OOM Świętokrzyskie (wolny) Kielce 2019 – Trzy razy brąz, wszechstronni Budowlani

Fot. Budowlani Olsztyn facebook

W Kielcach zakończyła się w niedzielę (5 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach. Jako ostatni rywalizowali wolniacy. Zawodnicy Warmii i Mazur zdobyli trzy brązowe krążki: Wiktor Żukowski (Budowlani Olsztyn) – 51 kg, Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn) – 60 kg oraz Michał Baran (Iskra Drogosz) – 110 kg. Obaj zapaśnicy Budowlanych stali na podium także w turnieju w stylu klasycznym.

Wyniki

Waga 51 kg

1 Kamil Barłowski ZKS STAL (Rzeszów) 2003

2 Daniel Kulczyński WZS WKS GRUNWALD (Poznań) 2003

3 Szymon Bońda LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003

3 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002

Waga 55 kg

1 Bartosz Sołtys WKS ŚLĄSK (Milicz) 2003

2 Bartosz Ochroński HUSARIA FT (Kozielice) 2004

3 Michał Szuster ZKS (Koszalin) 2004

3 Mateusz Łuszczyński ZKS (Koszalin) 2002

…....................................................

13-14 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

15 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 60 kg

1 Piotr Sobolewski ULKS BIZON (Milicz) 2002

2 Dominik Wróbel AKS (Białogard) 2003

3 Adrian Gorczyca WLKS Nowe Iganie (Siedlce) 2002

3 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003

Waga 65 kg

1 Krystian Krupiński LKS ORZEŁ (Namysłów) 2003

2 Szymon Wróbel KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2002

3 Dominik Mytkowski ZKS (Koszalin) 2003

3 Oskar Slizewski KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 2003

…...............................

12 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

17-18 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

Waga 71 kg

1 Bartłomiej Rybczyński KS LOTNIK (Wrocław) 2002

2 Klaudiusz Pluciński WKS ŚLĄSK (Milicz) 2002

3 Patryk Kostrzewski WLKS Nowe Iganie (Siedlce) 2002

3 Artur Gibasiewicz LKS CERAMIK (Krotoszyn) 2002

…....................................

13 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002

Waga 110 kg

1 Hubert Wiśniewski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2002

2 Patryk Mądroszkiewicz WKS ŚLĄSK (Milicz) 2002

3 Jakub Czerczak ZKS SLAVIA (Ruda Śląska) 2002

3 Michał Baran LUKS ISKRA (Drogosze) 2002

Klasyfikacja klubowa

1 WKS ŚLĄSK (Milicz) 42

2 KS BLOCZEK TEAM (Pelplin) 40

3 LKS MAZOWSZE (Teresin) 33

4 LKS CERAMIK (Krotoszyn) 29

5 AKS (Białogard) 27

6 WLKS Nowe Iganie (Siedlce) 26

…..................................

16 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 13

32-34 LUKS ISKRA (Drogosze) 6

38-45 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 4

50-55 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 1

Klasyfikacja województw

1 dolnośląskie 106

2 zachodniopomorskie 91

3 wielkopolskie 77

4 mazowieckie 73

5 lubelskie 58

6-7 pomorskie 40

6-7 łódzkie 40

8 opolskie 25

9-10 warmińsko-mazurskie 24

9-10 podlaskie 24

11 podkarpackie 22

12 śląskie 19

13 świętokrzyskie 9

14 kujawsko-pomorskie 4

15 małopolskie 1

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn