Mateusz Byczuk podwójnym Mistrzem Polski Amatorów – Piękne zwieńczenie sezonu, a to jeszcze nie koniec

Fot. nadesłane

W minioną niedzielę (16 czerwca) w Zielonce (woj. mazowieckie) odbyły się Victor IX Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie. W turnieju wystartowało blisko 130 uczestników, którzy rywalizowali na 8 kortach od godz. 9.00 do 23.00. Przez cały dzień rozegrano ponad 250 pojedynków. Mateusz Byczuk pochodzący z Ornety zdobył podwójne mistrzostwo Polski w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej!

W singlu w I rundzie trafił na rozstawionego z numerem [1] Rafała Tomaszkiewicza, którego pokonał w 3 setach 17-21, 21-10, 21-14 i już na początku turnieju sprawił ogromną niespodziankę. W kolejnej rundzie po blisko godzinnym pojedynku wyeliminował Rafała Lewczyka 21-17, 24-26, 23-21. Kolejne pojedynki też kończyły się zwycięstwami i upragnionym tytułem Mistrza Polski.

Drugi złoty medal Mateusz zdobył w grze podwójnej mężczyzn w parze z Rafałem Molestak z Olsztyna. Wymieniona para deblowa zaczęła swoją wspólną grę dopiero w tym sezonie i efekty przyszły po bardzo krótkim czasie. W 1 rundzie pokonali parę rozstawioną z numerem [2] 21-17, 21-17. Kolejne spotkania to także zwycięstwa wymienionej pary i po 5 meczach mogli cieszyć się z Mistrzostwa Polski pokonując w finale zawodników rozstawionych z numerem [1] 21-12, 21-15. Zdobywając dwa złote medale Mateusz Byczuk został najlepszym zawodnikiem MPA 2019.

ba2

Organizatorem turnieju był klub sportowy Milenium Warszawa na czele z Jackiem Jagodzińskim. Projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz sponsor tytularny Victor Polska. Mistrzostwa Polski patronatem objął Badminton Warszawski www.badminton.pl oraz Mazowiecki Związek Badmintona www.mozbad.pl. Turniej rozgrywany był zgodnie z przepisami Polskiego Związku Badmintona.

Podsumowując cały sezon 2018/2019, Mateusz zdobył srebrny medal w I Drużynowych Grand Prix Badminton Jeziorany Team, złoty oraz srebrny medal w V Grand Prix Jezioran III Edycja – Wiosna, srebrny medal w XV Grand Prix Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, 2 złote medale na Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur, dwa wicemistrzostwa Polski w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Suchedniowie, srebrny i brązowy medal w VII Międzynarodowym Turnieju Badmintona ,,Pogranicze” w Suwałkach oraz wyżej wymienione dwa mistrzostwa Polski w Zielonce.

Przed Mateuszem jeszcze dwa turnieje w tym sezonie, tj. Turniej BadminTime Pro oraz VI Grand Prix Jezioran, IV Edycja – Lato.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn