III Memoriał Teresy Marchlewskiej Czerwonka 2018 – Mikołajkowa frajda

Fot. Biskupiecka Federacja Sportu facebook

W sobotę (8 grudnia) w hali sportowej w Czerwonce po raz dziewiąty odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja, będący zarazem III Memoriałem Teresy Marchlewskiej – nauczycielki SP Czerwonka i współinicjatorkitej imprezy. 18 sześcioosobowych drużyn (3 dziewczynki + 3 chłopców) walczyło przez pięć godzin o prymat w trzech kategoriach: klasy VI i młodsze/młodsi, klasy VII –VIII i gimnazjum.

Turniej otworzyli: członek Zarządu Powiatu Olsztyńskiego – Janusz Radziszewski i dyrektor SP Czerwonka – Małgorzata Flont, życząc wszystkim zawodniczkom i zawodnikom sukcesu i satysfakcji z udziału w rywalizacji. Były łzy porażki, była radość zwycięstwa, były zasady „Fair Play” i uśmiechy dzieci. I choć wyniki z punktu widzenia organizatorów nie były najważniejsze, to jednak dzieci i młodzież walczyły do ostatniej sekundy.

Zaproszenia wysłano do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Biskupiec.Ta zapewniła transport zawodników na turniej i powrót do domu, Biskupiecka Federacja Sportu zadbała o nowy sprzęt z homologacją do gry, ubezpieczenie zawodników i opiekę medyczną (na szczęście nie była potrzebna). Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Zakład Doświadczalny, p. Adama Świokło, ZM Warmia, Firma Elektrobud, Hurtownia Fox i jeszcze jeden, anonimowy ufundowali słodycze (było aż za dużo) i puchary oraz nagrody indywidualne.

SP Czerwonka nieodpłatnie użyczyła hali.. Nauczyciele, obecni na turnieju (Malwina Kozłowska, Jolanta Okuniewska, Danuta Tomczak, Małgorzata Staszak, Paweł Gacioch, Zbigniew Zastryżny, Dariusz Marchlewski) wcielili się w rolę sędziów. Jednym słowem dopięte zostały wszystkie elementy, składające się na organizację zawodów. A to dzięki życzliwości osób, które chciały by dzieci z małych miejscowości miały mikołajkową frajdę

Mikołajkowy Turniej Unihokeja – III Memoriał Teresy Marchlewskiej

Klasy VI i młodsi (6 zespołów)

Półfinały:

Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu (A) – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu (B) – 0:3,

Szkoła Podstawowa w Czerwonce (B) – Szkoła Podstawowa w Czerwonkce (A) – 1:2

Mecz o III miejsce:

Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu (A) – Szkoła Podstawowa w Czerwonce (B) 2:1

Mecz o I miejsce:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu (B) – Szkoła Podstawowa w Czerwonce (A) 1:3

Kolejność

1 Szkoła Podstawowa w Czerwonce (A

2 Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu (B)

3 Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu (A)

4 Szkoła Podstawowa w Czerwonce (B)

48380390 2401420929887935 4464557567196004352 n

Klasy VII i VIII (7 zespołów)

Półfinały

Szkoła Podstawowa w Czerwonce I– Szkoła Podstawowa w Czerwonce III – 0:1,

Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu – Szkoła Podstawowa w Czerwonce II – 0:1

Mecz o III miejsce:

Szkoła Podstawowa w Czerwonce I – Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu 2:1

Mecz o I miejsce

Szkoła Podstawowa w Czerwonce II -: Szkoła Podstawowa w Czerwonce III 4:1

Kolejność

Szkoła Podstawowa w Czerwonce II

Szkoła Podstawowa w Czerwonce III

Szkoła Podstawowa w Czerwonce I

Szkoła Podstawowa 3 w Biskupcu

47580631 2401423056554389 1069372772813111296 n

Gimnazja 5 zespołów (system każdy z każdym)

1 Gimnazjum w Czerwonce B

2 Gimnazjum w Czerwonce A

3 Gimnazjum nr 1 w Biskupcu A

4 Gimnazjum Katolickie w Biskupcu

5 Gimnazjum nr 1 w Biskupcu B

47578962 2401403563223005 203206232897486848 n

Nagrody indywidualne

Najlepsza zawodniczka

Klasa VI i młodsze: Julia Starzyńska (SP Czerwonka)

Klasa VII i VIII: Paulina Chamyga (SP Czerwonka)

Gimnazjum: Amelia Kwiatkowska (Gimnazjum Czerwonka)

Najlepszy zawodnik

Klasa VI i młodsi: Filip Sawicki (NSP Biskupiec)

Klasa VII i VIII: Jakub Kotowicz (SP Czerwonka)

Gimnazjum: Filip Rawa (Gimnazjum nr 1 Biskupiec)

Najlepszy bramkarz

Klasa VI i młodsi: Aleksandra Więckowska (SP Czerwonka)

Klasa VII i VIII: Wiktoria Filipek (SP Czerwonka)

Gimnazjum: Jakub Kałędek (Gimnazjum Katolickie)

Nagrody wręczali: członek Zarządu Powiatu Olsztyńskiego – Janusz Radziszewski i dyrektor SP Czerwonka – Małgorzata Flont oraz główny organizator Dariusz Marchlewski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn