VI Młodzieżowe MŚ w Indiace Dulmen 2018 – Morąska specjalność, mamy mistrzynie

Fot. nadesłane

W niemieckim mieście Dulmen odbyły się VI Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Indiace. To już trzecia impreza tej rangi, w której wystąpili młodzi morążanie. Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na stracie 30 drużyn z pięciu państw - Estonia, Niemcy, Luxemburg, Szwajcaria i Polska, którą reprezentowały trzy morąskie drużyny.

AGROMECH MORĄG

Drużyna chłopców to wicemistrzowie Świata w kategorii młodszej z Estonii /2016/, a tym razem zagrali w kategorii 16-19 lat. Okazało się, że przejście do wyższej kategorii i różnica wieku 2-3 lata jest jednak zbyt duża. Mimo wysokich umiejętności i walki do końca w każdym secie musieli uznać wyższość rywali.

- Nasi przeciwnicy byli 2-3 lata starsi i przewyższali nas warunkami fizycznymi. Cieszę się, że zdobyliśmy kolejne doświadczenie i mogliśmy się zmierzyć z najlepszymi zespołami z różnych krajów. Na kolejne mistrzostwa do Belgii pojedziemy w tym samym składzie i dalej będziemy mogli grać w tej samej kategorii. Puchar Świata będzie nasz.” – powiedział Sebastian Biernacki /kapitan drużyny/.

Skład zespołu – Sebastian Biernacki, Jakub Kowalewski, Szymon Jarczyk, Hubert Mazurek, Radosław Nowik-Nowicki, Sebastian Meja.

KRAWCZYK MORĄG

Mixed grający w kategorii 16-19 lat. Mimo, że to bardzo młoda drużyna to sprawiła ogromną niespodziankę. Po rozegraniu spotkań grupowych awansowali do półfinału, gdzie trafili na Mistrzów Niemiec oraz późniejszych tryumfatorów tegorocznego pucharu. Podczas tego spotkania morąscy zawodnicy postawili wysokie warunki gry. Mecz był bardzo wyrównany a pierwszy set zakończył się naszą przegrana 33-35. W drugim secie gra była dalej bardzo zacięta, ale niestety przegraliśmy 23-25 Mecz o 3 miejsce odbył się zaraz po półfinale i była to już trzecia godzina ciągłej gry młodego zespołu „Krawczyka”. Ten mecz przegraliśmy z Luxemburgiem i zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu.

Skład zespołu – Sebastian Biernacki, Jakub Kowalewski, Szymon Jarczyk, Radosław Nowik- Nowicki, Anna Gałęza, Aleksandra Ziomek, Izabela Kościanek, Klaudia Nawra, Natalia Nawra.

DREW-MOT MORĄG

Drużyna dziewcząt w kategorii starszej. Od 6 lat małymi kroczkami pięła się na szczyt: W Luxemburgu /2014/ - 3 miejsce i 4 miejsce, w Estonii /2016/ - 2 miejsce, a ich koleżanki w kategorii młodszej 1 miejsce, w Dulman /Niemcy 2018/ - 1 miejsce. Teraz na mistrzostwach była to drużyna, która łączyła w sobie doświadczanie i młodość. Kapitanem jest Anna Gałęza, która uczestniczyła w trzech ostatnich zawodach Pucharu Świata

– To był bardzo ciężki turniej, ale bardzo dla nas szczęśliwy. Przegrałyśmy tylko pierwszy mecz, a potem byłyśmy już nie do pokonania. W finale zwyciężyliśmy Mistrzynie Niemiec. Pomógł doping naszych kibiców oraz rady i wsparcie naszego trenera” –oceniał występ kapitan zespołu.

Skład drużyny – Anna Gałęza, Natalia Nawra, Aleksandra Ziomek, Izabela Kościanek, Klaudia Nawra, Emilia Nawra, Natalia Zarachowicz, Magdalena Zaborowska.

mis2

Mistrzostwa oczami trenera Leszka Biernackiego

– „Indiaca to moja pasja, zajmuję się nią od 6 lat. Były to moje 4 mistrzostwa. Cieszę się z kolejnych medali i sukcesów. Największą radość sprawia mi jednak jak widzę ile ta gra daje radości i przyjemności osobom trenującym. Niesamowite było zobaczyć dziewczęta po zwycięskim finale, które zostały na środku boiska, aby zatańczyć dla wszystkich kibiców przygotowany układ taneczny. Dla takich chwil warto poświęcać swój czas i rozwijać grę indiaca w Morągu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn