Puchar Europy Kadetów Konin 2019 – Aniela Kozłowska pnie się w rankingu

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W Koninie (14-15 września) odbył się Puchar Europy Kadetów. Na planszach rywalizowało w sumie 187 zawodników, w tym 104 szablistów i 83 szablistki z krajów: Ukraina, Białoruś, Litwa, Hiszpania, Włochy, Puerto Rico, Litwa, Egipt, Węgry, Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Holandia i Polska. W reprezentacji naszego kraju zaprezentowali się zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn: OskarKusak, Piotr Kozłowski, Krzysztof Dowgierd i Aniela Kozłowska.

- Puchar Europy to możliwość konfrontacji z zawodnikami z całego świata. Przyjeżdżają najlepsi szabliści z poszczególnych krajów. Oprócz umiejętności ważne jest doświadczenie, które zwiększa szanse na zrobienie dobrego wyniku. To zawsze jedna z najlepszych lekcji, jakie w sezonie mają nasi szermierze - uważa prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

va1

Bardzo dobry start w Pucharze Europy zanotowała Aniela Kozłowska. W fazie grupowej wygrała 5 walk, pokonując m. in. zawodniczki z Hiszpanii, Ukrainy i Austrii, co dało jej po tej części turnieju bardzo wysoką 6. lokatę i rozstawienie od razu w drugiej fazie walk pucharowych. Tu pewnie pokonała Julię Szlagę 15:4. W kolejnym starciu musiała jednak uznać wyższość Ukrainki Dany Bahlai 11:15. Aniela zakończyła Puchar Europy na doskonałym 18. miejscu, jako piąta najlepsza Polka turnieju.

- Warto podkreślić, iż do tej pory najlepszą lokatą Anieli na Pucharach Europy było 51. miejsce. Tym razem zakończyła rywalizację na 18. miejscu. Zabrakło nieco doświadczenia. To przychodzi z czasem - podkreśla Adam Sobczyk.

- Dobrze weszłam w turniej. Świetnie czułam się podczas walk grupowych, jak i na pierwszym pucharze. Później była dość długa przerwa, nieco za późno zaczęłam się przygotowywać do starcia z Ukrainką. Nabieram doświadczenia - uśmiecha się Aniela. - Niedosyt spory, ale i zadowolenie z wywalczonego wyniku – dodaje szablistka i dziękuje firmie Wipasz S.A. za wsparcie, jakie otrzymuje.

Jeśli chodzi o rywalizację kadetów, Krzysztof Dowgierd wygrał jedną walkę grupową, co nie dawało mu awansu do play-off. Piotr Kozłowski i Oskar Kusak awansowali do pucharów. Tu Piotr w pierwszej walce uległ Austriakowi Jakobowi Kaeferboeckowi 12:15, kończą rywalizację na 69. miejscu. Oskar pokonał Gliba Stoliarchuka (Ukraina) 15:10, by w drugiej walce ulec Gijsowi Vannieuwenborghowi z Belgii 11:15, zajmując ostatecznie 53. miejsce.

Fundacja Liderzy Sportu

va3

Wyniki Pucharu Europy w Koninie

kadetki

1 - Oleksandra Bondar - Ukraina

2 - Karolina Bechynova - Czechy

3 - Sofiia Golovkina - Ukraina

3 - Leonie Cadao - Niemcy

………………………………………………..

18 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn - Polska

kadeci

1 - Adham Moataz - Egipt

2 - Yauheni Kazhaneuski - Białoruś

3 - Balazs Tfirst - Węgry

3 - Lars Geiger - Niemcy

………………………………………………..

53 - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn - Polska

69 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn - Polska

83 - Krzysztof Dowgierd - UKS Hajduczek Olsztyn - Polska

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn