Yankeesi Działdowo na 4 miejscu w Bałtyckiej Lidze Baseballu – Nie przyzwyczajeni do takich tasiemców

Fot. nadesłane

W sobotę (19 października) w Kutnie Yankeesi Działdowo rozegrali ostatni mecz sezonu. Było to wyjazdowe spotkanie o III miejsce w Bałtyckiej Lidze Baseballu z drużyną Stali BIS Kutno. Gospodarze to świeżo upieczony Mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu. Działdowianie przegrali mecz 7:18 i zajęli w rozgrywkach czwarte miejsce.

Początek należał do działdowskiej drużyny, która radziła sobie bardzo dobrze prowadząc do czwartej zmiany 7:3.Na pozycji miotacza występował Mateusz Banach, który nie pozwalał zawodnikom Kutna na zdobywanie punktów. Niestety w meczach o medale rozgrywano tylko jedno, ale 9-zmianowe spotkanie, a do takiej walki nasza drużyna jeszcze nie była przyzwyczajona. Zmiana miotacza spowodowała, że inicjatywę przejęli gospodarze wygrywając mecz o brąz 18:7. Tym samym Yankeesi uplasowali się na 4 miejscu wśród 17 drużyn BLB odnosząc 13 zwycięstw. Mimo wielu problemów sezon należał do udanych.

W meczu o brąz w Bałtyckiej Lidze Baseballu 2019 zagrali: Damian Balicki, Paweł Karbowski , Maciej Wróblewski, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Mikołaj Rojewski, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Michał Kempka, Igor Piotrowicz.

W tym roku Yankeesi po raz kolejny zagrali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajmując 4 miejsce / w półfinale wyeliminował Kutno!/, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęli 3 miejsce. W sumie zdobyliśmy dla województwa 44 punkty. To wszystko dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Działdowo, Starostwa Powiatowego i sponsorów.

Klasyfikacja końcowa Bałtyckiej Ligi Baseballu :

1. Dęby Osielsko

2. Piraci Władysławowo

3. Stal BIS Kutno

4. Yankees Działdowo

5/8. Dragons Warszawa

5/8.Rookie Goats Poznań

5/8.Kings Kraków

5/8. Barons Wrocław

9/12.. Ravens Lublin

9/12. Silesia Rybnik

9/12. Centaury Warszawa

9/12. Rawa Katowice

13/17. Bielawa Kings

13/17. Titans Szczecin

13/17.Gepardy Żory

13/17.Jastrząb Jastrzębie Zdrój

13/17. Lisy Białystok

W przyszłym sezonie Bałtycka Liga Baseballu będzie liczyć ponad 20 drużyn, dojdą nowe ekipy m.in. Falcons Łódź, Demony Miejska Górka. Rozgrywki mają być połączone z ligą młodzieżową klubów uczestniczących w BLB. Teraz czeka młodych adeptów sezon halowy : Mistrzostwa Halowe Województwa, Turniej Mikołajkowy no i największy w Polsce turniej międzynarodowy , który w roku olimpijskim 2020 w marcu, będzie rozgrywany po raz 20 z udziałem 20 ekip !

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn