Aktywuj się z MOSiR-em Elbląg – W sobotę wpadnij do Bażantarni

Fot. MOSiR Elbląg

Święta to tradycyjnie czas spotkań w rodzinnym gronie, ale także moment, kiedy na chwilę zapominamy o pochłanianych kaloriach i zdrowym trybie życia. To okres, kiedy w kwestii żywieniowej pozwalamy sobie na dużo więcej niż zazwyczaj. W zgubieniu nadmiaru kalorii po świętach może pomóc oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek i płeć, będą mogły zadbać o kondycję, zdrowy styl życia i dobrą zabawę. Program jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie na różnorodne zajęcia w ramach akcji Aktywuj się z MOSiRem:

– Aqua Fitness na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej – to trening w wodzie dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej, który świetnie wpływa na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Poranne zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 9.00, wieczorne zajęcia w poniedziałki, wtorki i czwartki o 20.00, a dla zapracowanych – w niedzielę o godzinie 16.30. Bilet wstępu na jedne zajęcia to koszt 20 zł. Możliwy jest także zakup karnetu w kwocie 90 zł za 8 wejść w miesiącu lub 60 zł za 4 wejścia w miesiącu.

– Aerobik dla Seniorów, który łączy w sobie gimnastykę korekcyjną z aerobikiem i elementami pływania, skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Dodatkowo jest to świetna metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach. Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Z drugiej strony, opór, jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch musimy wkładać więcej siły. Cena biletu wynosi 6 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00 i 12:00 na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej.

– Fitness Camp to zajęcia dla początkujących i bardziej zaawansowanych, pozwalające na uzupełnienie i urozmaicenie treningu. Podczas ćwiczeń wzmacniamy ciało oraz poprawiamy kondycję fizyczną. Dzięki regularnym ćwiczeniom można poprawić wygląd, ale również zwiększyć zdolność organizmu do wykonywania cięższej pracy przy niższych nakładach wysiłku. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.30 na sali fitness lodowiska przy ul. Karowej. Koszt uczestnictwa w zajęciach fitness to 9 zł od osoby.

– Zumba, na którą składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla aerobiku czy fitnessu. W rezultacie w unikalny sposób zbalansujemy spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Zajęcia odbywają się w piątki o godzinie 18.30 na Sali fitness lodowiska przy ul. Karowej. Koszt uczestnictwa w zajęciach fitness to 9 zł od osoby.

ryt2

Grand Prix w Biegach na Orientację

Siódme w sezonie zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód w Elblągu odbędą się 27 kwietnia w Parku Miejskim „Bażantarnia”.

– Na zawody zapraszamy dziewczęta i chłopców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, osoby dorosłe i rodziny – informuje Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Zgłoszenia do kolejnej rundy odbywają się drogą mailową do czwartku, 25 kwietnia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorię wiekową, nazwę klubu lub szkoły. W wyjątkowych przypadkach zapisy będą przyjmowane 15 minut przed startem imprezy w biurze zawodów w godzinach 9.30-9.45. Wskazane jest posiadanie przez każdego z zawodników zegarka kompasu (busoli). Zawody odbędą się z wykorzystaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu Sport- Ident. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Start i meta usytuowana będzie na polanie Parku Miejskiego „Bażantarnia” obok wiaty „Irena”, w której w godzinach 9.30-9.45 będzie się mieścić biuro zawodów. Początek imprezy zaplanowano na godz. 10.00. Spośród uczestników biegów, wylosowane będą vouchery na kanapki ufundowane przez właścicieli restauracji „SUBWAY” w Centrum Handlowym Ogrody przy ul. Płk. Dąbka 152. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacja generalna oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR Elbląg w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Tekst i foto MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn