WAMA-SPORT Historia - I Halowe MP Krasnali Puszczykowo 2012 - Uwaga talent! Pola Wygonowska

Fot.ilustracja

Fantastyczny start zanotowała Pola Wygonowska, zawodniczka UKS Drwęckie Tenis Klub w I Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali. Młoda tenisistka z Ostródy zdobyła brązowy medal. Mistrzostwa rozegrane zostały w Puszczykowie koło Poznania.W turnieju wystartowały 32 tenisistki. Na podkreślenie zasługuje fakt iż Pola była najmłodszą uczestniczką od fazy ćwierćfinałów, jako 9-latka rywalizowała ze starszymi o rok przeciwniczkami. Mimo wszystko wychowanka trenera Romana Pasyniuka potrafiła swoimi juz nietuzinkowymi umiejętnościami zwrócić uwagę całego środowiska trenerskiego.

 Wyniki:

1 runda

Pola Wygonowska- Wiktoria Torz (GTT Głogów) 6:0 6:0

2 runda

Pola Wygonowska- Agata Domar (SKT Sopot) 6:0 6:0

Ćwierćfinał

Pola Wygonowska- Klaudia Wybuchowska (Nafta Zielona Góra) 6:2 6:2

półfinał

Pola Wygonowska- Wiktoria Baszak (NST) 1:6 1:6

Niezwykle pochlebną opinię o ostródzkiej zawodniczce wyraziła m. in. pierwsza trenerka Urszuli Radwańskiej mówiąc, że mamy do czynienia z ogromnym talentem. Pola świetnie porusza się po korcie, a jej cechy wolicjonarne mogą być wzorem dla dużo starszych tenisistów.

Jednak, jak zaznacza trener  klubowy Roman Pasyniuk, zbyt poważne traktowanie turniejów w tak młodym wieku, może zaszkodzić w dalszym rozwoju tenisistki. Na tę chwilę naszym głównym celem jest praca treningowa, natomiast starty w turniejach traktujemy jako zabawę i przerywnik urozmaicający proces treningowy. Niemały wkład w rozwój Poli, ma jej tata Adam, który z wielkim zaangażowaniem wspiera wszechstronnie rozwój swojej córki.

Może sukces Poli będzie dobra wróżbą dla starszych koleżanek klubowych Katarzyny Witos oraz Sylwii Kocięckiej, które 5 marca jadą na finały Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek do Bydgoszczy.

Tekst ukazała się na portalu WAMA-SPORT (czerwiec 2012 r.)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn