Elbląski Park Kajki gościł biegaczy na orientację – Tym razem sprint

Fot. MOSiR Elbląg

Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury ponad czterdziestu biegaczy wzięło udział w III rundzie XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy rywalizowali w sobotę (7 grudnia) na trasach biegowych wyznaczonych w Parku Kajki. Zawody odbyły się przy klasycznej przedzimowej pogodzie, czyli podczas ciągle padającego deszczu. Nie wpłynęło to jednak w zasadniczy sposób na frekwencję, aż 41 uczestników.

Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut.

W kategorii rodzinnej, po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła rodzina Rapińczuków. Druga lokata przypadła drużynie Borkowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Butkiewiczów. W klasyfikacji generalnej zaciętą walkę toczą ze sobą rodziny Rapińczuków i Borkowskich, które po trzech rundach zajmują ex aequo pierwsze miejsce mając na swoim koncie 146 punktów.

Zacięta walka toczyła się także w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat. Tu najszybciej trasę pokonał Piotr Światkowski, który od drugiego na mecie Jarosława Mazura okazał się szybszy o zaledwie 43 sekundy. Trzeci linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. W klasyfikacji generalnej z kompletem zwycięstw (150 pkt) prowadzi elblążanin Piotr Światkowski, który drugiego w tabeli Jana Rapińczuka wyprzedza o dwanaście punktów (138 pkt). Trzeci w tej klasyfikacji jest Dariusz Kasprzyk, który trzykrotnie plasował się na piątym miejscu, co pozwoliło mu do tej pory zgromadzić 132 pkt.

Ciekawą walkę stoczyły ze sobą także siostry Oliwia i Zuzanna Orzechowskie, startujące w kategorii szkół podstawowych (klasy 1-6). Po raz drugi z rzędu lepsza okazała się Oliwia, która na mecie wyprzedziła siostrę o zaledwie 22 sekundy. To sprawiło, że w punktacji generalnej Oliwia wyprzedza swoją siostrę o cztery punkty.

Pierwszą wygraną zanotowała Sylwia Wróblewska, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet 35+. Zawodniczka z Braniewa o zaledwie jedenaście sekund wyprzedziła drugą na mecie Magdalenę Orzechowską z Elbląga. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła inna z elblążanek Olga Stolarska.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę, 11 stycznia 2020 r. Miejsce startu zostanie podane do publicznej wiadomości w najbliższym terminie. Tradycyjnie przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. W zgłoszeniu mailowym należy zawrzeć klauzulę informacją, której treść znajduje się na stronie MOSiR-u w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Tekst i fot. MOSiR

Zobacz zdjęcia z sobotnich zawodów w galerii na stronie mosir.elblag.eu.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn