W Szczytnie i Jedwabnie Akademia Boksu Olimpijskiego – Trzeba dać sobie szansę

Fot. nadesłane

Gwardia Szczytno uczestniczy w projekcie Polskiego Związku Bokserskiego - Akademia Boksu Olimpijskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem est aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja i upowszechnianie boksu jako dyscypliny poprawiającej ogólną sprawność fizyczną. Projekt adresowany jest do osób między 8 a 14 rokiem życia, jednakże i młodsi i starsi również są mile widziani w rodzinie Gwardii Szczytno.

W projekt zaangażowało się wiele klubów z całej Polski m. in. Czarni Słupsk, Bombardier Gdynia, Husaria Gołdap, kluby z Białegostoku, Łomży, Warszawy, Tczewa, Nowego Dworu Mazowieckiego, z którymi Gwardia prowadzi ścisłą współpracę wymieniając się doświadczeniami i uczestnicząc we wspólnych przedsięwzięciach polegających na treningach i spotkaniach integracyjnych powiązanych ze zwiedzaniem miast i poznaniem ich historii. To także pozwala zawierać nowe znajomości przyjaźnie, a ułatwiają to wspólne treningi, gry i zabawy, imprezy towarzyszące; ogniska, kuligi, itp. Program zakłada dofinansowanie wynajmu sal , zakup sprzętu, organizacji obozów w ośrodkach w całej Polsce. Założeniem jest poza aktywizacją dzieci i młodzieży, wyłowienie talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę i nasz region na arenie międzynarodowej.

- W naszym klubie na dzień dzisiejszy w projekcie uczestniczy 60 dzieci i młodzieży z całego powiatu zajęcia odbywają się w Szczytnie i Jedwabnie – mówi Zenon Jagiełło trener i sędzia pięściarski. Treningi maja charakter ogólnorozwojowy z elementami boksu. Prowadzą je doświadczeni szkoleniowcy, którzy już od wielu lat zajmują się tą tematyką. Gwardii udało się już wyłowić talenty uczestniczące w projekcie, które odniosły sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, a są to; Jakub Pop, Kordian Cichowski, Maja Skwiot, Kacper Deptuła, Igor Jędrzejczyk, Patryk Borucki i Maciej Czyżman.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w programie. Zajęcia odbywają się w; poniedziałki, środy i piątki na hali sportów walki WSPol w Szczytnie o godzinie 16.30 pn. śr. , 17.00 piątek. We wtorki, czwartki i piątki o godzinie 19.00 na hali sportowej w Jedwabnie.

W styczniu ogłaszamy nabór do nowych grup Akademii Boksu Olimpijskiego (tel. 503367488). Jednocześnie zachęcamy do zapisywania dzieci i młodzieży do szkoły sportowej w Szczytnie do klasy interdyscyplinarnej na zajęcia gdzie wiodącym przedmiotem 2 WF jest boks. Być może Drodzy Rodzice wśród waszych pociech jest przyszły olimpijczyk lub reprezentant polski, dajcie więc mu szansę przeżyć przygodę sportową . U nas na zajęciach nie korzystamy z telefonów komórkowych i tabletów. Zdaniem rodziców, których pociechy już uczestniczą w projekcie, jest to coś co pozwala wspomóc rozwój fizyczny i psychiczny ich dzieci,nabrać doświadczenia w kontaktach interpersonalnych , uczy dyscypliny, odpowiedzialności za siebie i innych, a także cierpliwości i pokory. Czynnikiem dodanym do sportu jest możliwość zwiedzania Polski i poznanie swoich rówieśników. Dodajmy że partnerami projektu są Polski Komitet Olimpijski, Aiba, EUBC, centralny Ośrodek Sportu, Firma Suzuki i TVP Sport.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn