WAMA-SPORT Historia - Komercja dusi maluczkich - Herbalife Triathlon przenosi sie z Susza do Gdyni

Fot.ilustracja

Przez cztery lata Susz - urokliwą miejscowość na skraju województwa warmińsko-mazurskiego kojarzono z imprezą sportową pod nazwą Herbalife Triahtlon. Trzeba przyznać, że korzyści były obopólne, bo znakomicie rozwijająca się w Polsce dyscyplina właśnie w Suszu znalazła szczególny klimat i chętnie zjeżdżały tu setki uczestników. Ale jak się okazało był to tylko etap w projekcie sponsora imprezy, który w 2013 roku postanowił przenieść ją do Gdyni. Cóż, takie mamy czasy, że wszechmocna komercja dusi maluczkich…

 Na portalu Akademii Triathlonu Łukasz Grass rozmawia z prezesem Agencji Sport Evolution Michałem Derlichem organizatorem Herbalife Triahtlon Gdynia Herbalife Triathlon przenosi się do Gdyni! Dlaczego?

- Ta zmiana jest podyktowana przede wszystkim chęcią rozwoju imprezy. Ostatnie dwa lata to eksplozja zainteresowania triathlonem w Polsce. Coraz więcej ludzi trenuje triathlon i chce startować w profesjonalnych i spektakularnych zawodach. Musimy umieć sprostać tym oczekiwaniom. Ten rok uświadomił nam, że nadszedł czas na zmiany. Susz jest wspaniałym miasteczkiem, w którym mieszkają genialni ludzie, ale ma też liczne ograniczenia. W ostatnim czasie bardzo doskwierał nam już brak bazy noclegowej, nie najlepsze i wąskie drogi i ograniczona przestrzeń, która wymusza limit 500 uczestników na głównym dystansie. A chętnych do udziału w naszych zawodach jest o wiele więcej. Przeniesienie imprezy do Gdyni otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Po pierwsze możemy od razu zwiększyć limit uczestników do 1500 osób. Po drugie zagwarantować wszystkim startującym najwyższe standardy organizacyjne: szerokie, na długich odcinkach dwupasmowe drogi na trasie rowerowej, atrakcyjną trasę biegową w centrum miasta i metę na Skwerze Kościuszki. Udział w Herbalife Triathlon ma być nadal niezapomnianym przeżyciem.

Co w takim razie stanie się z imprezą w Suszu?

Myślę, że nadal będzie się odbywać w czerwcu, choć już pewnie z nieco mniejszym rozmachem. Susz to bardzo ważne miejsce do rozwoju polskiego triathlonu i raczej nie zniknie z kalendarza. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować władzom i mieszkańcom Susza za możliwość współpracy. To był dla mnie i dla moich współpracowników naprawdę wspaniały czas, a ludzie, których poznałem w Suszu, wiele mnie nauczyli.

Nie obawiasz się, że ta zmiana nie wyjdzie imprezie na dobre? Susz słynął ze wspaniałej, niespotykanej atmosfery…

Atmosferę tworzą ludzie, którzy przyjeżdżają na zawody. W Suszu była ona niezaprzeczalnie wspaniała, ale w Gdyni też taka będzie. W sierpniu miasto jest pełne turystów. Skwer Kościuszki i Plaża Miejska tętnią życiem od rana do nocy. Wierzymy, że Herbalife Triathlon stanie się w krótkim czasie wizytówką miasta tak jak Heineken Open’er Festival. Kiedy decydujesz się na zmianę, zawsze jest pełno obaw, ale wierzymy, że zawodnicy przyjmą naszą decyzję z pełnym zrozumieniem. W końcu podjęliśmy ją właśnie z myślą o nich i szykujemy dla nich wyjątkową ofertę, która docelowo ma wejść do cyklu Ironman 70.3.

Od redakcji. Triathlon w Suszu stał się dyscypliną bardzo popularną także wśród mieszkańców. Czasu nie zatrzymamy, tendencji również, możemy jednak zachować tradycje i sprawdzone wzorce. Dlatego głęboko wierzymy, że Susz pozostanie nadal jednym z najważniejszych miejsc polskiego triathlonu.

Błyskawiczna riposta Susza

Miło nam poinformować wszystkich miłośników suskiego triathlonu, że przyszłoroczne zawody odbędą się w dniach 22 i 23 czerwca. Tym samym ponad dwudziestoletnia tradycja organizacji triathlonu w malowniczym miasteczku, pełnym przyjaznych, otwartych na tę dyscyplinę sportu mieszkańców będzie kontynuowana. Po wielu latach pracy na rzecz rozwoju tej niewątpliwie wymagającej dyscypliny sportu władze Susza dążą do ciągłego doskonalenia się w organizacji najbardziej prestiżowej imprezy triathlonowej w Polsce. Tę informację przekazał nam dyrektor CSiR w Suszu Krzysztof Mądry.

Dystanse, z którymi zmierzą się zawodnicy to:

Sobota, 22 czerwca - ½ Ironman na dystansie: 1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze i 21,1 km (półmaraton) bieg.

Niedziela, 23 czerwca – Sprint Triathlon oraz Aquathlon.

Nie zabraknie także wielu imprez oraz atrakcji towarzyszących.

Start w suskim triathlonie powinien być obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego triathlonisty. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia oraz satysfakcję z uczestnictwa we wzorowo zorganizowanej imprezie w kolebce polskiego triathlonu.

Informacja ukazała sie w listopadzie 2012 r. na portalu WAMA-SPORT

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn