Orientacja po Parku „Bażantarnia” - Rodzinnie, zespołowo i...solo

Fot MOSiR Elbląg

W sobotę (11 maja) odbyła się VIII runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Uczestnicy rywalizowali w Parku Miejskim „Bażantarnia” po lewej stronie rzeczki Kumieli za ogródkami działkowymi. W zawodach udział wzięło 42 biegaczy, w tym 10 kobiet. Trasy były zróżnicowane z zależności od wieku.

Najliczniej obsadzoną kategorię - bieg drużynowy na dystansie 1300m z 8 punktami kontrolnymi wygrała trzecia drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Katarzyna Szandrocha i Patryk Wojtysiak. Na drugim miejscu uplasował się zespół OSW Kamionek Wielki (Daniel Wypij i Mateusz Grzyb). Trzecie miejsce zajął pierwszy team ze Szkoły Podstawowej Nr 1 (Stanisław Słomczyński, Martyna Jarczewska i Michał Mendel).

W biegu rodzinnym na dystansie 1300m z 7 punktami kontrolnymi triumfowała rodzina Światkowskich przed Borkowskimi. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Rapińczuków. W kategorii kobiet 35+ (4400 m z 15 punktami kontrolnymi) zwyciężyła Agata Michałowska, druga była Monika Typańska, a trzecia Magdalena Orzechowska. W kategorii kobiet do 35 na tym samym dystansie najlepsza była Sandra Szost. Wśród mężczyzn 35 + na dystansie 5600m z 23 punktami kontrolnymi zwyciężył Piotr Światkowski przed Jarosławem Mazurem a trzecie miejsce zajął Mariusz Tyburski. Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn do 35 lat triumfował Marcin Przyłęcki przed Jerzym Filarskim. W rywalizacji dziewcząt SP2 (2900 m z 11 punktami kontrolnymi) wygrała Aleksandra Strzelecka przed Gabrielą Szczepanik. Wśród chłopców zwyciężył Piotr Banach przed Szymonem Różalskim.

W pozostałych konkurencjach triumfowali: kategoria SPPP dziewcząt na dystansie 3400m – Julia Typańska, kategoria SP 1 dziewcząt 1300m – Zuzanna Orzechowska, kategoria SP1 – Kamil Różalski.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano: nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach, Rodzinę Rapińczuk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz pięć karnetów zasponsorowanych przez Restaurację „SUBWAY”.

Kolejne zawody – Indywidualne Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację i podsumowanie Grand Prix, rozegrane zostaną w sobotę, 8 czerwca w Parku Miejskim Bażantarnia. Zgłoszenia do zawodów odbywa się drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie się mieścić przy Restauracji „Myśliwska” w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn