Yankeesi Działdowo kontra Jankeesi Armii NATO – Szalony finisz gospodarzy

Fot. nadesłane

W niedzielę (13 października) ,w iście letniej aurze, Yankeesi Działdowo rozgrywali mecz z międzynarodową drużyną baseballu złożoną z żołnierzy amerykańskich stacjonujących na Warmii i Mazurach / Battle Group Poland NATO/ byłymi reprezentantami klubu grającymi m.in.we Włoszech– Maciejem Wróblewskim / Reggio Emilia Rays/, Magdą Zakrzewską / obecną wicemistrzynią Polski w softballu z klubem Diamonds Warszawa/ oraz młodymi Yankeesami.

Seniorzy klubu mieli wyśmienitą okazję sprawdzić formę przed czekającą ich walką z drużyną Stali Bis Kutno o brązowy medal Bałtyckiej Ligi Baseballu 19 października. Zespół z Kutna w tym roku wygrał Extra Ligę i Puchar Polski i gospodarze grając u siebie będą trudni do pokonania. Ale Yankeesi nie takie przeszkody pokonywali. Wracając do meczu to zapachniało sensacją. Pierwsze zmiany dla wojskowych 2:1,6:2 a potem 9:2! Bardzo dobrze grali żołnierze z USA: Kris Caster,Eli Compton, Joey Heywood, Yinka Adesubokan, Gosia Sobolewska Maciej , Magda oraz Mikołaj Rojewski, Michał Kempka i Igor Piotrowicz.

Zespół seniorów, grający za tydzień o brązowe medale z Kutnem, zlekceważył i nie docenił przeciwników. W ostatniej zmianie „wojskowi” nie zdobyli punktów i przy stanie 9:2 mecz na „pałce” kończyli Yankeesi., którzy po raz kolejny pokazali, że potrafią walczyć mając widmo porażki w oczach. Pokonali przeciwników 10:9, wygrywając ostatnią zmianę 8:0! Mimo, że w meczu wystąpili bez kilku zawodników to skład: Mateusz Banach, Michał Lipiński / gratulacje z okazji urodzin syna/, Daniel Wójcik, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartłomiej Gajtkowski i Daniel Gruszczyński okazał się zwycięski.

Termin meczu był przekładany przez wojskowych ale w końcu dotarli do Działdowa. Bardzo chwalili boisko!/, nie wiedzieli, że będą grać na podobnym jak u nich w Stanach. W rozmowach przy grillu / smakowało wszystkim, że „palce lizać/ zapewnili nas, że następna ekipa żołnierzy przywiezie baseballistów i chętnie w przyszłym roku mogą wzmocnić Yankeesów Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu, która będzie liczyć 24 drużyny / w tym roku 17 ekip/.

Organizatorem meczu był klub Yankees / przygotowanie boiska, grill, sprzęt baseballowy i stroje/a wspomogli : Marszałek Województwa / piękne puchary i statuetki/, Starosta Działdowski / koszulki z logo meczu, upominki reklamowe/, Burmistrz Miasta / upominki reklamowe , grill/, PROREMBUD, DEKORGLASS.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn