Zakończenie konkursów w Muzeum Sportu – Można zobaczyć nowe eksponaty

Fot. muzeum sportu w Olsztynie (archiwum)

W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego – 5 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie konkursów zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Trwały one od stycznia do maja 2019 r. W konkursie „Moje pamiątki sportowe” udział wzięło 12 osób, które przekazały swój sportowy sprzęt, pamiątki, odznaczenia i puchary.

Wśród ofiarodawców byli między innymi znani sportowcy, działacze sportowi czy dziennikarze. Do muzeum swoje pamiątki przekazali: Janusz Porycki, Leszek Dublaszewski, Jolanta Dziemiańczyk, Tomasz Miller, Edward Kukliński, Krzysztof Gulak, Alina Kozłowska. Do placówki trafił windsurfing, pamiątki związane z dyscypliną podnoszenia ciężarów, narty zjazdowe, puchary TKKF Helios – sekcji kręglarskiej, koszulki klubów zagranicznych, książka 100-lecie ZPRP, medale zdobyte w łyżwiarstwie szybkim.

Nie zabrakło również osób, które sport uprawiają rekreacyjnie i postanowiły swój sprzęt oddać do Muzeum Sportu. I tak dzięki: Małgorzacie Topolewskiej- Micek, Andrzejowi Jelińskiemu, Irenie Konopce Annie Decyk placówka zyskała nowe eksponaty, m.in. rower – półwyścigówkę, rakiety tenisowe, szaliki klubowe. Łącznie Muzeum Sportu wzbogaciło swoje zbiory o 58 eksponatów. Konkurs „Sportowcy Warmii i Mazur” nie został rozstrzygnięty, ponieważ nie napłynęły żadne prace.

Wszyscy uczestnicy konkursu „Moje sportowe pamiątki” otrzymali dyplomy, książki oraz karty Olsztyn Sport Open, które uprawniają do bezpłatnego korzystania ze sprzętu oraz wszystkich obiektów OSiR w Olsztynie w czasie jednego miesiąca. Nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wręczył kierownik Działu Sportu – Marek Makowski. Eksponaty XII edycji konkursu oraz inne pamiątki sportowe można obejrzeć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które mieści się w HW-S URANIA przy al. Piłsudskiego 44 (II piętro )

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn