Grand Prix Elbląga (7) 2019 - Orientacja po Parku Miejskim Bażantarnia

Fot. MOSiR Elbląg

W sobotę (27 kwietnia) w Parku Miejskim Bażantarnia odbyła się VII runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowało 34 zawodników, w tym 17 kobiet. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długości tras były zróżnicowane od 1400 m do 5600 m.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn 35+ na dystansie 5600m z 27 punktami kontrolnymi. Rywalizację wygrał Piotr Światkowski przed Janem Rapińczukiem. Na trzecim miejscu uplasował się Roman Typański. Na tym samym dystansie w kategorii do 35 lat zwyciężył Łukasz Niedźwiedź przed Rafałem Olesińskim. W grupie kobiet 35+ na dystansie 4300 m z 20 punktami kontrolnymi triumfowała Sandra Szostek, drugie miejsce zajęła Olga Stolarska, a Sylwia Wróblewska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 lat na tym samym dystansie pierwsza na mecie była Natalia Dzika przed Magdaleną Ciarkowską. W kategorii rodzinnej na dystansie 1400 m z 8 punktami kontrolnymi zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Orzechowskich, a trzecie rodzina Baduszków. W OPEN (0.8 km z 6 punktami kontrolnymi) wygrała rodzina Światkowskich przed Cierkowskimi i Makulcami.

W kategorii SP 2 dziewcząt (3300 m z 13 punktami kontrolnymi) zwyciężyła Gabriela Szczepanik, a druga była Aleksandra Strzelecka. Na pozostałych dystansach triumfowali: kategoria SP 2 chłopcy 3300 m – Piotr Banach, kategora SP 1 chłopców Kamil Różalski, kategoria SP 1 dziewcząt 1400m – Zuzanna Orzechowska.

Za zajęcie pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali karnety ufundowane przez Restaurację Subway. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Krzysztofa i Joannę Banach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy dziękują Malwinie Bzdręga z Zarządu Zieleni Miejskiej za przygotowanie ogniska i udostępnienie wiaty „Irenka”, Monice i Romanowi Typańskim za zapewnienie gorących napojów – kawy i herbaty.

Kolejna ósma runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację zostanie rozegrana 11 maja 2019 r. w Parku Miejskim „Bażantarnia”. Biuro zawodów mieścić się będzie przy Restauracji „Myśliwska”.

basen1

Funkcjonowanie obiektów MOSiR Elbląg w okresie świątecznym

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym informujemy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadza zmiany w funkcjonowaniu obiektów sportowych.

CRW Dolinka Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki

1 maja (środa) – 8.00 – 20.00

2 maja (czwartek) – 6.00 – 22.00

3 maja (piątek) – 8.00 – 20.00

W weekend, 4 i 5 maja, obiekt będzie czynny od 6.00 do 22.00.

Kryta Pływalnia

1 maja (środa) i 3 maja (piątek) pływalnia będzie nieczynna. 2 maja (czwartek) obiekt będzie dostępny od godz. 8.00 do 20.00. Zajęcia Aqua Fitness od 1 do 3 maja (w środę, czwartek i piątek) nie odbędą się. Natomiast w weekend, 4 i 5 maja, obiekt będzie czynny od 6.00 do 22.00.

Hala krytego lodowiska

1 maja (środa) i 3 maja (piątek) hala przy ul. Karowej 1 będzie nieczynna. 2 maja (czwartek) obiekt będzie otwarty. Zajęcia: Fitness Camp i Zumba w tym tygodniu nie odbędą się.

Tor wrotkarski Kalbar

1 maja (środa) i 3 maja (piątek) tor wrotkarski wraz z kompleksem boisk przy ul. Agrykola 8 będzie czynny w godzinach 12.00 – 20.00. W pozostałe dni, tj. 2, 4 i 5 maja obiekt będzie otwarty od 8.00 do 20.00.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn