Podsumowanie akcji Lato 2019 OSiR Olsztyn – Natura obdarzyła nas skarbem, staramy się to wykorzystać

Fot. wama-sport.pl

W środę (11 września) w Ośrodku Sportu i Rekreacji podsumowano akcje „Lato 2019 OSiR Olsztyn”. W konferencji prasowej udział wzięli: prezydent miasta Piotr Grzymowicz, dyrektor OSiR-u Jerzy Litwiński i szef ratowników wodnych podczas wakacyjnej akcji Jacek Lendzion. Spotkanie prowadził rzecznik prasowy olsztyńskiego OSiR-u Zbigniew Szymula.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie w okresie letnim podjął się misji stworzenia odpowiednich warunków wypoczynku mieszkańcom i turystom, a co za tym idzie jak najlepszego funkcjonowania dwóch strategicznych i flagowych obiektów sportowych – Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel i Wodnego Centrum Rekreacyjno- Sportowego Aquasfera Galeria Warmińska. Wszystkie działania sprawdziły się w praktyce – CRS Ukiel w okresie czerwiec-sierpień odwiedziło 630 tys. osób (prawie identyczny poziom jak w 2018 roku), z kolei z usług WCRS z basenów skorzystało ponad 90 tys. osób (o 16 tys. więcej niż rok temu!).

Największym wyzwaniem okazało się zorganizowanie pracy i zapewnienie funkcjonowania kąpielisk, a tu standardy i przepisy są bardzo wymagające. Zadanie było o tyle trudne, że ratowników na rynku pracy jest z każdym sezonem mniej, a w samym Olsztynie sytuacja jest wręcz tragiczna. Funkcje szefa ekipy powierzono Jackowi Lendzionowi, osobie o długim 20-letnim stażu i dużym doświadczeniu. Dzięki jego znajomościom, nie rzadko przyjaźniom, udało się stworzyć grupę ludzi z całego kraju. Przyjechali do Olsztyna, spędzili tu wakacyjne tygodnie i nie żałowali, bowiem przyjęto tu ich z otwartym sercem, a na koniec sezonu podziękowano za pracę nie tylko stosownym przelewem, ale też dodatkowo pamiątkowym medalem. Dzięki zaangażowaniu ratowników i doskonałej koordynacji zajęć w Olsztynie udało się uruchomić aż trzy kąpieliska (dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda) oraz cieszący się ogromną popularnością Wodny Plac Zabaw w CRS Ukiel – wszystkie te akweny o łącznej długości linii brzegowej około 230 metrów. Warto dodać, że choć na Warmii i Mazurach mamy 3000 jezior, to w okresie letnim funkcjonowały zaledwie 43 kąpieliska – z czego 4 obszary wodne były w Olsztynie. Dodatkowo szalenie ważne było zapewnienie działalność patroli WOPR, które chroniły korzystających ze sprzętu pływającego.

W CRS Ukiel plażowicze w tym roku mogli korzystać z nowych propozycji jakie przygotowano przed sezonem – 5-osobowych rodzinnych rowerów wodnych oraz Plaży Premium z leżakami i parasolami. Obie nowości zyskały duże uznanie mieszkańców Olsztyna i gości.

W okresie letnim OSiR organizował mnóstwo imprez sportowych – Puchar Europy w triathlonie, Mistrzostwa Olsztyna w pływaniu na wodach otwartych, Aquathlon – Memoriał Magdaleny Mielnik, Turnieje Siatkówki Plażowej, rowerowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Regaty Żeglarskie w klasie Micro i Delphia 24 o Puchar Prezydenta Olsztyna czy Rugby Beach Cup oraz mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu.

CRS Ukiel stał się gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych, z których największym był VI Green Fetrival. Najważniejsza była jednak misja służenia ludziom podczas letniego wypoczynku. Tu w Olsztynie mogli czuć się bezpieczne, a dodatkowe atrakcje z całą pewnością staną się motywem ponownego odwiedzenia stolicy Warmii i Mazur.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn