Ogólnopolskie Zawody Dzieci Warszawa 2020 - Mateusz Sylwestrzak coraz wyżej

Fot. nadesłane

Na warszawskim torze Stegny odbyły się w niedzielę (26 stycznia) Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim. UKS Giżycko sekcję przy MOSiR reprezentowało pięcioro zawodników: Mateusz Sylwestrzak, Ewelina Tulkiewicz, Karolina Kwiatkowska, Zofia Mieczkowska i Debora Pawłowska. Cieszy szczególnie dobra postawa Mateusza Sylwestrzaka, który prezentuje dobrą, stabilną formę i zanotował największy progres wyników w tym sezonie.

W kategorii D2 13 lat zajął trzykrotnie 5 miejsce w biegu na 500m i szóste na 1000m oraz piąte miejsce w wieloboju. W kategorii D2 13 lat dziewcząt Ewelina Tulkiewicz – była dwa razy 13 na 500m i 15 w wieloboju. Pozostali zawodnicy mają jeszcze spore rezerwy i można oczekiwać lepszych rezultatów w najbliższych zawodach OZD, które odbędą się w Elblągu weekend (1/2 lutego) na torze o długości 333m.

Już w piątek (31 stycznia) rozpoczynają się Mistrzostwa Polski juniorów. Aktualnie najlepsza zawodniczka UKS Giżycko Magdalena Smędzik trenuje na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim i można oczekiwać od niej dobrych wyników na 500 m i 1000 m, choć należy pamiętać, że będzie jedna z młodszych uczestniczek. Przed rokiem Magda na tym torze wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Młodzików.

Trenując łyżwiarstwo w naszym klubie UKS Giżycko można nie tylko być mistrzem, ale też dawać dobry przykład i zachęcać dzieci do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu - podsumowuje osiągnięcia swych podopiecznych trenerka Jolanta Maksymiuk.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn