WAMA-SPORT Historia - Wyróżnienie działaczy (1953) - Dyplom i uścisk ręki

Fot. ze zbiorów Janusza Poryckiego

Jednym z cennych dokumentów, które należą do zbiorów archiwalnych red. Janusza Poryckiego jest pismo Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej z 1953 roku skierowane do stowarzyszeń kultury fizycznej w regionie informujące o planowanym wyróżnieniu dyplomami uznania grupy działaczy z rejonu województwa olsztyńskiego. Są tam nazwiska pionierów sporty na Warmii i Mazurach

Oto jego pełna treść:

Prezydium Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej na posiedzeniu 24 września 1953 postanowiło nagrodzić dyplomami uznania za aktywną pracę w sekcjach sportowych WKKF następujących sędziów i działaczy sportowych:

BOKS

* Leon ANTONIAK – sędzia klasy państwowej

* Zygmunt ŚWIEBODA – sędzia klasy I, przewodniczący sekcji WKKF

* Franciszek GRYZ – instruktor, sędzia klasy I

GIMNASTYKA

* Roman ROSZKOWSKI – instruktor, sędzia klasy I, pierwszy szkoleniowiec sekcji olsztyńskiego AZS

* Bolesław KŁOSOWSKI – instruktor kilku dyscyplin, sędzia, odkrywca talentu lekkoatletki Marii Ilwickiej-Piątkowskiej

PIŁKA SIATKOWA, PIŁKA RĘCZNA i KOSZYKÓWKA

* Jerzy PRZYTOCKI – przewodniczący sekcji WKKF. Działacz

* Kazimierz TROICKI – sędzia klasy I, instruktor, działacz

* Władysław RUSIECKI – instruktor, sędzia klasy państwowej, działacz (na zdjęciu czwarty od lewej)

LEKKOATLETYKA

* Mieczysław DOROSZUK – sędzia klasy I, przewodniczący sekcji WKKF

* Gabriela ALAKRYCKA – sędzia klasy I

* (brak danych) SZOSTAKIEWICZOWA – sędzia klasy I

* Czesław SKOWROŃSKI – sędzia klasy państwowej, trener, działacz

* Stanisław LENDZION – działacz

* Władysław ANDERS – przewodniczący Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej w Nowym Mieście

* Mieczysław CZYŻYK – sędzia klasy I, działacz

* Nina KWIATKOWSKA – sędzia klasy I

* Jadwiga KONTRYMOWICZ – sędzia klasy I, działacz

PIŁKA NOŻNA

* Antoni ZYSKOWSKI – działacz

* Tytus TGIELIG – Sędzia klasy państwowej, działacz

* Tadeusz KRAUS – przewodniczący sekcji piłki nożnej WKKF, sędzia klasy I

* Jerzy CHRZANOWSKI – instruktor, działacz

* Jan FIGURSKI – sędzia, działacz

* Jan ZIENKIEWICZ – sędzia, działacz

* Włodzimierz SEKUŁA – przewodniczący kolegium sędziów, sędzia klasy państwowej, działacz

* Zygmunt FABIANIAK – sędzia, działacz

TENIS

* Leon SPODENKIEWICZ – przewodniczący sekcji WKKF, działacz

* Maria OKĘCKA – działacz

STRZELECTWO

* Józef PATER – sędzia, instruktor, działacz

* Walerian MICHNA – sędzia, działacz

* Michał SZEWCZUK – sędzia, działacz

archjpg

Czwarty od lewej Władysław Rusiecki. Sportowy omnibus, sędzia i działacz kolarstwa, lekkiej atletyki, koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i Zrzeszenia Sportowego Spółdzielczości Pracy „Start”. Inicjator i organizator setek imprez sportowo-rekreacyjnych.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn