Obiekty OSiR Olsztyn wracają do życia – Radość i odpowiedzialność

Z radością informujemy, że powolutku możemy wracać do sportowej rzeczywistości! Rozporządzenie Rady Ministrów RP stanowi, że od 4 maja można uruchamiać infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze otwartym, a więc w przypadku OSiR Olsztyn boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne oraz skateparki.

Zgodnie z najnowszymi regulacjami zawartymi w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z 2 maja 2020 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie częściowo uruchamia swoje obiekty, jednak w związku z utrzymywaniem się stanu pandemii powrót do aktywności fizycznej będzie stopniowy i obwarowany kilkoma regułami.

I tak oto z boisk do siatkówki plażowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel (w centralnym miejscu przy ul. Kapitańskiej 23 obok Kąpieliska nr 2 oraz nieopodal hotelu Omega - rezerwacji można dokonać pod nr tel. 514 949 794) będą mogły korzystać jednocześnie maksymalnie 4 osoby, plus ewentualnie trener. Z kolei na boisku wielofunkcyjnym w CRS Ukiel (obok Zatoki Miłej), a także na boisku typu Orlik przy ul Jeziołowicza może przebywać w jednym czasie maksymalnie 6 uczestników jednocześnie (oraz ewentualnie trener). Podobne ograniczenia osobowe będą dotyczyły funkcjonowania skateparków w CRS Ukiel i Parku Kusocińskiego – na tych obiektach również będzie mogło przebywać jednocześnie 6 osób oraz instruktor.

Jednocześnie informujemy, że wszyscy korzystający z obiektów OSiR muszą się bezwzględnie stosować do innych obowiązujących zasad.

*Administrator obiektu ma obowiązek weryfikacji liczby uczestników zajęć i zadbania o piętnastominutową przerwę pomiędzy zajęciami.

*W trakcie wchodzenia i wychodzenia z obiektu obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – odpowiednia odległość to minimum 2 metry.

*Nadal istnieje obowiązek zasłaniania twarzy – dotyczy on użytkowników przybywających do obiektu i opuszczających obiekt (w trakcie zajęć sportowych nie ma obowiązku zakrywania twarzy).

*Nie ma możliwości skorzystania z szatni i innych pomieszczeń sanitarnych (za wyjątkiem WC).

*Użytkownicy korzystają ze swojego sprzętu sportowego – po każdej wizycie grupy sportowej dojdzie do dezynfekcji używanych powierzchni (drzwi, klamki, itp.).

*Przy wejściu do obiektu (na arenę sportową) będzie się znajdowało stanowisko do dezynfekcji – obowiązek dezynfekcji rąk dotyczy wchodzących i opuszczających obiekt.

Uwaga! Uruchamianie następnych obiektów i usług Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie będzie możliwe w III etapie zmniejszenia obostrzeń na terenie kraju i jest uwarunkowane kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów RP.

Źródło: OSiR Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn