WAMA-SPORT Historia – Fibak w Uranii (1979)

Fot. dziennik.pl (ilustracja)

W Olsztynie odbywały się przed laty imprezy sportowe, których przeprowadzenie dzisiaj wydaje się jedynie mrzonką. Jedna z nich był tenisowy mecz reprezentacji Polski o Puchar Davisa. Spotkanie odbyło się w dniach 16-18 marca 1979 roku w młodziutkiej wówczas hali Urania, a przeciwnikiem Polaków była Finlandia. Gospodarze wygrali 4L1, a najlepszym zawodnikiem spotkania był Wojciech Fibak.

W poniedziałkowym (19 marca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej ukazała się rozmowa red. Ryszarda Zalewskiego z Wojciechem Fibakiem. Najlepszy w historii polskiego tenisa zawodnik stwierdził m. in.

Powiem szczerze, że termin meczu z Finlandią wcale mi nie odpowiadał. Zawarłem umowę z Polskim Związkiem Tenisowym, że w tym roku będę trzykrotnie występował w kraju, a mianowicie w ewentualnym meczu o Puchar Davisa z Włochami, w mistrzostwach Polski i meczach ligowych. Kilkanaście dni temu dostałem depesze by przyjechać do Olsztyna. Zgodziłem się, choć to bardzo kolidowało z moimi planami startów w turniejach m. in. w Waszyngtonie i Nowym Orleanie. Dzis trudno mi ocenić ile mnie to będzie kosztowało. Jeszcze w ubiegłym tygodniu byłem sklasyfikowany na ósmym miejscu na świecie. Nie grałem tam, więc nie zdobyłem punktów. Nie żałuje jednak swojej decyzji. Przyjechałem do Olsztyna z konkretnym zadaniem wygrania maksymalnej liczy spotkań. Chciałem to zrobić i rzeczywiście się udało. Bardziej chodziło mi o wygranie niż o pokazanie stylu. Teraz przed nami mecz z Włochami (..) Wrażenia z Olsztyna mam jak najlepsze. Mieliśmy tu zapewnione bardzo dobre warunki. Szczególnie podobała mi się sala. Dobrze mi się tu grało, także dzięki sportowo wyrobionej publiczności.

Polska - Finlandia 4:1

Henryk Drzymalski- Leo Palin 2:6 2:6 2:6

Wojciech Fibak - Matti Timonen 6:1 6:2 6:3

Wojciech Fibak / Tadeusz Nowicki - George Berner / Leo Palin 6:3 6:3 6:0

Wojciech Fibak - Leo Palin 6:0 6:3 6:3

Henryk Drzymalski - Matti Timonen 6:3 6:4 7:5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn