomir Charubin 1964 Pisz Pol Pisz 00:49:01

28 Leszek Lachowicz 1958 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:50:36

29 Andrzej Bartłoczuk 1962 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:51:42

29 Grzegorz Korecki 1969 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:51:40

34 Michał Maciejczyk 1983 Pisz Pol 00:56:01

36 Aneta Ciborowski 1977 Pisz Pol KS Seba Sport 00:57:02

37 Anna Stankiewicz 1960 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:59:12

41 Beata Zajączkowska1963 Gizycko Pol GSŁ Czarne Pantery 01:01:52

43 Leszek Cywiński 1961 Giżycko Pol Czarne Pantery Giżycko 01:04:31

44 Itan Ciborowski 2005 Pisz Pol KS Seba Sport 01:05:28

45 Jakub Eustowicz 2004 Giżycko Pol 01:05:56

Kobiety

1 Kinga Zielińska 1996 Gdańsk Pol 4skating 00:44:14

2 Dominika Karaś 1985 Warszawa Pol Legia Warszawa Masters 00:46:09

3 Agnieszka Kościowska 1984 Gdańsk Pol Rolla Speed Team 00:48:36

...........................................................

5 Aneta Ciborowska 1977 Pisz Pol KS Seba Sport 00:57:02

6 Anna Stankiewicz 1960 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery Giżycko 00:59:12

8 Beata Zajączkowska 1963 Gizycko Pol GSŁ Czarne Pantery 01:01:52

Kategorie

K1

1 Kinga Zielińska 1996 Gdańsk Pol 4skating 00:44:14

2 Dominika Karaś 1985 Warszawa Pol Legia Warszawa Masters 00:46:09

3 Agnieszka Kościowska 1984 Gdańsk Pol Rolla Speed Team 00:48:36

.............................................................

4 Aneta Ciborowska 1977 Pisz Pol KS Seba Sport 00:57:02

K2

1 Agnieszka Szczerbal 1975 Poznań Pol SSW Malta Poznań 00:59:17

K3

1 Anna Stankiewicz 1960 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery Giżycko 00:59:12

2 Beata Zajączkowska1963 Gizycko Pol GSŁ Czarne Pantery 01:01:52

3 Ewa Janko-Mielcarska 1958 Warszawa Pol Korona Wilanów Masters 01:05:56

M1

1 Bartosz Chojnacki 1992 Warszawa Pol Mapei-Gpshosting-Bdc 00:37:18

2 Wojciech Baran 1990 Lubin Pol Mapei-GPShosting-Bdc 00:38:05

3 Konrad Tatarata 1995 Gdańsk Pol Jabra Roller Team 00:38:06

................................................

9 Bogdan Głodowski 1979 Kętrzyn Pol GSŁ Czarne Pantery 00:49:00

12 Michał Maciejczyk 1983 Pisz Pol 00:56:01

M2

1 Sebastian Ciborowski 1970 Pisz Pol KS Seba Sport 00:44:41

2 Mariusz Chomiak 1969 81-589 Pol X-Trainer 00:44:42

3 Wojciech Saczuk 1966 Gdańsk Pol Twister Trójmiasto 00:44:49

............................................

8 Grzegorz Korecki 1969 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:51:40

M3

1 Andrzej Lemieszek 1958 Gizycko Pol GSŁ Gizycko 00:48:36

2 Sławomir Charubin 1964 Pisz Pol Pisz 00:49:01

3 Leszek Lachowicz 1958 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:50:36

.......................................................

4 Andrzej Bartłoczuk 1962 Giżycko Pol GSŁ Czarne Pantery 00:51:42

5 Leszek Cywiński 1961 Giżycko Pol Czarne Pantery Giżycko 01:04:31

M4

1 Antoni Wróbel 1947 Pępowo Pol Twister Trójmiasto 00:42:41

2 Marek Kowalski 1952 Gdańsk Pol Twister Trójmiasto 00:47:59

3 Zdzisław Maliszewski 1954 Giżycko Pol GSŁ Giżycko 00:48:57

Nartorolki (Open)

1 Daniel Iwanowski 1985 Białystok Pol UKS Rawa Siedlce 00:41:44

2 Kacper Janowski 1994 Krynki Pol UKS Hubal Białystok 00:42:22

3 Damian Duk 1992 Siedlce Pol UKS Rawa Siedlce 00:42:55

4 Arkadiusz Posiadała 1997 Siedlce Pol UKS Rawa Siedlce 00:43:58

5 Marijus Rindzewiczius 1980 Vilnius Litwa Skigo. 00:43:57

6 Mateusz Kuruc 1997 Hańczowa Pol UKS Hańczowa 00:43:59

......................................

11 Robert Sadowski 1967 Gołdap Pol Lowcy Przygod Gołdap-Skipol Team 00:45:25

13 Hubert Paszkowski 1974 Gołdap Pol 00:46:24

16 Slawomir Tramp 1973 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 00:46:31

22 Dariusz Rogala 1970 Gołdap Pol Straż Graniczna Gołdap / Łowcy Gołdap Przygód 00:48:59

24 Piotr Becz 1968 Gołdap Pol Iryd Gołdap 00:50:10

25 Dawid Karniłowicz 1984 Gołdap Pol Biegam Bo Lubię - Gołdap 00:50:27

32 Dominik Skomorowski 1974 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 00:51:12

53 Krzysztof Ostaszewski 1967 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 01:11:02

Kategorie

M1

1 Daniel Iwanowski 1985 Białystok Pol Uks Rawa Siedlce 00:41:44

2 Kacper Janowski 1994 Krynki Pol Uks Hubal Białystok 00:42:22

3 Damian Duk 1992 Siedlce Pol Uks Rawa Siedlce 00:42:55

............................

16 Dawid Karniłowicz 1984 Gołdap Pol Biegam Bo Lubię - Gołdap 00:50:27

M2

1 Rafał Koryciński 1971 Gdańsk Pol Cartusia Kartuzy / Team Nabiegowkach.Pl 00:44:07

2 Robert Sadowski 1967 Gołdap Pol Lowcy Przygod Gołdap-Skipol Team 00:45:25

3 Hubert Paszkowski 1974 Gołdap Pol 00:46:24

4 Slawomir Tramp 1973 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 00:46:31

6 Dariusz Rogala 1970 Gołdap Pol Straż Graniczna Gołdap / Łowcy Gołdap Przygód 00:48:59

..............................................................

7 Piotr Becz 1968 Gołdap Pol Iryd Gołdap 00:50:10

8 Dominik Skomorowski 1974 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 00:51:12

11 Krzysztof Ostaszewski 1967 Gołdap Pol Łowcy Przygód Gołdap 01:11:02

M3

1 Marian Kaczanowski 1957 Niemenczyn Ltu Szkoła Sportowa Rej.Wileński 00:47:53

2 Adam Leończuk 1965 Białystok Pol 00:50:34

3 Grzegorz Staręga 1956 Siedlce Pol UKS Rawa Siedlce 00:56:59

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn