WAMA-SPORT Historia - Olsztyn Night Boxing 2011 - "Master" pokazał klasę

Fot. O'chkara Gmitruk Team facebook

W piątek (11 marca) wieczorem w Uranii odbyła się Gala Boksu Zawodowego, której głównym punktem stała się walka w wadze junior ciężkiej  wielkiej nadziei polskiego pięściarstwa – Mateusza Masternaka z Alim Ismaiłowem z Azerbejdżanu. Obu zawodników różniło wszystko: wiek, warunki fizyczne i doświadczenie. Wiadomo, że przed „Masterem” rysuje się piękna kariera na profesjonalnych ringach, natomiast 36-letni Azer powoli schodzi z areny.

  Dominacja Polaka nie podlegała dyskusji. Dyktował warunki od pierwszej minuty wykorzystując większy zasięg ramion i szybkość. Trzymał rywala na dystans, punktując lewym prostym. Po spokojnym wstępie zaczął uderzać też prawą ręką, z każdym starciem coraz mocniej. Dużo niższy Ismaiłow w drugiej i trzeciej rundzie kilkakrotnie zaatakował, ale bez większego powodzenia. Widać było, że nie ma szans w konfrontacji ze świetnie przygotowanym do walki Masternakiem.

W piątej rundzie po jednym z ciosów Azer doznał kontuzji łuku brwiowego. Wprawdzie lekarz zezwolił na kontynuowanie pojedynku, ale za minutę polała się znów struga krwi i tym razem decyzja była kategoryczna. – koniec walki. Masternak zanotował więc kolejne już 22 zwycięstwo na zawodowym ringu, co poprawi jego ranking i być może pozwoli na pojedynek ze znacznie bardziej renomowanym przeciwnikiem Australijczykiem – Greenem.

Masternak zebrał brawa przy otwartej kurtynie, widać, że ma talent i może stać się wkrótce rewelacją wśród profesjonalnych bokserów.

Walka wieczoru poprzedzona została pojedynkami zawodowców  mniejszej rangi, także potyczkami  z udziałem pięściarzy i przedstawicieli MMA z Olsztyna

Informacja ukazała się na portalu WAMA-SPORT 11 marca 2011 roku

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn