WAMA-SPORT Historia - W OOM (2011) Tytuł drużynowy Warmii - Zuzanna Chrulska srebrna w deblu

Fot.ilustracja

Warmia Lidzbark Warmiński wygrała w Grajewie turniej drużynowy kadetek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2011) w tenisie stołowym. W finałowym spotkaniu rozegranym w piątkowy wieczór dwie Zuzanny: Chrulska i Woźniak pokonały swe rywalki z Rokity Brzeg Dolny 3:0. Brawa dla zawodniczek i ich trenera Zbyszka Pietkiewicza. To naprawdę ogromny sukces. W turniejach indywidualnych srebro w deblu wywalczyła Zuzanna Chrulska.

Wcześniej kadetki wygrały bardzo trudny mecz z GTKS Gdańsk 3:2, natomiast chłopcy Ostródzianki, przegrywając z Elektrykiem Toruń 0:2, ostatecznie zwyciężyli 3:2. Takiej walki i determinacji oczekiwaliśmy. W kolejnej rundzie dziewczęta pokonały łatwo Nadwiślanina Płock, a w półfinale pokonały Bronowiankę. Chłopcy zajęli w grupie drugie miejsce, a to dało miejsce w strefie 5-8.Mecz finałowy zawodniczki Warmii wygrały 3:0, ale po walce, w której trzeba było pokonać i rywalki i zmęczenie. Skuteczne okazały się końcówki.

W turniejach indywidualnych w singlu do 1/4 finału doszła Zuzanna Chrulska, w deblu zdobyła srebro

Turniej drużynowy

Kadetki

Grupa A

Warmia Lidzbark Warmiński – Żak Gierałtowiec 3:0

Zuzanna Woźniak – Patrycja Kaleta 3:0 (8,5,5)

Zuzanna Chrulska – Anna Wierzbicka 3:0 (5,8,8)

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak – Patrycja Kaleta/Anna Wierzbicka 3:1 (-8,7,6,7)

Warmia Lidzbark Warmiński – GTKS Gdańsk 3:1

Zuzanna Chrulska– Joanna Kiedrowska 3:0 (7,5,3)

Zuzanna Woźniak – Julia Kossakowska 2:3 (-7,10,-5,9,-10)

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak – Joanna Kiedrowska/Julia Kossakowska 3:0 (4,9,4)

Zuzanna Chrulska – Julia Kossakowska 1:3 (-8,-4,9,-4)

Zuzanna Woźniak – Joanna Kiedrowska 3:0 (7,3,6)

Warmia Lidzbark Warmiński – Nadwiślanin Płock 3:0

Zuzanna Chrulska - Sylwia Szelkowska 3:0 (2,2,9)

Zuzanna Woźniak - Aleksandra Lau 3:2 (-6,2,-7,6,4)

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak - Sylwia Szelkowska/Aleksandra Lau 3:0 (5,4,8) 

Tabela:

1 Warmia Lidzbark Warmiński  3  6  9:2

2 Nadwiślanin Płock  3  5  6:5

3 GKTS Gdańsk  3  4   7:7

4 Żak Gierałtowiec  3  3  1:9 

Półfinały:

Warmia Lidzbark Warmiński - Bronowianka Kraków 3:1

Zuzanna Woźniak - Adrianna Kołaszewska 3:2 (6,8,-4,-7,7)

Zuzanna Chrulska - Paulina Knyszewska 3:0 (6,3,9)

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak -Adrianna Kołaszewska/Paulina Knyszewska  1:3 (7,-8,-9,-9)

Zuzanna Chrulska - Adrianna Kołaszewska 3:1 (8,-7,3,4) 

MOKSiR Zawadzkie - Rokita Brzego Dolny 1:3

Finał

Warmia Lidzbark Warmiński - Rokita Brzego Dolny 3:0

Zuzanna Woźniak - Marta Chrabąszcz 3:1 (-2,5,5,5)

Zuzanna Chrulska - Aleksandra Jaworska 3:2 (10,-9,12,-9,7)

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak - Marta Chrabąszcz/Aleksandra Jaworska 3:2 (6,3,-9,-9,10) 

Kolejność

1 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Rokita Brzego Dolny

3 MOKSiR Zawadzkie

4 Bronowianka Kraków

Turniej indywidualny

Gra pojedyncza

I runda

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) - Paulina Knyszewska (Bronowianka Kraków) 4:3 (-9,-6,10,7,9,-10,6)

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark warmiński) - Klaudia Nawrocka (UZTS Barcin) 4:3 (-9,2,7,-6,-5,6,6)

1/8 finału

 Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) - Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński)  4:0 (9,9,9,3)

1/4 finału

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) - Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) 1:4 (6,-7,-4,-6,-9)

Turniej pocieszenia

II runda ( o miejsca 13-16)

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) - Aleksandra Wojciechowska (KTS Mysłowice) 3:1 (-8,6,8,5) 

III runda (o miejsca 9-12)

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) - Natalia Kocoń (Lech Czaplinek) 3:2 (11,-10,-9,7,4)

Gra deblowa

I runda

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński)/Anna Gosztyła (MOKSiR Zawadzkie) - Honorata Olczak (UKS Sucha Koszalińska)/Julia Drzozga (MOKSiR Zawadzkie) 3:1 (9,10,4,-8,6)

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński)/Aleksandra Nowak (Victoria Chróścice) - Aleksandra Jaworska/Dominika Wołowiec (Rokita Brzeg Dolny) 3:1 (-7,6,8,8) 

1/4 finału

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński)/Anna Gosztyła (MOKSiR Zawadzkie) - Aleksandra Falarz (LKS Brzostek)/Joanna Kiedrowska (GTKS Gdańsk) 1:3 (-6,9,-9,-7) 

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński)/Aleksandra Nowak (Victoria Chróścice) - Natalia Kocoń (Lech Czaplinek)/Agnieszka Koch (UKS TS SP2 Oborniki) 3:0 (7,7,6) 

1/2 finału

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński)/Aleksandra Nowak (Victoria Chróścice) - Aleksandra Dabrowska (Ósemka Białystok)/Paulina Krzysiek (OKSiR Kraków) 3:1 (9,3,-8,7) 

Finał:

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński)/Aleksandra Nowak (Victoria Chrościce) - Aleksandra Falarz (LKS Brzostek)/Joanna Kiedrowska (GTKS Gdańsk) 0:3 (-9,-8,-8)

Kadeci

Grupa D

Ostródzianka – Elektryk Maximus Toruń 3:2

Kamil Jarmołowicz – Paweł Piotrowski 1:3 (-13,-4,-7)

Aleksander Kuligowski – Hubert Flisiak 1:3 (-8,-5,10,-5)

Kamil Jarmołowicz/Aleksander Kuligowski – Paweł Piotrowski/Hubert Flisiak 3:1 (-6,3,5,6)

Aleksander Kuligowski – Paweł Piotrowski 3:2 (-7,7,6,-10,8)

Kamil Jarmołowicz – Hubert Flisiak 3:0 (11,9,10)

Ostródzianka – LUKS Top Wierzbięcin 3:1

Aleksander Kuligowski – Daniel Zubrzycki 3:0 (6,5,8)

Kamil Jarmołowicz – Sebastian Jemilianowicz 0:3 (-4,-6,-7)

Aleksander Kuligowski/Kamil Jarmołowicz – Daniel Zubrzycki/Sebastian Jemilianowicz 3:1 (-8,4,9,9)

Kamil Jarmułowicz - Sebastian Jemilianowicz 3:1 (10,10,-7,13)

Ostródzianka – Bronowianka Kraków 0:3

Aleksander Kuligowski - Bartosz Giza 2:3 (-5,6,4,-7,-8)

Kamil Jarmułowicz - Jan Kaczor 0:3 (-7,-5,-8)

Aleksander Kuligowski/Kamil Jarmułowicz - Bartosz Gica/Jan Kaczor 2:3 (9,-9,-7,5,-9) 

Tabela

1 Bronowianka Kraków   3  6  9:4

2 Ostródzianka Ostróda  3  5  6:6

3 Elektryk Maximus Toruń  3  4  7:7

4 Top Wierzbięcin  3  3  4:9 

 Turniej indywidualny

Gra pojedyncza

I runda

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka) - Arkadiusz Kukla (Dwójka Rawa Mazowiecka)  4:2 (-10,3,8,-9,2,6)

1/8 finału

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka) - Damian Kreft (MRKS Gdańsk)  1:4 (10,-12,-4,-3,-3) 

Turniej pocieszenia

II runda (o miejsca 13-16)

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka) - Kamil Turbiłowicz (ZKS Drzonków) 3:2 (7,8,-12,-8,11) 

III runda ( o miejsce 9-12)

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka) - Krzysztof Włóczko (Dwójka Grajewo) 1:3 (2,-5,-14,-9)

Gra deblowa

I runda

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka)/Jakub Dudziński (Słoneczny Stok Białystok) - Bartosz Lebrecht (GLKS Nadarzyn)/Marcin Reszka (Sygnał Lublin) 3:1 (5,8,-4,11)

1/4 finału

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka)/Jakub Dudziński (Słoneczny Stok Białystok) - Adam Dosz (Pogoń Lębork)/Szymon Burek (Śnieżnik Stronie Śląskie) 2:3 (5,9,-6,-4,-8)

Gra mieszana

I runda

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka)/Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) - Kamil Szczuka (LUKS Chełmno)/Aleksandra Nawrocka (Rokita Brzego Dolny 3:0 (2,9,6)

Mikołaj Krzewicki (Bogoria Grodzisk M.)/Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) - Adrian Dugiel (Śnieżnik Stronie Śląskie)/Marta Chrabąszcz (Rokita Brzeg Dolny) 3:0 (8,8,6) 

1/8 finału

Aleksander Kuligowski (Ostródzianka)/Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) -  Paweł Piotrowski (Elektryk Toruń)/Aleksandra Falarz (Brzostowianka) 1:3 (-7,8,-5,-3) 

Mikołaj Krzewicki (Bogoria Grodzisk M.)/Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) - Jakub Folwarski (Pogoń Siedlce)/Aleksandra Lau (Nadwiślanin Płock) 1:3 (8,-9,-9,-10)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn