Sprintem po Starówce na orientację (4) Elbląg 2020 – Mocny desant z Giżycka

Fot. MOSiR Elbląg

Ponad sześćdziesięciu miłośników biegania wzięło udział w sobotę (11 stycznia)w czwartych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście. Pogoda dopisała.

Tym razem na starcie stawiło się ponad 60 miłośników biegania. Centrum znajdowało się w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej. Tradycyjnie już, najwięcej uczestników zgromadziła kategoria mężczyzn 35+, gdzie pojawiło się dziewięciu biegaczy. Po raz czwarty z rzędu najszybciej na linii mety zameldował się Piotr Światkowski z Elbląga, który na pokonanie trasy potrzebował niespełna 21 minut. Drugi miejsce przypadło debiutującemu w tym sezonie Bogdanowi Rycerskiemu z Giżycka, który do zwycięzcy stracił 33 sekundy. Na trzecim miejscu zameldował się inny elblążanin Jarosław Mazur. W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi Piotr Światkowski (200 pkt.), który o siedemnaście punktów wyprzedza drugiego Jana Rapińczuka (183 pkt.) oraz o 25 oczek trzeciego Dariusza Kasprzyka (175 pkt.).

Ciekawie wyglądała także rywalizacja w kategorii kobiet 35+ gdzie spośród ośmiu biegaczek, podium zajęły głównie zawodniczki z Giżycka. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Dzika, która trasę pokonała w niespełna dwadzieścia minut. Dla zawodniczki z Giżycka był to debiut w obecnym sezonie biegowym, od razu zakończony wygraną. Ponad trzy minuty później linię mety przekroczyła elblążanka Magdalena Orzechowska, a najniższy stopień podium zajęła Ewa Nikonowicz, także z Giżycka. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Olga Stolarska, która tym razem była czwarta. Elblążanka w dotychczasowych biegach zgromadziła 191 pkt. Drugie miejsce zajmuje ex aequo duet elbląsko-braniewski Magdalena Orzechowska i Sylwia Wróblewska, które na swoim koncie mają po 185 pkt.

W kategorii rodzinnej na podium znalazły się rodziny, które reprezentują trzy różne miejscowości. Zwyciężyli braniewianie - rodzina Butkiewiczów, drugie miejsce przypadło rodzinie Borkowskich z Elbląga, a na najniższym stopniu podium znalazła się rodzina Kozłowskich z Pasłęka. Natomiast w klasyfikacji generalnej na czele znajduje się rodzina Borkowskich (194 pkt.), drugie miejsce zajmuje rodzina Rapińczuk z Nowego Dworu Mazowieckiego (186 pkt.), a podium zamyka rodzina Butkiewiczów z (141 pkt.).

bnost

Kolejne zawody XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, odbędą się w sobotę, 8 lutego w Parku Modrzewie. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej nr 3 przy ul. Mazurskiej 6. Start zaplanowano na godz. 10.00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktację generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację .

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn