Tym razem bez Gali – Sportowcy, trenerzy, działacze nagrodzeni

Fot. azs olsztyn archiwum

W tym roku z wiadomych względów nie będzie Olsztyńskiej Gali Sportu , tak że przyznanie nagród i stypendiów osobom i klubom związanymi z kultura fizyczną za rok 2019 nie będzie miało tak uroczystego charakteru. Ogłoszono jednak listy, które niżej prezentujemy. Przeznaczono na to ponad 480 tysięcy złotych

Prezydent Olsztyna przyznał 23 nagrody pieniężne na łączną kwotę 40.000 zł. Otrzymali je

Zawodnicy:

1) Mateusz Kamiński, OKSW, kajakarstwo-kanadyjki

2) Maciej Kowalewicz, TS Gwardia Olsztyn, strzelectwo sportowe

3) Konrad Bukowiecki - KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

4) Olaf Pieczkowski - UKS RP Sport Olsztyn, tenis ziemny

5) Maciej Sarnacki, TS Gwardia Olsztyn, judo

6) Tomasz Barniak, OKSW, kajakarstwo - kanadyjki

7) Klaudia Regin, KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

8) Bartłomiej Koziejko, KS AZS UWM Olsztyn, pływanie

9) Paweł Jakubowski, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

10) Alicja Potasznik, KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

11) Aleksandra Wirzinkiewicz, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

12) Zuzanna Mróz, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

13) Julia Walczak, OKSW, kajakarstwo- kanadyjki

14) Sebastian Wesołowski, KS Budowlani Olsztyn, zapasy

15) Wiktor Żukowski, KS Budowlani Olsztyn, zapasy

16) Michał Burczyński, KS AZS UWM Olsztyn, żeglarstwo lodowe

17) Piotr Cichocki, AKS przy OSW, żeglarstwo osób niepełnosprawnych

18) Waldemar Woźniak AKS przy OSW, żeglarstwo osób niepełnosprawnych

Trenerzy

1) Andrzej Kamiński, OKSW, kajakarstwo

2) Ireneusz Bukowiecki, KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

3) Bogdan Kowalewicz, TS Gwardia Olsztyn, strzelectwo sportowe

Działacze

(za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju sportu w Olsztynie)

1) Janusz Porycki - za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju sportu w Olsztynie,

2) Mirosław Umbras - za wieloletnią działalność sportową na rzecz rozwoju sportu w

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Zawodnicy

1) Justyna Burska, KS AZS UWM Olsztyn, pływanie

2) Piotr Hatowski, KS AZS UWM, taekwondo olimpijskie

3) Mateusz Lewalski, KS AZS UWM Olsztyn, taekwondo olimpijskie

4) Maja Szajdek, OKSW, kajakarstwo - kanadyjki

5) Hubert Szachniewicz, UKS Trójeczka, koszykówka

6) Magdalena Chyła, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

7) Oliwia Jekiel, Nauticus Yacht Club Olsztyn , żeglarstwo

8) Aleksander Hlebowicz, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

9) Paweł Wiśniewski, OKSW, kajakarstwo-kanadyjki

10) Michał Szajdek, OKSW, kajakarstwo - kanadyjki

11) Hanna Słoń, UKS SMS Olsztyn, gimnastyka sportowa

12) Igor Drążkiewicz, SKS Start, taekwondo olimpijskie

13) Agnieszka Krajewska, SKS Start, taekwondo olimpijskie

14) Mikołaj Sokołowski, SKS Start, taekwondo olimpijskie

15) Dominika Pogłód, Olsztyński Klub Kyokushin Karate, karate kyokushin -

16) Jakub Kolos, TS Gwardia Olsztyn, judo

17) Mateusz Łubkowski, TS Gwardia Olsztyn, strzelectwo sportowe

Trenerzy

1) Piotr Borysewicz, KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

2) Szymon Niestatek, KS AZS UWM Olsztyn, lekka atletyka

3) Paweł Kuźmicki, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

4) Wacław Szukiel, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

5) Anna Goryszewska, Nauticus Yacht Club Olsztyn, żeglarstwo

6) Grzegorz Prokopowicz, AKS przy OSW, żeglarstwo osób niepełnosprawnych

7) Piotr Burczyński, KS AZS UWM Olsztyn, żeglarstwo lodowe

Ponadto sfinansowano 86 stypendiów sportowych olsztyńskich zawodników z 14 klubów (kwota ok. 440 tys.) a są to:

Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn

Fundacja Yacht Klub Junga

Klub Sportowy "Szczypiorniak"

Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn,

Miejskie Towarzystwo Pływackie "Kormoran"

Koszykarski Klub Sportowy "Olsztyn"

Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury

Olsztyński Klub Sportów Wodnych

Towarzystwo Sportowe "Gwardia" Olsztyn

Uczniowski Klub Sportowy "SMS Olsztyn"

Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy

Kayak Sport Club Olsztyn

Uczniowski Klub Sportowy RP Sport Olsztyn

Nauticus Yacht Club Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn