Mistrzostwa Olsztyna w łyżwiarstwie 2020 – Ponad setka na starcie

Fot. OSiR Olsztyn

11 lutego na lodowisku kolo Uranii odbyły się mistrzostwa Olsztyna w łyżwiarstwie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć szkół: SP 3, NSP 5, SP 6, SP 10,SP 15, SP 18, SP 19, SP 30, SP 33, SP 34. Łącznie wystartowalo109 zawodników: 61 dziewcząt i 48 chłopców. W Igrzyskach Dzieci triumfowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 33, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyny SP 15!

Uznanie należy się nie tylko uczestnikom mistrzostw, ale przede wszystkim obsłudze lodowiska, pracownikom OSiR-u, którzy przygotowali taflę, choć w nocy poprzedzającej imprezę jakiś dowcipniś zniszczył ją wysypując sól.

Klasyfikacja drużynowa Igrzysk Dzieci:

DZIEWCZĘTA

1. SP 33

2. NSP 5

3. SP 30

CHŁOPCY

1. SP 33

2. SP 18

3. NSP 5

Klasyfikacja drużynowa Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

DZIEWCZĘTA

1. SP 15

2. SP 6

3. SP 18

CHŁOPCY

1. SP 15

2. SP 18

3. SP 6

Wyniki poszczególnych biegów Igrzysk Dzieci:

Klasy IV – dziewczęta (dystans 3 okrążenia)

1. Alicja Antonowicz (SP 30) 46,09

2. Dominika Zdrojewska (NSP 5) 49,34

3. Tosia Kiedrowska (SP 33) 53,24

4. Justyna Lewandowska (SP 33) 54,21

5. Kalina Sawczyńska (SP 33) 55,54

6. Iga Florkowiecz (SP 33) 56,72

Klasy IV – chłopcy (dystans 3 okrążenia)

1. Radosław Glanc (SP 18) 42,46

2. Paweł Wojno (SP 6) 49,35

3. Oskar Cheński (SP 33) 49,68

4. Adam Janicki (SP 33) 50,73

5. Stanisław Słomiński (NSP 5) 53,60

6. Piotr Juńczyk (SP 33) 56,42

Klasy V – dziewczęta (dystans 4 okrążenia)

1. Patrycja Antonowicz (SP 30) 1,03,07

2. Anna Szczyglińska (SP 33) 1,07,63

3. Amelia Kowalska (SP 33) 1,08,29

4. Zuzanna Biełowieżec (SP 19) 1,14,47

5. Alicja Domejko (SP 19) 1,17,00

6. Hanna Lipniewicz (SP 18) 1,17,21

Klasy V – chłopcy (dystans 4 okrążenia)

1. Adam Kulmaczewski (SP 3) 1,05,39

2. Aleksander Kolman (SP 18) 1,06,17

3. Michał Boruszewski (SP 33) 1,08,18

4. Wiktor Paradowski (SP 33) 1,09,18

5. Mikołaj Głąb (SP 18) 1,10,05

6. Łukasz Wachcoński (SP 33) 1,10,67

Klasy VI – dziewczęta (dystans 4 okrążenia)

1. Marta Juńczyk (SP 18) 58,04

2. Aniela Markowska (SP 33) 1,01,71

3. Julia Mierzejewska (SP 6) 1,01,85

4. Tatiana Podpirko (SP 33) 1,01,85

5. Oliwia Sawczuk (SP 33) 1,03,53

6. Olga Trabczys ( SP 6) 1,05,18

Klasy VI – chłopcy (dystans 4 okrążenia)

1. Adam Brejnak (SP 18) 59,96

2. Hubert Westfeld ( SP 33) 1,00,95

3. Joachim Kostkowski (SP 15) 1,05,21

4. Mateusz Chaberek (SP 33) 1,05,89

5. Piotr Niedzielski (SP 18) 1,06,46

6. Wiktor Jeka (SP 33) 1,07,15

Opiekunem i trenerem zespołu SP 33 był Kamil Kozłowski.

Wyniki poszczególnych biegów Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Klasy VII – dziewczęta (dystans 5 okrążenia)

1. Aleksandra Gątarska (SP 6) 1,09,15

2. Hanna Gojło (SP 18) 1,12,25

3. Janina Fiedorowicz (SP 34) 1,13,51

4. Magdalena Paszkowska (SP 10) 1,18,30

5. Kinga Dąbkowska (SP 6) 1,28,63

6. Maja Filipowska (SP 15) 1,35,25

Klasy VII – chłopcy (dystans 5 okrążenia)

1. Adam Bronakowski (SP 15) 16,87

2. Paweł Kukielski (SP 18) 1,18,82

3. Piotr Jaczun (SP 15) 1,24,66

4. Michał Jesionek (SP 6) 1,27,64

5. Aleksander Wesołowski (SP 18) 1,34,21

6. Tomasz Jurgoński (SP 6) 1,55,22

Klasy VIII – dziewczęta (dystans 5 okrążenia)

1. Marcela Drygalska (SP 15) 1,25,93

2. Natalia Lech (SP 15) 1,40,46

Klasy VIII – chłopcy (dystans 5 okrążenia)

1. Mikołaj Siemianowski (SP 15) 1,06,78

2. Karol Kutnik (SP 6) 1,07,77

3. Szymon Gawliński (SP 15) 1,21,84

4. Michał Witek (SP 15) 1,49,72

Opiekunem i trenerem zespołu SP 15 był Krzysztof Bielski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn