×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but taek29b is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

MP Juniorów i Młodzieżowców Kętrzyn 2015 – Na własnej ziemi medale sypały się jak manna

W Kętrzynie odbyły się w miniony weekend (27/28 czerwca) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców (U-21) w taekwondo olimpijskim. Był to prawdziwy maraton, ale gospodarze poradzili sobie doskonale. Sukces organizacyjny przekuł się także w pokaźny dorobek medalowy. Złote, srebrne i brązowe krążki sypały się jak manna z nieba. Kluby Warmii i Mazur zdobyły 31 medali (13-6,12).

To oczywiście znalazło odzwierciedlenie w klasyfikacjach zespołowych, w których znaleźliśmy się w czołówce. Nie zawiedli nasi utytułowani reprezentanci w kategoriach młodzieżowych jak choćby: Patrycja Rogozińska i Ewelina Mierzwińska (Nidzicki KTS), Magdalena Obrębska ,Aleksandra Kowalczuk czy Patrik Chrapkowski (OSW Start Olsztyn). Miłą niespodziankę sprawił kętrzynianin Artur Trumiński, który będąc pierwszorocznym młodzieżowcem ku radości publiczności też sięgnął po złoto.

W grupie juniorów świetnie wypadły dziewczęta, z których aż pięć stanęło na najwyższym stopniu podium: Sara Bandurska (Nidzicki KTS), Karolina Ziejewska (Victoria Morąg) oraz olsztynianki: Magda Rutkowska (AZS OŚ), Oliwia Krajewska i Maria Wajzer (obie Start) Grono złotych medalistów uzupełnili juniorzy: Przemysław Piankowski (Wikingowie Pisz) i Filip Nowak (AZS UWM Olsztyn).

Było to kolejne potwierdzenie, że ta dyscyplina na Warmii i Mazurach rozwija się doskonale i co ważne ciągle przybywają nowi mistrzowie. Tylko się cieszyć.

Wyniki

Juniorki

Kategoria 42 kg

1 Maksymowicz-Maciata Michalina Poznań AZS OŚ

2 PIANKOWSKA ALICJA Pisz Wikingowie

3 Pokropiwna Dominika Opole OK Tkd.

3 Żybura Nikola Puławy ULKS Andros

Kategoria 44 kg

1 Bandurska Sara Kozłowo Nidzicki KTS

2 Kurdziuk Julia Leszno "5-tka" Leszno

3 Leciej Żaneta Pawłowice Kuk-Son

Kategoria 46 kg

1 Krajewska Oliwia Olsztyn Start

2 Masiewicz Sara Kętrzyn Tygrys

3 Walendziak Anna Promyk Ciechanów

3 Rutkowska Lena Legionowo LASW Legionowo

Kategoria 49 kg

1 Antoniak Paulina Długie Stare Dragon

2 Kornaś Patrycja Mszana Dolna UKS Koryo

3 Czymerska Angelika Kozłowo Nidzicki KTS

3 KAIK WERONIKA Jarocin Bi. Tygrysy

...........................................................................

8 Chopiak Sandra Kętrzyn Tygrys

Kategoria 52 kg

1 RUTKOWSKA MAGDA Olsztyn AZS OŚ

2 Cibicka Kamila Poznań AZS OŚ

3 Siwy Jagoda Częstochowa Kantor

3 Lubiecka Julia Morąg Victoria

.............................................................

5 Sokołowicz Anna Olsztyn AZS UWM

Kategoria 55 kg

1 Adamkiewicz Patrycja Jarocin Bi. Tygrysy

2 Dajnowicz Gabriela Koszalin KKT Bałtyk

3 Żurek Daria Bydgoszcz Piętnastka

3 Krajewska Adrianna Kozłowo Nidzicki KTS

..........................................................................

5 Strzeszewska Wiktoria Olsztyn AZS UWM

5 Mikulicz Aleksandra Olsztyn Start

  Stachera Paulina Olsztyn AZS OŚ

Kategoria 59 kg

1 Ziejewska Karolina Morąg Victoria

2 Krejner Weronika Olsztyn AZS UWM

3 KACZMAREK ZUZANNA Jarocin Bi. Tygrysy

3 Malusiak Zuzanna Śrem Rapid

........................................................................

  Pilarczyk Aleksandra Olsztyn Start

Kategoria 63 kg

1 Mazurek Milena Warszawa UKS G-8

2 ZBAWIONA ANNA Jarocin Bi. Tygrysy

3 Tworus Magdalena Legionowo LASW Legionowo

3 Wrembel Weronika Poznań AZS OŚ

Kategoria 68 kg

1 Szulc Weronika Częstochowa Kantor

2 Flegiel Karolina Łódź AZS

3 Kuba Patrycja Gdańsk Bursztyn

3 RATAJCZAK MARTA Jarocin Bi. Tygrysy

Kategoria +68 kg

1 Wajzer Maria Olsztyn Start

2 Pietrzakowska Patrycja Świnoujście Pomorze

3 Stołowska Oliwia Bydgoszcz UKS 10

3 Świetlik Emilia Długie Stare Dragon

........................................................................

5 Wakszyńska Karolina Olsztyn AZS UWM

{AdmirorGallery}taek29b{/AdmirorGallery}

AZS OŚ facebook

Juniorzy

Kategoria 45 kg

1 PIANKOWSKI PRZEMYSŁAW Pisz Wikingowie

2 Tomczak Dawid Długie Stare Dragon

3 Maksimczuk Filip Opole OK Tkd.

3 Szambelan Adrian Tarnowo Podgórne Atlas

Kategoria 48 kg

1 Zarański Piotr Poznań AZS OŚ

2 Gąsiorowski Jan Poznań AZS OŚ

3 Grzywiński Jakub Promyk Ciechanów

3 Junik Paweł Opole OK Tkd.

...........................................................

5 Tomaszewski Maciej Olsztyn AZS UWM

Kategoria 51 kg

1 Walkowiak Patryk Poznań AZS OŚ

2 Piaskowy Kacper Mszana Dolna UKS Koryo

3 Bartochowski Seweryn Łódź AZS

3 Majocha Dawid Zgorzelec UKS Warrior

Kategoria 55 kg

1 Majzner Kamil Częstochowa Kantor

2 Chmielewski Jakub Kozłowo Nidzicki KTS

3 Skiba Maciej Borne Sulinowo ULKST

3 Kuskowski Arkadiusz Legionowo LASW Legionowo

..................................................................

  Koczela Bartosz Kętrzyn Tygrys

  Piasecki Marcel Giżycko KS Tkd Giżycko

Kategoria 59 kg

1 Echaust Krzysztof Poznań Tkd. Szakal

2 Olszak Filip Zgorzelec UKS Warrior

3 Nowak Mateusz Kórnik UKS Tkd.

3 Tymoszuk Bartłomiej Międzyrzec Podlaski MOSiR Huragan

..............................................................

  Grausz Aleksander Olsztyn AZS UWM

Kategoria 63 kg

1 Posadzy Jakub Kórnik UKS Tkd.

2 Jagiełło Rafał Legionowo LASW Legionowo

3 Wójcik Mikoła Poznań AZS OŚ

3 Nowakowski Dawid Poznań Tkd. Szakal

...............................................................

  Kowalski Adam Olsztyn AZS UWM

Kategoria 68 kg

1 Pietrzak Witold Łódź AZS

2 Maurycy Miszczak Olecko Hidori

3 Żechowski Mateusz Międzyrzec Podlaski MOSiR Huragan

3 Chmielarz Łukasz Świnoujście Pomorze

......................................................

  Lisiecki Szymon Giżycko GKS Spartakus

  Białobrzewski Karol Łomża Olimpijczyk

  Gutowski Przemysław Olsztyn AZS UWM

  Samatowicz Mateusz Olsztyn Start

Kategoria 73 kg

1 Kędziora Jakub Opole OK Tkd.

2 Woźniak Marek Poznań Tkd. Szakal

3 Podgórski Wiktor Legionowo LASW Legionowo

3 Nestorowicz Dariusz Międzyrzec Podlaski MOSiR Huragan

...................................................................

  Szawkowski Michł Kętrzyn Tygrys

  Rogoziński Kacper Kozłowo Nidzicki KTS

  Rydel Bartosz Morąg Victoria

Kategoria 78 kg

1 Nowak Filip Olsztyn AZS UWM

2 Markiewicz Bernard Świnoujście Pomorze

3 Szmyt Kacper Świnoujście Pomorze

3 Sałata Artur Zgorzelec UKS Warrior

Kategoria +78 kg

1 Niewada Michal Łódź AZS

2 Markiewicz Sebastian Świnoujście Pomorze

3 Chrobociński Kuba Olsztyn AZS OŚ

3 Czorniej Kacper Świnoujście Pomorze

Fot. Start Olsztyn facebook

Młodzieżowcy

Kobiety

Kategoria 46 kg

1 Majerczyk Izabela Mszana Dolna UKS Koryo

2 Maron Dominika Mszana Dolna UKS Koryo

Kategoria 49 kg

1 Obrębska Magdalena Olsztyn OSW Start OLSZTYN

2 Kornaś Sylwia Mszana Dolna UKS Koryo

3 Szpak Zuzanna Kórnik UKS Tkd.

3 Bartniak Dorota Łódź AZS

Kategoria 53 kg

1 Rogozińska Patrycja Kozłowo Nidzicki KTS

2 Okoniewska Hanna Poznań AZS OŚ

3 Dzieńdziura Karolina Poznań AZS OŚ

3 Letka Marta Warszawa Centrum Walki

Kategoria 57 kg

1 Mierzwińska Ewelina Kozłowo Nidzicki KTS

2 Leporowska Magdalena Poznań AZS OŚ

3 Miszczak Justyna Olecko Hidori

3 Herman Aleksandra Opole OK Tkd.

Kategoria 62 kg

1 Kempiak Eryka Poznań AZS OŚ

2 Bulman Dominika Sopot Atlas

Kategoria 67 kg

1 Ulfig Jagoda Poznań AZS OŚ

2 Lis Katarzyna Poznań AZS OŚ

3 Lewandowska Agnieszka Krynica-Zdrój UKS Arcus

3 Okuniewska Sylwia Olsztyn AZS UWM

Kategoria 73 kg

1 Krzemieniecka Aleksandra Warszawa AZS AWF

2 Moczydłowska Małgorzata Warszawa AZS AWF

3 Piętka Zuzanna Pawłowice Kuk-Son

3 Świgoń Katarzyna Kozłowo Nidzicki KTS

Kategoria +73 kg

1 Kowalczuk Aleksandra Olsztyn OSW Start OLSZTYN

2 Bukowiec Dominika Mszana Dolna UKS Koryo

3 Górska Kinga Koszalin KKT Bałtyk

3 Daszkiewicz Monika Opole OK Tkd.

AZS UWM facebook

Mężczyźni

Kategoria 54 kg

1 Klimowski Maciej Mszana Dolna UKS Koryo

2 Wojnarowicz Mariusz Bydgoszcz Piętnastka

Kategoria 58 kg

1 Chrapkowski Patrik Olsztyn OSW Start OLSZTYN

2 Jambor Mathias Opole OK Tkd.

3 Kamiński Piotr Olsztyn AZS UWM

3 Bobowicz Jakub Zamość Mechanik

Kategoria 63 kg

1 Słupecki Damian Warszawa AZS AWF

2 Trojan Maciej Lipnica Murowana Macierz

3 Chmielewski Bartłomiej Olsztyn AZS UWM

3 Krajewski Piotr Olsztyn OSW Start OLSZTYN

.............................................................

8 Wojciechowicz Robert Międzyrzec Podlaski MOSiR Huragan

Kategoria 68 kg

1 Millert Albert Poznań AZS OŚ

2 Chodnicki Patryk Olsztyn AZS UWM

3 Szczepanowski Krystian Kętrzyn Tygrys

3 Olchowski Karol Warszawa AZS AWF

................................................................

5 Marszałek Artur Kętrzyn Tygrys

Kategoria 74 kg

1 Hołubowicz Karol Legionowo LASW Legionowo

2 Pepeta Patryk Bydgoszcz BKT

3 Kmiecik Bartosz Śrem Rapid

3 Wójtowicz Piotr Warszawa AZS AWF

Kategoria 80 kg

1 Filipek Adrian Warszawa AZS AWF

2 Szaferski Mikołaj Poznań AZS OŚ

3 Brugger Sebastian Jarocin UKS Tkd

3 Duda Michał Warszawa AZS AWF

....................................................................

5 Radliński Patryk Morąg Victoria

5 Lewalski Mateusz Olsztyn AZS UWM

  Wachowski Mateusz Kętrzyn Tygrys

Kategoria 87 kg

1 Trumiński Artur Kętrzyn Tygrys

2 Korkosz Olaf Warszawa AZS AWF

3 Komorowski Wiktor Ciechanów Promyk

3 Karpiński Michał Legionowo LASW Legionowo

..................................................

8 Jurczak patryk Olsztyn AZS OŚ 87

Kategoria +87 kg

1 Szypulski Rafał Borne Sulinowo ULKST

2 Dobrzeniecki Aleksander Warszawa AZS AWF

3 Dalecki Kornel Olsztyn AZS OŚ 87

3 Bernat Jan Olsztyn AZS UWM 87

...............................................................

5 Piekarski Patryk Olsztyn AZS OŚ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn