Aquathlon pierwszy raz w Elblągu – Pływaj, biegaj, wygrywaj!, zapisz swoje dziecko

Fot. nadesłane

Powoli zbliżamy się do końca wakacji, których podsumowaniem będzie bardzo ciekawa impreza sportowa dla dzieci i młodzieży. W ostatnim miesiąca (31 sierpnia) sierpnia w CRW Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki w Elblągu odbędzie się Aquathlon, który łączy ze sobą pływanie i bieganie. Trwają zapisy na zawody.

– Taka impreza odbędzie się w naszym mieście pierwszy raz – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Zawody są skierowane do wszystkich dzieci, które kochają sport i zabawę. Liczy się udział i dobra zabawa, a wynik sportowy, tak naprawdę schodzi na dalszy plan. Zachęcamy rodziców, by zapisywali swoje dzieci na tę imprezę. To nowa inicjatywa. Mamy nadzieję, że przyjmie się w Elblągu, ponieważ jest to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób.

– Aquathlon jest odmianą popularnego w naszym mieście triathlonu, ale bez kolarstwa – dodaje Tomasz Kowalski ze Szkoły Pływania Maluchy Pływają. – Na zawody zapraszamy wszystkie dzieci od 4 do 12 lat.

W zależności od wieku zawodnicy będą mieli do pokonania różne dystanse. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 8 długości basenu i 1000 metrów biegu.

Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:

4-5 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z rodzicem lub przyborem) / 200m biegu

6-7 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z przyborem) / 300m biegu

8-9 lat – 50m pływania / 500m biegu

10-11 lat – 100m pływania / 800m biegu

12 lat – 200m pływania / 1000m biegu

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, skąd dzieci wybiegną na boczny parking. Tu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10, ale każdy zawodnik z rodzicem bądź opiekunem musi zgłosić się do biura zawodów od 8.30 do 9.30. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary. Każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do piątku 30 sierpnia do godz. 23.59 lub do osiągnięcia limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez formularz na stronie: aquathlon.elblag.pl. Jeśli do tego czasu nie zostanie osiągnięty limit miejsc, będzie możliwość dopisania dziecka w sobotę, 31 sierpnia, w biurze zawodów do godz. 9.30. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorami I edycji elbląskiego Aquathlonu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Szkoła Pływania Maluchy Pływają.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn