„Wakacje w Muzeum Sportu” w Olsztynie – Pierwsza część już za nami, czekamy na kolejnych gości

Fot. muzeum sportu w Olsztynie (archiwum)

W dniach od 24 czerwca 2019 r. do 12 lipca 2019 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego były organizatorem akcji „Wakacje w Muzeum Sportu”. Nie zawsze była piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała spędzaniu czasu na powietrzu, poświęconemu rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (było ich niestety sporo) były doskonałą okazją, by odwiedzić Muzeum Sportu .

Do muzealnej placówki OSiR w Olsztynie przybyły zorganizowane grupy m.in.: półkolonie z OKK „Agora”, Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Szkoły Podstawowej nr 33 z Olsztyna oraz grupa półkolonii z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzeum Sportu odwiedziło także wielu indywidualnych turystów, którzy w tym czasie przebywali w Olsztynie. Ogółem z muzealnymi eksponatami oraz z historią sportu na Warmii i Mazurach zapoznało się 166 osób.

Pokazaliśmy filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz filmy animowane o Igrzyskach Olimpijskich. Zaprezentowaliśmy również najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach placówki dzięki XII edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dużo czasu podczas spotkań poświęcono piłce siatkowej, zarówno tej olsztyńskiej – drużynie Indykpol AZS oraz siatkówce światowej. Podczas akcji Wakacje w Muzeum Sportu rozmawialiśmy z młodzieżą o najważniejszych imprezach, jakie z udziałem Polaków odbędą w 2019 roku. Te szczególne zawody to m.in.: mistrzostwa świata w lekkoatletyce oraz mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Wszyscy mamy nadzieję, że zobaczymy w nich sportowców województwa warmińsko-mazurskiego. Odbyły się również konkursy o tematyce sportowej, za które dzieciaki dostawały specjalne nagrody.

W roku ubiegłym Hala Widowiskowo-Sportowa „Urania”, gdzie mieści się Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, obchodziła swój jubileusz – 40-lecie istnienia. Była to wspaniała okazja, by pokazać gościom „Uranię od zaplecza”. Ponad czterdziestoletni obiekt jest już prawie muzealny, ale dzięki staraniom pracowników OSiR w Olsztynie jest nadal w pełni sprawny i w bardzo dobrej kondycji. Dzieje sportowych i nie tylko sportowych imprez, jakie odbyły się w tej hali, budzi ogromny szacunek i tworzą piękną historię. O tym wszystkim dowiedziały się osoby, które w okresie wakacji odwiedziły placówkę.

Większość gości otrzymała od organizatorów akcji gadżety, pamiątki rzeczowne, słodycze oraz zaproszenia-wejściówki do skorzystania z atrakcji obiektów OSiR w Olsztynie – WCR-S Aquasfera czy CRS „Ukiel”. Cieszą wpisy do Księgi pamiątkowej. Zwiedzających zaskoczyło bogactwo zbiorów naszej placówki i atrakcyjność prezentowanych gablot. Warto wspomnieć, że jest to zasługą m.in. olsztynian, którzy przekazują osobiste pamiątki i sprzęt sportowy.

Druga część akcji „Lato w Muzeum Sportu” odbędzie się w dniach 19 – 30 sierpnia 2019 r. Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn