Międzynarodowy Turniej o Puchar Niedźwiedzia Kętrzyn 2020 – Celne proste, mocne sierpowe, słowem kawał dobrego boksu

Fot. lks niedźwiedź kętrzyn facebook

W minioną sobotę (29 lutego) w Kętrzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia. Wystartowało 50 zawodników z Niemiec, Gruzji, Estonii, Litwy i Polski. Impreza wieńczyła 10-dniowe zgrupowanie z udziałem pięściarzy tych państw. Zaplanowano 25 pojedynków w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocji i dobrego boksu nie zabrakło, a organizator LKS Niedźwiedź zadbał o odpowiednia oprawę i nagrody od sponsorów.

Licznie przybyli kibice mieli powody do satysfakcji, bowiem pięściarze Niedźwiedzia walczyli z ogromnym sercem, prezentując niezłe już umiejętności. Nie była to żadna niespodzianka, bowiem w minionym roku kętrzynianie odnieśli wiele sukcesów na krajowych (i nie tylko ringach). W najciekawszych pojedynkach Filip Bednarczyk (uznany za najlepszego zawodnika imprezy) pokonał reprezentanta i medalistę mistrzostw Niemiec Rashida Sangsari. Aleks Snacki (kandydat do występu w Mistrzostwach Europy) wygrał z mistrzem Estonii Fedorem Komaninem. Dominik Jędrej wysoko wypunktował mistrza Litwy Sandrasa Aleksandrewiciusa. Inni reprezentanci Niedźwiedzia też zebrali sporo braw.

W walce wieczoru w kategorii wiekowej senior (69 kg) Adrian Krukowski z MKB „Mazur” Ełk po bardzo ładnej walce zwyciężył znanego pięściarza z Olsztyna Tomasza Gryckiewicza – medalistę Mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Był to udany debiut Krukowskiego w grupie seniorów.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn