Uroczyste Otwarcie OOM Lubuskie 2019 – W Drzonkowie piękna ceremonia, rozpoczyna się walka o medale

Fot. Andrzej Grudziński

Na terenie Ośrodka w Drzonkowie we wtorek (4 czerwca) odbyło się otwarcie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich LUBUSKIE 2019. Towarzyszyła temu inauguracja Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pięcioboju Nowoczesnym. Ceremonia jak zwykle miała bardzo uroczysty charakter, zawierała tradycyjne elementy idei olimpijskiej.

Władze sportowe Warmii i Mazur reprezentowali: dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Ryszard Cecot i wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Andrzej Grudziński, który przesłał nam zdjęcia z uroczystości.

Niebawem rozgorzeje walka o medale. Większość konkurencji odbędzie się na terenie województwa lubuskiego, a areną centralną stanie się Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Przewiduje się udział około 6 tys. osób, w tym 4 tys. sportowców. Rywalizacja odbywa się w kategorii wiekowej junior młodszy, a w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. Mamy nadzieję, że sportowcy Warmii i Mazur spełnia nasze oczekiwania, liczymy na miłe niespodzianki.

W programie Letniej OOM są następujące dyscypliny

baseball, golf K/M, hokej na trawie K, hokej na trawie M, jeździectwo - WKKW, ujeżdż., jeździectwo – skoki, kajakarstwo klasyczne, kajakarstwo slalomowe, kolarstwo MTB, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, kolarstwo BMX, lekka atletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna K, piłka nożna M, piłka siatkowa plażowa K, piłka siatkowa plażowa M, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka wodna, skoki do wody, podnoszenie ciężarów, rugby, strzelectwo sportowe, strzelectwo sportowe – rzutki, tenis, triathlon, wioślarstwo, wspinaczka sportowa, żeglarstwo-optimist,techno, l'equipe, żeglarstwo-laser, radial, cadet

Województwo lubuskie było już organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w roku 2002 oraz w 2017 r., a także Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w latach 2004 i 2010.

Tegoroczna Olimpiada potrwa do 23 sierpnia br.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn