MOSIR Elbląg otwiera część obiektów - Korzystamy od 4 maja, ale ostrożnie

Fot. Paweł Mamcarz

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od poniedziałku (4 maja) będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Oznacza to, że otwarty zostanie Tor Wrotkarski Kalbar wraz z boiskami wielofunkcyjnymi oraz kortami tenisowymi, a także Przystań Kajakowa i kompleks boisk piłkarskich, ale przy jednoczesnym zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

- Jesteśmy gotowi pod względem technicznym i organizacyjnym na otwarcie zarówno toru Kalbar, jak i Przystani Kajakowej oraz kompleksu boisk piłkarskich – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Obiekty będą funkcjonowały przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Rząd. Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby osób korzystających z obiektów sportowych. Na torze wrotkarskim jednocześnie może przebywać maksymalnie 6 osób. Podobnie jest w przypadku poszczególnych boisk wielofunkcyjnych i piłkarskich. Natomiast na każdym z kortów tenisowych będzie obowiązywał limit 4 osób na kort.

Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kompleksem boisk wielofunkcyjnych

Wejścia na tor i boiska będą podzielone na 50-minutowe sesje. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy mogą korzystać z toru i boisk od godz. 9 do 14 i od 17 do 20. W sobotę od godz. 11 do 20, a w niedzielę od 9 do 20. Sesje będą rozpoczynały się o pełnych godzinach. Nie ma możliwości dokonania rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektu, liczy się kolejność przyjścia. Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne.

Korty tenisowe

Inaczej jest w przypadku kortów tenisowych, gdzie wejście możliwe będzie jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu, a opłaty za korzystanie pobierane będą zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne będą codziennie od godz. 6 do 20. Rezerwacji dokonać należy telefonicznie pod nr telefonu: 537 443 376.

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie korzystania z otwartych obiektów sportowych będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, ograniczona liczba osób, dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu, obowiązek zasłaniania twarzy – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

Zapraszamy od poniedziałku (4 maja) i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Tekst MOSiR, fot. Paweł Mamcarz

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn