WAMA-SPORT Historia - 27 BMW Opti Team Cup 2014 – Iława i Giżycko mogą być dumne!

Zespól Polski wygrał w Berlinie prestiżowe regaty BMW Opti Team Cup 2014 – traktowane jako Drużynowy Puchar Europy. Sukces tym bardziej radosny, że w ekipie znalazło się aż trzech młodych żeglarzy z Warmii i Mazur: Filip Szmit z UKŻR/MBSW Giżycko oraz Paweł Abramowicz i Jakub Gołębiowski z SSW MOS Iława. Trenerem zespołu był szkoleniowiec z Iławy Marek Karbowski.

To kolejny dowód, że mamy w regionie grupę bardzo utalentowanych zawodników i znakomitych trenerów, którzy potrafią wydobyć z małych wodniaków wszystko co najlepsze. Regaty drużynowe są bardzo interesujące, motywują uczestników podwójnie, uczą odpowiedzialności. Pod tym względem Polacy zdali w Niemczech egzamin na piątkę. W pięknym stylu wygrali eliminacje, a w drugiej fazie (startowała najlepsza szóstka), mimo porażki w pierwszej potyczce z USA, awansowali z pierwszego miejsca do decydującej rozgrywki, a tu pokonali Finów, choć musieli od początku odrabiać straty.

Jak widać zespół radził sobie doskonale i nawet w trudnych sytuacjach potrafił zachować zimną krew. Tym samym nawiązał do pięknych tradycji, bowiem biało-czerwoni triumfowali w tych regatach w latach: 2002, 204 i 2007. Ich uczestnicy tak zaczynali karierę, potem odnosili piękne sukcesy już w dorosłym żeglarstwie.

Klasyfikacja

1 POLAND (Filip Szmit, Jakub Gołębiowski Paweł Abramowicz Michał Krasodomski, Barbara Dzik)

2 FINLAND

3 UNITED STATES OF AMERICA

4 ITALY

5 NETHERLANDS

6 SWEDEN

7 GERMANY

8 HAMBURG

9 DENMARK

10 ESTONIA

11 NORWAY

Tekst zamieszczono na portalu WAMA-SPORT (październik 2014)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn