Premiera sezonu Grand Prix Elbląga - W pięknych okolicznościach przyrody

Fot. MOSiR Elbląg

Rozpoczął się nowy sezon Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Pierwsze zawody zostały przeprowadzone w pięknych okolicznościach przyrody Bażantarni, a uczestnicy biegów rywalizowali pomiędzy rzeczką Kumiel, a ogródkami działkowymi. W pierwszych w nowym sezonie zawodach udział wzięło 42 biegaczy w tym 12 kobiet.

Każda kategoria wiekowa miała wyznaczoną swoją trasę, a w zależności od wieku liczby, punktów oraz odległości były zróżnicowane. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Biegów na Orientację start odbywał się co 3 minuty w danej kategorii wiekowej, a limit wynosił 120 minut. Biuro mieściło się tradycyjnie przy Restauracji „Myśliwska”.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn powyżej 35 lat, a zawodnicy rywalizowali na dystansie 4.500 metrów, mając do zaliczenia 19 punktów kontrolnych. Rywalizację na tym dystansie wygrał Piotr Światkowski, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Rekowski, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. Bieg rodzinny na dystansie 1.300 metrów z 7 punktami kontrolnymi wygrała rodzina Rapińczuk, na drugim miejscu uplasowała się rodzina Borkowskich, a na trzecim rodzina Grynis.

W kategorii kobiet powyżej 35 lat na dystansie 3.500 m z 16 punktami kontrolnymi zwyciężyła Olga Stolarska, drugie miejsce zajęła Monika Typańska, a Sylwia Wróblewska była trzecia. Natomiast w kategorii mężczyzn do 35 lat triumfował Przemysław Prokopiuk, przed Jackiem Ciszkowskim oraz trzecim na mecie Mateuszem Spadik. W kategorii kobiet do 35 lat na dystansie 3.500 m z 16 punktami kontrolnymi pierwsze miejsce zajęła Sandra Szost, a w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych na dystansie 2.900 m z 13 punktamikontrolnymi zwyciężył Piotr Banach.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Jana Rapińczuka, Czesławę i Andrzeja Wąsickich, Monikę Typańską i Janinę Banach. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktację generalną oraz galerię zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn